Merly Raudla
, reporter
Rakvere Tarvas võitles TÜ/Rockiga.
Rakvere Tarvas võitles TÜ/Rockiga. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Korvpalliklubi Rakvere Tarvas jäi ilma Juris Umbraškota mängides Eesti meistriliiga kolmandas poolfinaalkohtumises võõrsil 86:73 alla TÜ/Rockile, kes juhib seeriat 2:1.

Põnevusseeria kolmandat lahingut alustas paremini platsiperemees Rock. Tarvas võttis nende pidurdamiseks kasutusele maa-ala kaitse ning esimene veerand lõppes üsnagi tasavägiselt, 19:17 Rocki poolt vaadatuna.

Esimese poole teisest veerandajast suutsid rakverlased sitkelt tartlastel kannul püsida. Kuigi Tarva maa-ala kaitse kammitses Rocki rünnakut, kasvatas Janar Taltsi viskekontsert eduseisu märgatavalt. Tarva mänguvankrit vedas Brandis Raley-Ross, kes kogus esimesel poolajal tervelt 14 silma.

Kolmas veerandaeg algas Rocki juhtimisel seisult 42:30.

Janar Taltsi pidurdamatu hoog ei raugenud ka teisel poolajal – tema toodud punktid kasvatasid Rocki eduseisu veelgi. Tartlased pitsitasid kõvasti Rossi, kelle eest püüdis skoori kasvatada Reinar Hallik. Marek Doronini lähivise lõpetas kolmanda veerandaja seisuga 63:46.

Tartlaste turvaline edu püsis ka viimasel veerandil.

Tarva mängumeestest osutus resultatiivsemaks Brandis Raley-Ross 24 punktiga. Täna tehti tema vastu 12 viga. Skoori aitas oluliselt täiendada ka 17 silma toonud Reinar Hallik.

Tartlaste edukaim korvikütt oli 23 punktiga Janar Talts, Joosep Toome täiendas skoori 15 silmaga.

Poolfinaalseeria jätkub juba teisipäeval Rakveres.