Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Turundus on äri alus

 

Exegi monu­mentum

Rakvere Raibe kuulutab välja konkursi, et leida meie valdade elanikele hüüdnimesid. Roppusi palume mitte pakkuda.

Vaatamata heitlikele ilmadele on kevad pannud muru vohama. Korralikult pügatuna näeb see hea välja ükskõik, kus.

Viimasel ajal on eestlastel oma põhjanaabritega justkui mingi kana kitkuda, alatasa pahandus õhus. Nüüd viimaks lõõtsub põtrade rannikult meie suunas ka sõbralikumaid tuuli.

Kuuendat aastat toimuv tänavakunstifestival Stencibility, mis tänavu leiab aset Tartus, Rakveres ja Pukas 20.–26. aprillini, tuleb kevadet kuulutama värviliste seinte ja tiheda kultuuriprogrammiga.

Lehtse kultuurimajas toimub 22. aprillil väikekoolide muusikafestival “Muusika me sees ja ümber”, kus osaleb 23 kooli Eestist, lisaks Lääne-Virumaale ka Läänemaalt, Põlvamaalt ja Pärnumaalt.

Rakvere teatris avanevad teisipäeval, 21. aprillil kell 17.17 kahe legendaarse teatriinimese – Mari-Liis Küla ja Ülo Vilimaa – näitused.

Viljandi laste- ja noorteteater Reky mängib 27. aprillil kell 11 Rakvere teatris lavastust “Vembu ja Tembu”.

Homme asuvad Viru-Nigula spordihoones taas võistlema pinksihuvilised, et maha pidada Viru-Nigula lauatennise karikasarja viimane, seitsmes etapp.

Üleilmse südamenädala raames kutsub Rägavere vald vallaelanikke aktiivselt liikuma.

Homme lõpeb vallimäel Noorte Kotkaste Viru Maleva korraldatav kolmepäevane luureretk kontrollpunktide karusselliga. 

Kadila rahvamajas tavatseb regulaarselt kokku saada seltskond mehi, kes ühise ettevõtmisena suvisele meeste tantsupeole lähevad. Maskuliinse meeste tantsuansambli nimi on aga isevärki – Kae Litsi.

Bändi arvates teevad inimesed liiga palju tööd. Meeletult tiirlev karussell ja orav-rattas-elu tekitab laulu autori Tõnis Karki arvates tunnelnägemist ja ajab südame pahaks.

TEATER

Rakvere teatris kell 11 ja 14 "Nublu" (Nukuteater)

TEATER

Rakvere teatris kell 19 sarjas “Rakvere teater esitleb” Henri Hüti tantsusoololavastus "Rhythm is a dancer"

KONTSERT

Karmeli koguduse saalis kell 19 Lea Gabrali laulukontsert “Kadunud ehted”; kaaslauljaks Kaisa Gabral (Tahlfeldt), kaasa musitseerivad Lembit Saarsalu, Toivo Unt ja Olav Ehala

KINO

Rakvere teatris kell 15.30 "Kummitus", kell 18 "Gemma Bovery", kell 20 "Keldris"

TEATER

Rakvere teatris kell 18:00 "Koera süda / Sobachje serdce" (Vene Teater)

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 14.30 ja 16.45 "Kummitus", kell 19 "Gemma Bovery", kell 21 "Keldris"

KONTSERT

Väike-Maarja seltsimajas kell 16  kontsert "Väike-Maarja pasunakoor 20"

Täna Palmse mõisas toimuv kultuuripärandi seminar on pühendatud mööblile tema ajaloolises perspektiivis – talu- ja mõisamööblile, muutustele 20. sajandil ning mööblidisaini tänapäevale.

Laupäeval tähistatakse iseseisvusmõtte sõnastaja Juhan Kuke 130. sünniaastapäeva.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Maalermeister" ja "3 õde" (väike saal)

KONTSERT

Rakvere rahvamajas kell 15 tantsurühmade Anu ja Tedremari sünnipäevakontsert

Jõhvi kontserdimajas kajab reedel kell 19 “Vaikuse laul”, kus lauluhääled ühendavad Kadri Voorand ja Eesti Rahvusmeeskoor.

Sõmeru keskusehoones on 15. aprilli õhtul taas keskkonna kolmapäev, kus loodusfilmide autor Remek Meel räägib looduse filmimise võlust ja valust läbi enda vaatevinkli. Vaatluse all on liigid ja olustikud ning kohad, keda ja mida on filmitud.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Leegionärid" (väike saal)

Jõhvi kontserdimajas kajab reedel, 17. aprillil kell 19 “Vaikuse laul”, kus lauluhääled ühendavad Kadri Voorand ja Eesti Rahvusmeeskoor.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Sinatraga kuu peale" ja "Viimase öö õigus" (väike saal)

Eile andis oma esimese iseseisva ja täispika kontserdi Tapa valla mandoliiniorkester. Orkester, keda oli Tapa kultuurikojas kuulamas peaaegu saalitäis rahvast, pälvis inimeste poolt sooja vastuvõtu.

