Greete Steinburg võitis Kõrvemaa rattamaratoni

Eva Klaas
Kõrvemaa rattamaraton.
Kõrvemaa rattamaraton. Foto: Mati Lilliallik

Täna toimunud RMK Kõrvemaa rattamaratonil tuli naistest juba kolmandat aastat järjest võitjaks Rakke jalgrattur Greete Steinburg.

Keskpäeval alanud põhisõidule, 40 km pikkusele distantsile, startis ligi 700 jalgratturit. Oma paremuse pani tihedas grupifinišis maksma ja võttis teist aastat järjest võidu Helmet Tamkõrv klubist Amps-Extreme Sport ajaga 1:14.10, edestades Erki Pütsepat vaid kahe sekundiga. Tasavägises finišiheitluses jäeti kolmandale kohale võitja klubikaaslane Alges Maasikmets.

Naiste konkurentsis oli kiireim Greete Steinburg Rakke Giant Teamist ajaga 1:23.48. Sama ajaga tuli teiseks Inge Kool Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Kolmanda koha võitis Spordipartneri esindaja Evelin Ansip-Kukk.

Lisaks põhidistantsile sõitis paarsada harrastajat ka 18 km pikkusel rajal, kus paremusjärjestust ei selgitatud. Küll said kõik lõpetajad kirja distantsi läbimise aja.

Päev algas lastesõitudega, kus kõik tublid osalejad said hea sõidu eest partnerite auhindu ja diplomi.

Sportlikust päevast võttis osa tuhatkond erinevas eas liikumisharrastajat.