Taanist tulevad karged mehed ja haldjalikud naised

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Alates 2005. aastast on Svartsot rõõmustanud fänne omapärase seguga metal’ist ja folkmuusikast, millele on lisatud ka pisut keskaegset hõngu. Urisevatele kitarridele ja mürisevatele trummidele lisaks leiab nende muusikast ka autentseid folgitoone, mida loovad flöödid, mandoliin ja torupill. Inspiratsiooni on Svartsoti lüürikaks leitud maa ajaloost ja folkloorist, seetõttu on halastamatu ja möirgav vokaal puhtalt taanikeelne.
Alates 2005. aastast on Svartsot rõõmustanud fänne omapärase seguga metal’ist ja folkmuusikast, millele on lisatud ka pisut keskaegset hõngu. Urisevatele kitarridele ja mürisevatele trummidele lisaks leiab nende muusikast ka autentseid folgitoone, mida loovad flöödid, mandoliin ja torupill. Inspiratsiooni on Svartsoti lüürikaks leitud maa ajaloost ja folkloorist, seetõttu on halastamatu ja möirgav vokaal puhtalt taanikeelne. Foto: Internet

Viru Folgil saab sel aastal kuulda taani muusikat. Kokku tuleb viis Taani kollektiivi, kes silitavad kuulaja kõrva pehmete rahvalike viisidega ja tõmbavad festivalikülalised halastamatult ürgsete sugemetega folkroki maailma. Virumaa Teataja annab ülevaate, milliseid Taani ansambleid tänavu folgil näha saab.

Sorten Muld

Sorten Muld on Taani folktroonikaansambel, mis loodi 1995. aastal. Ansambli muusika koosneb elegantselt komponeeritud, hõljuvate folgiinstrumentide kõladega rütmidest. Esikohale on seatud torupill, flööt ja viiul, mis kõik toetavad elektroonilises võtmes dramaatilist lüürikat. Sorten Muldi lüürika pärineb vanadest taani traditsioonilistest rahvalugudest, mis räägivad eeskätt armukadedusest ja müütidest. Ansambli nime võib taani keelest tõlkida kui “must maa” või “must muld”.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles