Logi sisse
Aktiveeri
digileht

 

 

“Meil pole ühtegi Disney kangelast, meie kangelased on 16. sajandi sõdurid, võib-olla Ivo Schenkenberg on meie kangelane, võib-olla Pontus de la Gardie … Seal pole midagi tegemist Disneyga. Nii primitiivselt ei saa meid rünnata.”

SA Virumaa Muuseumid juhataja Ants Leemets

Mitu liitrit piima

Ma loodan et see jõuab teie aeg, mul oli reis Newcastle, Suurbritannia. ja minu pagas varastati koos minu pass ja kõik krediitkaardid.

Veneveres mängitakse 29. novembril muusikaetendust “Karla“. See on pühendatud Kaarel Kilveti 70. sünniaastapäevale.

Rakvere pole teps mitte ainus linn, kus maailmakuulus helilooja koos jalgrattaga pronkskujuks on saanud. Aastatel 1857–1934 elanud sir Edward William Elgarile on püstitatud analoogne monument kui Rakveres Arvo Pärdile Herefordi, tema omaaegsesse kodulinna, kus ta elas aastatel 1904–1911.

Rakvere Teatrikohvikus avab teisipäeval kell 17.17 näituse “Pühapildid” Sirje Rump. Avamisele eelneb keraamika maalimise õpituba.

Kirjanik Anton Hansen Tammsaare otsustas liituda sotsiaaldemokraatliku erakonnaga ning kandideerida eelseisvatel riigikogu valimistel parlamenti. “See otsus ei tulnud kergelt, kuid lõpuks sain aru, et ma ei suuda niisama kõrvalt vaadata kogu seda ebaõiglust, mis Eestis valitseb.

Pärast seda, kui keskerakonna esimees, Tallinna linnapea Edgar Savisaar Kiltsi rahvamaja uut põrandat avas, avas ta pealinnas Kotka tänava.

Otse Lääne-Virumaa piiri lähedal, tuulegeneraatoritest veidi edasi Narva poole sõites, jõuab rändaja Jäägri Grilli juurde, mis kuulutati üsna hiljuti Ida-Virumaa parimaks söögikohaks. Kas see tegelikult ka nii on?

Kirjastusel Petrone Print valmis Andry Ervaldi muinas- ja muidujuttude raamat “Unenäorong”.

MTÜ Lootusekiir koostöös Lääne-Viru Pimedate Ühinguga korraldab laupäeval, 6. detsembril kell 13 Kadrina rahvamajas heategevuskontserdi, kus teenitud tulu läheb ühingule.

Rakvere linnavalitsusel on rõõmus uudis kohalikele rullnokkadele – nimelt kavatsetakse linna keskväljakule riputada mitmemeetrine lõhnakuusk.

Eesti viimase aastakümne säravaim vokaalansambel Estonian Voices esitleb Rakveres kaua­oodatud debüütalbumit “Ole hea”. Kontserdi annab ansambel 2. detsembril kell 19 Rakvere kultuurikeskuse suures saalis.

Läsna rahvamajas esietendub laupäeval, 29. novembril kell 19 “Täismäng” ning järgneb meeleolukas esietenduse pidu.

... on Viru-Nigula Mehed 20 aastaga hästi selgeks saanud. Ikka lauluga. Ehkki daamide palged löövad kuulates õhetama, ei tõtta mehed lubadusi andma. “Kui saan, siis tulen,” kõlab nende moto.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Oscar ja Roosamamma: Kirjad Jumalale"

Rakvere rahvamajas kell 19 näitetrupi KaRakTer etendus "Kokaiin“

 

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Leenane'i kaunitar"

Tamsalu kultuurimajas  kell 19 Komöödiateatri etendus "Kvartett"

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 20.40 "Parim osa minust", kell 18.15 "Sils Maria pilved"

15. novembril korraldas JCI Rakvere koda Rakvere gümnaasiumis JCI igaaastase koolitusürituse “Fresh-up”, mille põhiteema oli seekord ajendatud liikumisaasta programmist “Liikumine ja sport”.

Eilse töövarjupäeva käigus said gümnaasiumiõpilased poole tööpäeva vältel heita pilgu oma ala asjatundjate töödele-tegemistele.

Laupäeval täitsid Põhja­keskuse kahel korrusel iga vaba ruutsentimeetri Buduaari moeturul kauplevad müüjad, kellest umbes pooled olid kohalikud inimesed, ülejäänud kaugemalt tulnud, viimaste seas ka seltskonnadaam Kati Toots.

Rakvere ansambel Real Deal põrutas Poola linna Toruńi, kus osaletakse mainekal bluusfestivalil Blues Meeting. Teiste seas esineb seal ka USA staar Sugar Blue.

Põhjamaine muusikafestival Viru Folk on oma kaheksandal toimumisaastal võtnud fookusesseTaani kultuuri. On ju seni kaunis kaptenikülas Käsmus toimuvale koguperefestivalile sattunud vaid paar Taani muusikut ning Taani juurtega Kanada lauljanna Melanie Dekker.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 14 "Pettson ja Findus - väike tüütus, suur sõprus", kell 16 ja 20.40 "Parim osa minust", kell 18.15"Sils Maria pilved"

Rakvere gümnaasiumis saab homme kell 18 kuulata pianist Kadri-Ann Sumerat.