TMW tähelepanuväärseimale esinejale mõeldud Wire’i auhind läheb tänavu viiuldajale ja lauljale Maarja Nuudile, eesti folgi tulevikulootusele.

Keda suvel igavus painab, saab tegevusetust leevendada põnevatele ametikohtadele kandideerides. Rakvere linnus võtab suveperioodiks ehk ajavahemikuks 25. juunist kuni 15. augustini tööle palgasõdureid.

Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu on seda meelt, et kirik peaks ajaga kaasas käima. “Ka kirikujuhid sõidavad autoga ning kirikus on elekter sees,” ütles Toompuu.

Virumaa juurtega Eesti mõjukaim pagan-metal-bänd Tharaphita esineb kaheksa aasta järel taas Rakveres.

Homme õhtul kell 19 astub Haljala rahvamajas lavale vanameister Andrus Vaarik stand-up-etenduse “Mõtlemine on seks” raames. Etendus avab meid ümbritsevat maailma Andrus Vaariku pilgu, tunnete ja mõtete kaudu. Näitleja astub lavale iseendana, ilma rollita.

Homme ja ülehomme näeb Rakvere teatrikinos komöödiafilmi “Kummitus”.

“Crazy Cellose päikeseloojangukontsert” – nii nimetatakse tšellokvarteti C-Jam järjekordset suvetuuri, mis viib populaarsed muusikud 24 paika Eestis. Tšellohelid äratavad heina- ja lõikuskuul ellu vanad mõisad, vabaõhulavad, kirikusaalid, terrassid, taluõued ja paljud teisedki kohad, mis on valmis muusikanautijaid vastu võtma.

Käesoleval nädalavahetusel kohtuvad Rakveres taas vanamuusikud ja ajaloolise tantsu ansamblid Rakverest, Tartust, Cēsisest ja Riiast. Lisaks ühistele töötubadele antakse pühapäeval Rakvere rahvamajas publikule etendus “Raevunud Orlando”.

Järgmisel nädalavahetusel, 18. aprillil toimub Holstre-Nõmme motokeskuses 30. Mulgikross.

 Eile avas Põhjakeskuse teisel korrusel uksed vast valminud Salto Batuudikeskus, mis kogupinnalt on Virumaa suurim.

Kolmapäeval, 15. aprillil näeb Rakvere teatri suures saalis Ugala teatri lavastust “Äärelinna bluus”. Musta huumoriga vürtsitatud draama räägib inimestest, kes leiavad end olukorrast, kus täitmata unistused on asendunud kõhedusega tuleviku ees.

TEATER

Rakvere teatris kell 12 "Suur maalritöö" (väike saal, Ugala), kell 19 "Äärelinna bluus" (Ugala) ja "Põhjas" (väike saal)

KONTSERT

Väike-Maarja seltsimajas kell 18 Väike-Maarja muusikakooli kevadkontsert. Tasuta

TEATER

Rakvere teatris kell 12 "Buratino"

KONTSERT

Lääne-Virumaa keskraamatukogus kell 18 klaverikontsert: Lois Freire Caneda ja Grete Jädal; 

Kavas Debussy, Schubert, Bach, Rahmaninov

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 "1944", kell 18 "Kummitus", kell 20.15 "Gemma Bovery"

TEATER

Haljala rahvamajas kell 19 Andrus Vaariku stand-up etendus "Mõtlemine on seks ehk Vana ja vaba"

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 15 "1944", kell 17 "Kummitus", kell 19.10 ja 21.05 "Gemma Bovery"

KONTSERT

Rakvere rahvamajas kell 16 kontsert-etendus "Armastus ja sõda renessansskultuuris"
 

Eesti Kontsert sai laupäeval ühe reliikvia võrra rikkamaks. Helilooja Hans Hindpere lapsed andsid Jõhvi kontserdimajale üle Estonia kabinetklaveri, millel on komponeeritud hulk eesti levilaule.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Elu ja kuidas sellega toime tulla" ja "Lahuselu" (väike saal)

Nutitelefoni rakendusel põhinev Põhjakeskuse auhinnamäng “Aardejaht” kogus kolme nädala jooksul üle 1600 osaleja ja välja jagati 155 auhinda, mille koguväärtus ületas 4500 eurot.

Märtsi lõpus korraldas Kunda linna klubi Lääne-Virumaa põhikooli- ja gümnaasiumiastme näitetruppidele riigifestivali kahepäevase eelfestivali. Esimese teatripäeva avasid tervitusega Kunda kooliteatri noored näitlejad lavakavaga, millesse kaasati ka publik.

Lavastuse “Sinatraga kuu peale” esietenduse eel kutsub Rakvere teater lauludega bingoõhtule neljapäeval, 9. aprillil kell 19.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Sinatraga kuu peale" ja "Viimase öö õigus" (väike saal)

Küsitluses on osalenud  inimest