Viis läänevirulast pälvis duatlonis Eesti meistrikulla

Virumaa Teataja
Meelis Veilberg.
Meelis Veilberg. Foto: Arvet Mägi

Pärnumaal Jõulumäel läinud laupäeval peetud Eesti meistrivõistlustel duatlonis, mis ühtlasi oli Balti karikavõistluste üheks etapiks, startis Eesti sportlaste kõrval hulgaliselt külalisvõistlejaid Lätist, Leedust, Valgevenest ja Venemaalt.

Lääne-Virumaa triatleedid tõid Pärnumaalt koju viis meistrikulda, kaks hõbedat ja kaks pronksi. Kulla pälvis naiste eliitklassis rakverlanna Kaidi Kivi­oja (Vinni VAK), kes kolmanda stardi rajal (6 km jooksu, 21 km rattasõitu ja 3 km jooksu) sai ajaks 1:12.49,8.

Samal rajal pälvis noorte A-vanuseklassi kulla neidude konkurentsis Rahel Kallas (Tabasalu TK, aeg 1:24.25,4), noormeestest krooniti ajaga 1:10.55,6 Eesti meistriks Markko Etverk (Vinni VAK) Rakverest. Kadrinast pärit Mart Suurkivi (TTÜ SK) pälvis meeste eliitklassis ajaga 1:06.28,1 pronksmedali, naisjuunioride arvestuses võitis hõbemedali Karin Kallas (Tabasalu TK, aeg 1:40.26,3).

Päeva teises stardis (3 km jooksu, 10 km rattasõitu ja 1,5 km jooksu) olid läänevirulastest võidukad ning tulid Eesti meistriks Laura Kallas (Tabasalu TK, aeg 40.58,8) noorte B-vanuseklassis ja Meelis Veilberg (Tamsalu Jõud) meesveteranid 50 klassis ajaga 35.07,3.

Lastestardi rajal (1,5 km jooksu, 3,5 km rattasõitu, 0,5 km jooksu) sai tüdrukute C-vanuseklassis ajaga 19.37,7 hõbemedali Katre Meriloo (Vinni VAK) Rakverest, poiste C-klassis sai ajaga 19.35,0 Eesti MV pronksi Kadrina poiss Matteus Miilpalu (Vinni VAK).