Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Haljalas Tahmaküla lõkkeplatsil toimus täna traditsiooniline Tahmaküla päev, mida on alati peetud vabariigi taasiseseisvumispäeval 20. augustil.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Ja nii see läheb"

KONTSERT

EELK Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 Orelipooltund

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Ja nii see läheb"

 

Homme kell 17 kohtub meediaekspert, koolitaja ja kolumnist Raul Rebane Väike-Maarja muuseumis kohaliku rahvaga, et arutleda teemal “Eesti elu”. Rebane vastab ka kuulatajate küsimustele.

Avatud on registreerimine Priit Pärna III animafilmifestivali laste ja noorte töötubadesse ning õpetajate täienduskoolitusele “Animatsioon loovusõppes”.

SPORT

Rakvere kunstmurustaadionil kell 11 Eesti meistrivõistlused jalgpallis noortele B2 vanuseklass: Rakvere JK Tarvas (99) - Valga FC Warrior (99)

 

 

Vihula mõisas esitab 20. augustil kell 16 eesti ja maailma kaunist kitarrimuusikat Tiit Peterson.

Esmaspäeval, 18. augustil kell 20 on klassikalise kitarrimuusika austajail põhjust minna hea akustikaga Ilumäe kirikusse, kus J. S. Bachi ja klassikalise kitarrimuusika heliloojate teostega astub üles noor andekas kitarrisolist, mitme konkursi võitja Priit Peterson Tartust Heino Elleri nimelisest muusikakoolist.

Nädalavahetusel saab politseimuuseumi liiklusohutuspäeval istuda politseibussis ja kiigata eravärvides patrullautosse. Samuti saavad huvilised kontrollida oma silmaga, kui palju Rakveres kiirust ületatakse. “Kuna uus kooliaasta on algamas, siis lõpetame oma suveüritused liiklusohutuspäevaga,” ütles politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa.

Rakvere teatri endine direktor Indrek Saar, praegune sotside peasekretär, kes valiti Lääne-Virumaalt riigikokku, ujus läinud laupäeva hommikul Abruka saarelt Saaremaale Roomassaarde.

Endise Tartu arsti Vitali Bernatskiga seotud dopinguskandaali valguses küsis Virumaa Teataja intervjuud ka kunagiselt Eesti suusakoondislaselt, Tamsalu mehelt Pavo Raudsepalt, kes sellest keeldus.

Rakverest pärit riigikogu liige Rannar Vassiljev (sotsiaaldemokraatlik erakond) eksperimenteeris läinud nädalavahetusel Tapa vorstifestivalil grillimise Eesti meistrivõistlustel.

Kadrina Saunaklubi kutsub homme osa saama muusikast ja korvapallijutust.

Kell 17.30 annab Moldova Criuleni rajooni puhkpilliorkester avaliku tasuta kontserdil Kadrina sauna ees ja kell 18 kohtub saunas korvpallihuvilistega Rakvere Tarva vastne treener Martin Müürsepp.

KONTSERT

Vihula mõisas kell 16 esitab eesti ja maailma kaunist kitarrimuusikat Tiit Peterson

Rakvere rahvaaias kell 18 Eesti Vabariigi taasiseseisvuspäevale pühendatud kontsert

esinevad Tanel Padar ja Tarvo Valm

 

ÜRITUS

Rakke Emumäel Öölaulupidu

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Meeletu august"

KONTSERT

Ilumäe kirikus kell 20 esitab J. S. Bachi ja klassikalise kitarrimuusika heliloojate teoseid noor kitarrist Priit Peterson

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Meeletu august"

KONTSERT

Kadrina sauna ees kell 17.30 Moldova Criuleni rajooni puhkpilliorkester

KONTSERT

Rakvere rahvaaias kell14 Wersalinka - muusika, tantsutüdrukud ja kujundmarssimine

 

Kunda linna klubis 11.–17. ­augustini toimuvas üleriigilises saksofonistide suvekoolis harjutab poolsada saksofoniõppijat ja -harrastajat professionaalide juhendamisel, et astuda üles kontserdiga.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Meeletu august"

KONTSERT

EELK Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 Orelipooltund

Rakvere rahvaaias kell 15 Saksofonistide kontsert

 

Augusti viimasel nädalal toimub erinevates Eestimaa linnades suurejooneline modelliotsing, mida korraldab modelliagentuur Living Models koostöös tippagentuuridega Euroopast, Aasiast ja USAst.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Meeletu august"

SPORT

Rakvere staadionil kell 10 Eesti Kaitseväe meistrivõistlused mitmevõistluses

Tamsalu terviseradadel Lääne-Virumaa harrastajate jooksusari V

 

 

Ei ma metsa jäänud, lihtsalt kirjutamise tekkis vahe. Oli põhjust ka. Meeli täitis Aleksander Sünteri mälestuskontsert. Kes folkijatest "Oorti" ei tea. 

Et leida uues päevas uusi asju, tuleb käia vanu radu pidi. Seepärast valisin jälle hommikus folgibussi Rakvere - Käsmu bussijaam. Rahvast oli vähem, aga see-eest seltskond mitmekeelne. 