Reedel õhtul avapidu pidanud 10 Trummi lava sisse mänginud trummide ansambel Kuus pani rahva meeleolukate rütmidega kaasa elama ja lõpuks lisalugu nõudma.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Maalermeister" ja "Majahoidja" (väike saal)

KONTSERT

Rakvere rahvamajas kell 16 Sergei Maasin - soolokontsert

Viru-Nigula rahvamajas  kell 18  "Meil on juubel“ - Viru-Nigula Meeste 20.aastapäeva kontsert. Sissepääs prii

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Maalermeister" ja "Leping" (väike saal)

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Oscar ja Roosamamma: Kirjad Jumalale" (väike saal)

Jaapanis end maailmakuulsaks maadelnud Rohu küla poiss Kaido Höövelson, kes elus oma kohta otsib, on taas tõusva päikese maa vahet pendeldamas. Ajakirjandus on paanikas, sest Kaido olla ostnud Tokyosse ühe otsa pileti.

Talvekülmade saabudes hakkavad päkapikud tööle ning akendele jäetud jõulusokkide ja -susside sisse hakkavad ilmuma kingitused. Kes on need salapärased olendid ning kuidas ja kus nad elavad, milliseid riideid kannavad, mida söövad ja kus töötavad?

Rakvere põhikooli tornis on 21. novembrini avatud Soome Instituudi rändnäitus muumidest. Muumimaja meenutavas koolimaja tornis saab järgmise nädala lõpuni imetleda kõikvõimalikke Muumimaaga seotud esemeid raamatutest voodipesuni.

Rakvere kesklinnas vanas turuhoones ennast sisse seadnud elava muusika baar 10 Trummi pidas reede õhtul avapidu. Õhtu juhatas pooletunnise kavaga sisse trummide ansambel Kuku, peale mida jätkas Legshaker.

 

Jõhvi kontserdimajas mängib rahvusooper Estonia teisipäeval, 25. novembril kell 13 ja 18 ooperit “Prints ja kerjus”.

Virumaa Teataja korraldatud fotokonkurss  “Sügisvärvid” lihapoe Oma Põrsas auhindadele on selleks korraks lõppenud ning žürii on parimad võistlustööd välja valinud. 

 

Rakvere juurtega bänd Number Ö avaldas uue video loole “Kuula”. Tegemist pole Ott Leplandi loomingu töötlusega, vaid originaallooga.

Jõhvi kontserdimajas mängib rahvusooper Estonia teisipäeval, 25. novembril kell 13 ja 18 ooperit “Prints ja kerjus”.

Rakkes mälestatakse täna kunagist pimedat isetegevuslikku heliloojat Ferdinand Mühlhausenit (1864–1965), kes elas Rakkes 19. sajandi lõpust 1920. aastateni.

Kohtla kaevanduspark on läbimas põhjalikku uuendust ning peagi valmib keskuse uus maapealne ekspositsioon endise rikastusvabriku hoones ja ümbruses.

Eesti saalijalgpalli rahvaliiga võistlushooaja avalöök antakse Kadrina spordihoones laupäeval, mil siin harjutavale ja võistlevale FC Moe meeskonnale astub vastu JK Tusane Sats.

Talvekülmade saabudes hakkavad päkapikud tööle ning akendele jäetud jõulusokkide ja -susside sisse hakkavad ilmuma kingitused. Kes on need salapärased olendid ning kuidas ja kus nad elavad, milliseid riideid kannavad, mida söövad ja kus töötavad?

Homme täiesti tavatul ajal avab Lääne-Virumaa keskraamatukogu uksed kõigile neile, kes on leidnud lummavat ainest kaasa- ja edasimõtlemiseks semiootikust kirjaniku Valdur Mikita raamatutest, kuulanud tema mõtisklusi “Ööülikooli” loengutes või telesaadetes.

Rakvere põhikooli tornis on 21. novembrini avatud Soome Instituudi rändnäitus muumidest. Muumimaja meenutavas koolimaja tornis saab järgmise nädala lõpuni imetleda kõikvõimalikke Muumimaaga seotud esemeid raamatutest voodipesuni.

Kunda klubi võttis üle muusikute klubiõhtute traditsiooni jätkamise, sest see ähvardas Kehala klubi sulgemise tõttu katkeda.

Veel täna saab Uhtna lasteaias vaadata puuteemalist näitust „Helde puu“, kus väljas kõikvõimalikud puidust valminud esemed.

KINO

Rakvere reaalgümnaasiumis kell 18 "Kirsitubakas"

Tamsalu kultuurimajas kell 18 “Rüütel Rooste“ ja kell 19.30 "Kirsitubakas“

Kui Soome naivistide keskuse galerist Irene Wai Lwin Moe Rakvere klaasikunstniku Riho Hüti koduateljeesse sattudes tema värviküllaseid tahvelmaale nägi, ununesid vitraažid hetkega. Nüüd on Hüti kuus suurt taiest Iittalas Soome naivismi tippnäitusel täitnud terve toa.

Küsitluses on osalenud  inimest