Baruto sai äraspidisel moel raamatusse

Aarne Mäe
, peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Veiko Märka.
Veiko Märka. Foto: Erakogu

Humorist, luuletaja ja teatrikriitik Veiko Märka esitles äsja oma uut raamatut “Barutino: puust sumomaadleja ja tema sõprade seiklused”.

Veiko Märka ütles, et selle raamatu idee sündis tal tõepoolest sõnademängust, kus on liidetud Baruto ja Buratino, ning selle põhjal tekkis mõte luua uuele tegelasele uus kuvand.

“Ega seal muud kunsti olegi, kui et on puust sumomaadleja, kes on pika ninaga ja eestlane,” tutvustas raamatu nimikangelast loo autor, kes oli uudisteose lõplikku valmimist lükanud teatriarvustuste kirjutamise kõrval aina edasi.

Veiko Märka uue raamatu jutud räägivad sellest, kuidas Barutino oli Jaapanis sumomaadleja, kust ta võitmatuna naasis Eestisse koos põrsaga, kes alustab Tartu kunstikoolis restaureerimisõpingutega. Seltskonda kuulub ka kass, tegelaskonda mahub veel hulk huvitavaid kujusid, näiteks kiivitaja, koovitaja ja keevitaja, aga ka kaks hiiglast – Ostumöll ja Metsatöll. Barutino on nende vahel pigem moderaator.

Tartu NAKi ridadesse kuuluval Veiko Märkal on seni ilmunud neli luulekogu ja neli lühijuttude raamatut.

“Baruto võib küll olla läänevirulaste rahvuskangelane, kuid Kalevipojaga siiski teda ei võrdleks,” lausus kirjamees. Kas ta on ka päris-Barutoga elus kokku puutunud? “Ei, see veel puuduks,” sõnas Märka.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles