Viljar Vallimäe püstitas Ööjooksul rajarekordi

Virumaa Teataja
Ööjooks.
Ööjooks. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee) võitis 8. juunil II Eesti Ööjooksu poolmaratoni distantsi ajaga 1:06.13. Tulemus on uus rajarekord ja jääb vaid 7 sekundiga alla Vallimäe isiklikule tippmargile.

Eelmisel aastal võitis ta I Ööjooksu ajaga 1:07.23. "Usun, et suudaksin tugevas konkurentsis minuti jagu kiirem olla. Üksinda joostes on raskem tempot üleval hoida," rääkis Vallimäe Jooksuportaalile.

Esimesed 5 kilomeetrit suutsid temaga kaasa joosta Ilja Nikolajev ja Sergei Tšerepannikov. Lõpupoole hakkasid Nikolajevit kimbutama kõhuhädad. Vaatamata sellele sai ta isikliku rekordiga 1:07.37 teise koha. Kolmandana lõpetas Tšerepannikov Stamina Arcotransport Jooksutiimist 1:09.17-ga.

Naistest läbis kõige kiiremini poolmaratoni distantsi venelanna Natalja Sokolova ajaga 1:16.41. Talle järgnes Londoni olümpia B-normi maratonis täitnud Stamina Arcotransport Jooksutiimi esindaja Evelin Talts 1:17.31-ga. Kolmanda koha võitles välja Egle Mätas (TÜASK) 1:20.39-ga.

Ööjooksu lühema, 10 km pikkuse distantsi võitis meestest Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Kenny Kivikas ajaga 32.10. Teisena lõpetas Janek Taaler 32.44-ga. Kolmandaks suutis end joosta 44-aastane veteran Vjatšeslav Košelev 32.57-ga. Naiste esikolmiku moodustasid Merill Mägi 36.36-ga, Liina Luik 36.39-ga ja Kaidi Kivioja 37.28-ga.

8. juuni hilisõhtul kell 21.30 anti Rakveres start teisele Eesti Ööjooksule, milles sai end proovile panna poolmaratoni ja 10 km distantsil. Lustida sai ka ajavõtuta 5 km distantsil. Lisaks toimusid Mõmmi lastejooksud ja ratastoolisportlaste võistlus.

Sel aastal vallutas Rakvere tänavaid erinevatel distantsidel enam kui kuus tuhat inimest.