Esimese Südasuve maratoni võitsid Raivo Alla ja Annika Vaher

, reporter

Täna toimus Virumaa Kolmikürituse finaaletapp – Südasuve maraton, mille võitis meestest Sparta/Elujooks tiimi liige Raivo Alla. Naistest kuulus esikoht Annika Vaherile (JK Sarma).

Omanäolisel spordisündmusel nautisid külg külje kõrval jooksmist nii algajad kui kogenud sportlased. Ilm oli ideaalne, osalejate meeleolu samuti. Raja äärde jagus ka kaasaelajaid, kes sõbralikult kaasa elasid.

Palaval keskpäeval suutis maratoni distantsi kõige kiiremini joosta Raivo Alla, kes läbis distantsi ajaga 02:33:46. Teiseks tuli võitjale pea kolm minutit kaotanud  Kristo Reinsalu (Stamina Arcrotransport jooksutiim) ja kolmandaks ajaga 02:41:01 Kaarel Piip (Täppsportlased).

Naistest võitis jooksu Annika Vaher (JK Sarma) ajaga 03:12:34. Pille Rooks  lõpetas teisena ajaga 03:16:46. Kolmanda koha sai Marion Tibar (Marsh) 03:18:11-ga.

Lühemal ehk 15 kilomeetri pikkusel võistlusmaal osutus meestest kiireimaks Rauno Laumets ajaga 00:49:52. Teisena finišeerus Priit Lehismets ajaga 00:50:16. Kolmanda koha sai Andrus Lein (Rakvere KJK Vike) 00:52.20-ga. Naistest võitis lühikesel maal Kaisa Kukk (Sparta) ajaga 00:59:19. Järgnesid Kristiina Verevmäg (Täppsportlased)i 00:59:34-ga ja Tiina Tross (Täppsportlased) 01:04:14-ga.

Lühimal ehk 7 kilomeetri pikkusel distantsil võidutses meestest Meelis Piirsalu ajaga 00:25:46. Teise koha võttis Tambet Masik (Togg/SK Kolepaha) 00:27:35-ga. Kolmas oli Tanel Rauk.ajaga 00:27:52. Naistest näitas head minekut Kelli Floren (KF Suusaklubi), kes suutis raja läbida nii kiirelt kui 00:30:25. Teist naist tuli finišisse oodata kolm sekundit, mil pärale jõudis Elery Zadonski 00:33:18-ga. Kolmandana lõpetas Eliise Lass 00:36:05-ga.