Rahvamajast sai tõeline rahva maja, kui Triinu Taul poole seitsme paiku lavale astus. Astus polegi õige sõna - nii pehmelt ja sulnilt hõljuvad haldjad.

Lainela kohviku noored teenindajad olid abivalmid ja sõbralikud. Kell polnud veel üks ja pealava esine tukkus tühjusest. Lavalt kostsid proovihelid.

Enne üheksat olid kirevad, seljakottidega inimesed moodustanud sumiseva sülemi Rakvere bussijaama taha.

Eile teatri- ja tantsupäevaga alanud Tapa linnapäeva pidustused jätkuvad täna peopäevaga Tapa muusikakooli pargis, kus juba varahommikul algab laat.

Täna ja homme on Kuusalu kirikuaias “Lauritsa lubaduse” maailma esiettekanne. 19 muusikalisest numbrist koosnevas suurvormis astuvad solistidena üles Ero Esko, Riina Maidre, Triin Jõeleht, Rasmus Merivoo ja Lauri Esko.

Rakveres kunagises kinga- ja hilisemas lihapoes avasid hakkajad mehepojad hiljaaegu leidliku nimega hamburgerikohviku.

Lääne-Virumaa keskraamatukogus on alates 5. augustist avatud Eesti riigi 95. aastapäeva raames valminud Eesti ajaloomuuseumi rändnäitus “Meie inimesed”.

Teisipäeval, 12. augustil Jõhvis toimuv rahvusvaheline noortepäev püüab lähendada erinevat keelt kõnelevaid noori ja noortega tegelejaid. Noortepäeva teemapealkiri on “Jää liikuma!”. “Ühelt poolt soovime päevaga propageerida liikuvat ja sportlikku eluviisi,” ütles Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (EANK) juhatuse liige Kristi Kruus. “Teiselt poolt soovime lükata n-ö jää liikuma erinevat keelt kõnelevate noorte vahel. Siit ka idee, miks sündmus toimub just Jõhvis.”

See, et üks tavalist tööd tegev tavaline mees maailma hakkab, on märkimisväärne.

Eile algas Käsmus taas folkiv festival Viru Folk. Virumaa Teataja on folgil esindatud ning toob nädalavahetusel digilehe www.virumaateataja.ee vahendusel lugejateni ka vahetut folgimelu. Kohapeal tasub aga hakata Virumaa Teataja kaanestaariks.

Eesti taasiseseisvumispäeva eelõhtul, 19. augustil toimub Põhja-Eesti kõrgeimas tipus Emumäel laulmise pidu.

Pühapäevani kesteva Viru Folgi avasid täna saami poiss, folgi peakorraldaja Peep Veedla ja muusik Jaan Sööt saami rahvalauluga "Ela hästi, kodumaa" ("Võõra keele võõras sõna"), misjärel heisati saami lipp.
 

ÜRITUS

Rakvere keskväljakul kell 12 doonoritelk

TEATER

Rakvere linnuses kell 19.30 "Hamlet"

(1)

ÜRITUS

Rakvere keskväljakul kell 12 doonoritelk

Rakvere kultuurikeskuses kell 18 Veet Mano seminar

ÜRITUS

Võsu rannaklubis kell 17 Georg Otsa filmi- ja muusikafestival

TEATER

Rakvere linnuses kell 19.30 "Hamlet"

ÜRITUS

Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 orelipooltund

Käsmu kaptenitekülas Viru Folk, täpsem info http://www.virufolk.ee/

Võsu rannaklubis kell 19 Georg Otsa festival

Tapa linna päevad, täpsem info http://tapa.ee/index.php?page=403

ÜRITUS

Käsmu kaptenitekülas kell 16 Viru Folk, täpsem info http://www.virufolk.ee/

Endine suusaäss Matti Nykänen abiellus juulikuus kuuendat korda ja on ise öelnud, et arvatavalt jääb see viimaseks korraks.

ÜRITUS

Rakvere rahvamajas kell 18 klaveriõhtu vol 2

Vihula mõisas kell 19 Smilers "Mojito"

Porkuni paemuuseumis kell 20 Vallatud Vestid

Admiral Pitka luurevõistlus Lääne-Virumaal, rohkem infot http://www.pitkachallenge.eu/et/competition2014/

Politsei ja police

Tuhkatriinu joove – saabud koju ühe kingaga

Eesti president Toomas Hendrik Ilves sai laulupeol kuulsaks enesepildistajana.

1. “Nümfomaan”, 1. osa, draama

Neljapäeva pärastlõuna kosutas pika põua käes vaevelnud Rakveret vihmaga. Kuid nagu tellitult, lakkas sadu kell seitse õhtul, mil algas Rakvere neiu Birgit Kooli moekollektsioonide esitlus Art Cafés.

Inimesed, kes külastavad Rakke vallas Ao külas Aali ajaviitetalu, saavad tutvust teha ka esindusliku harrastuskalapüügitarvete koguga.

Küsitluses on osalenud  inimest