Kohaliku korvpalli meistriliigas lähenevad poolfinaalid

Margus Martin
Simuna Ivaxi meeskond (sinises) kogus Lääne-Viru korvpalli meistriliiga põhiturniiril 16 võitu ning pääses parimana otse poolfinaali. Foto: Arvet Mägi

Lääne-Virumaa meeste korvpallimeistrivõistluste Super Kuma meistriliigas lõppes läinud nädalal põhiturniir ja käivad veerandfinaalmängud, esimeses ja teises liigas on medalistid aga juba teada.

Meistriliiga veerandfinaalseeria juhatasid sisse Väike-Maarja ReinPaul ja RLV Massive. Kahe võiduni peetava seeria avamängu kallutasid tulemusega 89:78 (poolaeg 46:39) enda kasuks väikemaarjalased. Võitjate leeris viskas Mihkel Mager 23, Rivo Täheste 18, Kaspar Lamp 15, Raul Sinisalu 13 ja Marek Suits 12 punkti.

Kaotajate resultatiivsemad olid Aivar Alumets 29, Roman Konontšuk 19, Lauri Leppik 13 ja Oliver Metsalu 12 punktiga. Seeria teine mäng on kavas 16. aprillil Haljala spordihoones.

Teises veerandfinaalis on vastamisi RSK sPORTKUNDA/Hulja ja Rakvere KJK ViKe ning selle paari avamängus napsasid võidu RSK sPORTKUNDA/Hulja  pallurid tulemusega 92:81. Seeria teine kohtumine peeti eile hilisõhtul.

Ivax taas põhihooaja parim

Põhiturniiri esikoha kindlustas kõrgemas seltskonnas Simuna Ivax, kelle kontosse kogunes 18 mängust 16 võitu. Teise koha ja otsepääsu poolfinaali tagas samuti BC Tarvas/Rakvere Spordikool 15 võiduga. Põhihooaja viimases voorus said rakverlased jagu Väike-Maarja ReinPaulist 99:88.

13 kohtumist võidukalt lõpetanud ReinPaul leppis põhiturniiri kolmanda kohaga, neljandaks tuli RSK sPORTKUNDA/Hulja 11, viiendaks Rakvere KJK ViKe 10 ja kuuendana ehk viimasena tagas pääsu veerandfinaali RLV Massive üheksa võiduga.

Üleminekumängudele Kuma Kerge esiliiga parematega siirduvad Super Kuma meistriliiga seitsmes MHV Consult, kaheksas Vinni SK Tammed ja üheksas BC Haljala. Esiliigasse langes kahe loobumiskaotuse tõttu meistriliiga turniirilt kõrvaldatud Tamsalu Los Toros/Agrovarustus. Sealt omakorda võtab vastupidise teekonna ette esiliiga võitjana Tapa Väljaõppekeskus.

Tapa Väljaõppekeskusele tagas esikoha viimases voorus Kundas saavutatud 75:66 paremus ETR-Builder/KÜG üle. Hõbedale tuli esiliigas Väike-Maarja gümnaasium, kes kogus sarnaselt Tapa Väljaõppekeskusega 16 võitu ja kaks kaotust, kuid jäi omavaheliste mängude võrdluses kaitseväelastele alla (70:94 ja 87:80). Pronksi teenis Balti Betoon 15 võidu ja kolme kaotusega.

Esiliiga neljandaks tuli ETR-Builder/KÜG, viiendaks Simuna Artiston, kuuendaks Ferrel, seitsmendaks SK Aaspere, kaheksandaks SK Rakke, üheksandaks Määri Küla ja kümnendaks Rakvere Spordikeskus. Kaks viimast langesid tulevaks hooajaks teise liigasse.

Debütandid tõusid medalile

Teises liigas saavutas ülekaaluka esikoha Väike-Maarja Päästekool, kes ei kaotanud meistrivõistlustel 18 mängust mitte ühtegi. Teise koha ja samuti pääsme järgmiseks hooajaks esiliigasse võitles välja debütant Rakvere Gümnaasium, kogudes 15 võitu. Pronksised autasud kuulusid 11 võiduga Muugale.

Kõige napimalt jäi teises liigas medalita kümme võitu teeninud Tamsalu Los Torose teine meeskond. Tihedas konkurentsis järgnesid Rakvere Ametikool, BC Tarvas/Rakvere Spordikool II, ABB Kunda/KÜG, GK Ehitus/Seesam Kindlustus ja SK Rakke II. Tabeli lõpetas võiduta jäänud Simuna Ivax II.

Kõigi kolme liiga tulemused ja lõplikud turniiritabelid on nähtavad Rakvere spordikeskuse kodulehel.