Rakvere lapsed võtavad osa heategevusjooksust

Kristi Ehrlich
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lapsed jooksevad. Foto on illustratiivne.
Lapsed jooksevad. Foto on illustratiivne. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Homme jookseb 8000 last 10. heategevuslikul Teatejooksul 18 paigas üle Eesti liikumisvõime kaotanud laste ravi heaks Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses.

Teatejooks toimub samal ajal Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas ja Valgas.

Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul on kümnes jooks on sellevõrra erilisem, et praeguseks on jõudnud juba kaks põlvkonda põhikooliõpilasi teatejooksul käia.

“Kui me aastakümne eest teatejooksu korraldamist alustasime ning heategevuse nimel jooksid 500 Tallinna ja Kernu last, ei osanud me lootagi, et teatejooksust võiks kiirelt kasvada Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi tuhandete ja tuhandete laste endi jaoks iga-aastane traditsioon. Oleme väga tänulikud kõigile noortele ja nende õpetajatele, kes on võtnud teatejooksu oma iga-aastaseks hingeasjaks ning tulevad jooksma ja jooksuga head tegema. Samuti kõigile annetajatele, kes pole pidanud paljuks võtta toetuskõne numbril 900 7777,” lausus Pallase.

Lapsed juhivad oma pealehakkamise ja jooksuga täiskasvanute tähelepanu annetamisvõimalustele. Teatejooksuga kogutud annetused jagunevad kolmeks: üks osa läheb 11aastase Lääne-Virumaa tüdruku Merily, teine osa 7aastase Narva poisi Romani ning kolmas osa teiste väikeste patsientide ravi toetuseks Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses.

Merily sattus kahe aasta eest liiklusõnnetusse ning võitleb õnnetuses saadud jalaluumurru tüsistustega tänaseni – lihased on atrofeerunud ja kõõlused lühemaks jäänud, nii et käia selle jalaga ei saa.

Roman on aga sünnijärgse ajukahjustuse tõttu spastiline – see tähendab, et tema lihased on kanged ning lihastoonus on nii kõrge, et liikumine on üliraske. Mõlemad vajavad palju taastusravi, et oma liikumisvõimet parandada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles