Politsei paneb rõhku kiiruseületajatele

Toomas Herm
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kiiruse mõõtmine.
Kiiruse mõõtmine. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Algas üleeuroopalise liikluspolitsei võrgustiku TISPOL koordineeritud operatsioon, mille käigus mõõdetakse tavalisest suuremate jõududega sõidukiirust, et juhtida tähelepanu kihutamisega kaasnevatele riskidele.

TISPOLi presidendi Aidan Reidi sõnul põhjustab vähemalt kolmandiku hukkunuga liiklusõnnetustest liiga suur sõidukiirus. “Me kutsume inimesi üles muutma oma suhtumist kiiruseületamisse. Just sõiduoludele mittevastav, liiga suur kiirus on see, mis kasvatab nii õnnetusse sattumise riski, kui ka tagajärgede tõsidust,“ rääkis Reid.

Politseinikud on sel nädalal üle Euroopa kiirust mõõtmas ning rikkujaid karistamas. Sarnase operatsiooni käigus aasta tagasi tabati rohkem kui 580 000 kiiruseületajat 28 riigis. Vanemkomissar Riho Tänaku sõnul on kiiruseületamine ka Eestis jätkuvalt probleemiks ning asulas sõidab vaid veerand autojuhtidest lubatud kiirusega. “Alkoholijoobes juhtimine ja kiiruseületamine on need probleemid, mida me iga päev liiklusõnnetuse peamiseks põhjuseks lugema peame,“ rääkis Tänak. „Sel nädalal, kui TISPOLi operatsiooni käigus Euroopa riikides kiiruseületamistele kõrgendatud tähelepanu pööratakse, suhtume ka meie kihutajatesse karmimalt. Politsei reageerib ka väikestele rikkumistele ja sellele järgneb vähemalt selgitus, miks piirkiiruse ületamine on ohtlik.“

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles