Rakvere rattamaratonil osales pea 400 sõitjat

Ohtlikemates kohtades võeti ratas käekõrvale.
Ohtlikemates kohtades võeti ratas käekõrvale. Foto: Meelis Meilbaum

Pühapäeval toimus 13. Rakvere rattamaraton, millest võttis osa 392 registreerunut. 50 kilomeetri pikkune põhisõit sai alguse spordikeskuse lähistelt.

Sõideti üle vallimäe ja mööda tammiku serva Palermo terviseradadele, sealt võeti suund Kõrgemäele, kust mindi edasi Siplasemäele, kust suunduti Pajusti poole. Pajustist edasi sõideti mööda Vinni suusaradu ning vahefiniš oli Kehalas, kust hakati Rakveres Kastani puiesteel asuva finiši poole tagasi pedaalima.

Maratoni põhisõidu võitis Caspar Austa, teise koha saavutas Sasu Halme ning kolmandaks jäi Erki Pütsep. Kõigest ligi pool minutit jäi poodiumikohast puudu Rakvere Siplaste eest sõitnud kohalikul mehel Margus Sirvelil, kes sai nii üld- kui ka meeste arvestuses 4. koha.