Päästeamet kutsub veekogude ääres ettevaatlikkusele

Anu Viita-Neuhaus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kohale jõudnud suveilmade valguses paneb päästeamet kõigile südamele, et uppumissurma vältimine algab juba kaldalt.
Kohale jõudnud suveilmade valguses paneb päästeamet kõigile südamele, et uppumissurma vältimine algab juba kaldalt. Foto: Meelis Meilbaum

Kohale jõudnud suveilmade valguses paneb päästeamet kõigile südamele, et veekogude ääres end jahutades või ka veekogule minnes tuleb olla ise ettevaatlik, hoida silma peal oma lastel, lähedastel ja ka sõpradel, sest uppumissurma vältimine algab juba kaldalt.

Tänavu esimese kuue kuuga on uppunud 12 inimest, kellest kolm olid alkoholi- või narkojoobes, teatas ameti pressiesindaja Liina Reinsaar. Möödunud aasta samal perioodil uppus 25 inimest. "Soe suvi on veel ees ja meil kõikidel on võimalus aidata hoolivuse ning tähelepanelikkusega õnnetusi ära hoida," sõnas Reinsaar.

Tema sõnul on viimaste päevade sündmustest päästeametile teada õnnelikud juhused, kus uppumisohust on päästetud kaks inimest. Üks neist oli vaid pooleteistaastane laps ja teine 25-aastane noormees. Õnneks pääsesid mõlemal korral hädasolijad kaldale ilma päästjate abi vajamata. Siiski tuleb meeles pidada, et õnnetusi saab juba kaldal ära hoida.

Eelmisel aastal uppus Eestis viis kuni seitsme aastast last, kes olid jäetud veekogu läheduses järelvalveta. "Lapsi ei tohiks mingil juhul veekogude ääres tähelepanuta jätta sest uppuv laps vees appi ei hüüa," sõnas Rerinsaar.

Täiskasvanute puhul mängib uppumiste juures aga põhilist rolli alkohol. Mullu uppus Eestis kokku 68 inimest, alkoholijoobes olid neist üle poole (58%). Viimase nelja aasta jooksul alkoholijoobes uppunud 163, neist suveperioodidel 102 inimest. "Pole vahet kui hea ujujaga on tegemist, alkoholijoobes vette minek on igal juhul eluohtlik," lausus Reinsaar.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles