Pea verevarustushäirete korral tuleb appi India peamassaaž

Kristi Ehrlich
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Terapeut Inderjit Parwana.
Terapeut Inderjit Parwana. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Juba tuhat aastat praktiseeritud India peamassaaž parandab oluliselt pea verevarustust ning aitab kogu organismil lõdvestuda.


Rakveres Biore tervisestuudios on tegutsenud veidi vähem kui aasta India peamassaaži ICM (

India Champi Massage

) terapeut Inderjit Parwana, kes tõi Rakveresse massaaži, mida Indias on praktiseeritud juba tuhat aastat.


Inderjit Parwana sõnul on neid oskusi põlvest põlve edasi antud. Arvatakse, et Indiast väljaspoole levis see massaaž umbes 25 aastat tagasi.

Peamassaaži tegemisel kasutatakse mitmesuguseid tehnikaid, mis põhinevad peamiselt India peamassaažil ehk champi´l.

Champi on ajurveda (tõlkes pikk elu) tarkusest välja kasvanud massaažiliik, mida peetakse siselihaseid lõdvestavaks. "See on väga hea ja lõõgastav ning parandab mälu," märkis Parwana.

Indias laialt levinud

"Masseerijaid on meil palju, aga selleks, et organism kiiresti tööle saada või seda lõdvestada, on kaks kohta: jalad ja pea," rää­kis Biore tervisestuudio omanik Mare Laeks ning lisas, et kui neil jalgadega tegelev reflekso­loog on tervisestuudios olemas, siis pea eest hoolitsejat senini ei olnud.

Laeksi sõnul jätame sageli tähelepanuta olulised asjad. "Peseme pead, juuksuris käies teeme väheke massaaži, aga see, et peas oleks vaja kõik kanalid avada, kas või paar korda päevas oma kätega peanahk läbi mudida, selle peale me ei tule," kõneles Laeks.

Lisaks lõõgastavale efektile leevendab peamassaaž kõiki pea verevarustusega seotud vaevusi. Verevarustuse paranemisel kiireneb juuste kasv, väheneb nende väljalangemine.

Samas eemalduvad selle käigus surnud juuksed, mis omakorda annab jõudu juuksejuurtele.

"See on nagu närtsinud lillega. Kui lõikame talt õitsenud osad ära, saab sibul jõudu ja ajab uued varred," tõi Laeks võrdluseks kujundliku näite.

Indias laialt levinud massaaži, mida tehakse peaaegu iga tänavanurga peal, üheks eripäraks on masseerija väga kiiresti liikuvad käed.

Teisalt viib see inimese niinimetatud alfatasandile - ärkveloleku ja une vahepealsesse faasi, mida tavamassaažiga Laeksi sõnul ei saavutata.

Keskendu enamale kui peale

Massaaži tehes keskendub terapeut Inderjit Parwana kolmele piirkonnale: pea parem ja vasak pool ning kael ehk nagu ta ise ütleb "mees, naine ja mina", sest ka näo- ja kaelapiirkonnas on teatud aktiivsuspunktid, mida stimuleerides saab aidata organismil lõdvestuda ning silmade pinget maandada.

Samas kummutas Parwana valearusaama, mis inimestel sageli on, et peamassaaži tehakse ainult peale.

"India massaaž on suunatud põhiliselt nendele
piirkondadele, kus on pinged: kael ja õlad, mis on omakorda ühendatud meie peaga. Inimesed mõtlevad, et kui tegemist on pea­mas­saažiga, siis keskendutaksegi ainult peale. See ei vasta tõele," juhtis terapeut Parwana tähelepanu.

Siiski on haigusi, mille puhul on India peamassaaž vastunäidustatud: tugevad vererõhuprobleemid, epilepsia, vähk, ateroskleroos, põletikud või ajuvereringehäired.

Kuigi Laeksi sõnul ei kutsu massaaž midagi esile, aga et see väga tugevalt ikkagi aktiveerib vereringet, tõstab vererõhku ja samal ajal on pinge kuulmekäikudele, siis nad seda ei soovita.

Kaani- ja valgusravi

Lisaks India peamassaažile saab Biore tervisestuudios kaaniravi, mis aitab leevendada veresoonkonnaprobleeme, kui on olnud süvaveenipõletikud, tromboosid, veenilaiendid.

Samas valgusravi aktiveerib käbinäärme tegevust, misjärel hakkab organism tootma melatoniini ja tekitab õnnetunde, nagu päike, sest valgusravi simuleerib päikesevalgust.

Ka pakub stuudio jalatalla ortopeedilise testimise teenust.

Massaaž
• Massaaži tehakse kas õliga või ilma.
• Tavaliselt kasutatakse kookosõli spetsiaalsete looduslike ürdisegudega.
• Vahel tehakse niisutavat õlimaski, mille koostises on oliiviõli, jujuubiõli, Monoi de Tahiti õli (kookospalmi ja gardeeniaõite õli), punase palmi õli, avokaadoõli, sheavõi (võiseemnikuõli), viinamarjaseemneõli, panthenol B-5 ja kaeraproteiin.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles