Logi sisse
Aktiveeri
digileht

ÜRITUS

Vihula mõisas kell 19 Vihula mõisa suvemuusika ansambliga Kõrsikud

Rakvere laululaval kell 20 Marko Matvere ja VLÜ 25. aastapäev

Ameeriklasest tervendaja ja selgeltnägija Veet Mano, kes sai eestlastele tuttavaks saate “Venemaa 13. selgeltnägijate tuleproov” kaudu, aitab inimestel oma elu korda saada üle kogu maailma.

17. augustil toimub Simunas viies perepäev. Suurem sagimine tuleb kiriku kõrval oleval haljasalal, aga pühakojas saab kuulata barokkmuusikat ja Bonzo kontserti, uudistajatele on avatud kellatorni vaateplatvorm.

Kolmapäeva õhtul pääses Kõue mõisas valla muinaslooks saanud Ruja muusika hing ja vaim — tuur “Eile nägin ma Eestimaad” toob Taavi Petersoni ja legendaarsete sõprade häälepaelte ning pillide kõla kaudu kontserdilavade õhustikku kunagise menubändi unustamatute lugude paremiku.

Järgmisel kolmapäeval kaigub Käsmu meremuuseumi õu muusikast, sest üles astuvad Sandra Nurmsalu ja Margus Vaher. Kontserdiga “Aita mööda saata öö” esinevad muusikud augusti esimesel päeval ka Vihula mõisas.

 

SPORT

Rakvere staadionil kell 16 jalgpall / Regions' Cup - Dostyk - Västergötland

TEATER

Jänedal Pulli tallis kell 19.30 "Imede aasta"

Tapa raudteejaamas kell 19.30 "Titanicu orkester"

 

 

ÜRITUS

Kunda kirikus kell 22 C-Jam Päikeseloojangu kontsert

Eva Samolberg-Palmi

eva.samolberg-palmi@ajaleht.ee

Tegelikult hämmastas Kersnat suur rahvahulk, kes tema kohalviibimise tõttu Võsule oli kogunenud, seda enam, et vestlusõhtul Maire Aunastega oli huvilisi sootuks vähem.

“Ma kohe pärast helistan Mairele ja ütlen, et minul oli rohkem rahvast,” tähendas Vahur Kersna naljatledes.

Kuna ajakirjanik enda sõnul ei oska laulda ega pilli mängida, jagas ta kohalesaabunutega häid mõtteid.

Peaasjalikult keskenduti jutuajamise esimeses pooles Kersna 2011. aastal ilmunud elulooraamatule.

“Üks mõte, mida tahaksin teiega jagada, on, et kui juhtub olema sobiv hetk, siis kirjutage oma elust raamat,” pani mees kohtuma tulnutele südamele. Tema sõnul võib olla sellist aega ja ka kirjutamise põhjust raske leida, aga ühel hetkel see aeg tuleb.

“Minuga nii läks. Lamasin valgete seintega toas voodis ja väljavaated sealt tõusta ei olnud just üleliia suured. Aega mõelda oli palju. Ühtäkki ilmusid valgele seinale read ning nii lihtne tundus olevat neid sealt maha kirjutada,” rääkis mees.

Raamatu kirjutamist peab Vahur Kersna oluliseks ka seepärast, et kõik talletatud mõtted ja ideed jätavad olulise pärandi tulevastele põlvedele.

“Mul oleks väga hea meel, kui minu isal või vanaisal oleks olnud seda aega, et raamat kirjutada, sest lapsed kipuvad kordama oma eelkäijate käitumismustreid. Kui oleks aga võimalik teada saada, kuidas käituda või kuidas midagi mitte teha, aitaks see edasi,” arutles ta.

Loomulikult huvitas publikut, kas kolm aastat tagasi ilmunud raamat jääb kirjamehel viimaseks.

“Kirjutasin seda raamatut kaks aastat, muutsin mitu korda, et iga koma oleks paigas. Tegin kaks aastat tööd, ja kui läksin raamatuesitlusele, küsiti minult, millal tuleb uus raamat. Uut raamatut ei tule, vastasin siis,” rääkis Kersna, kuid ütles seepeale, et uus raamat on tal tegelikult juba valmis.

Küll oli mees plaaninud lasta teise raamatu avaldada pärast oma maise teekonna lõppu, kuid hakkas mõtlema, et sellisel juhul võib väga kaua aega minna.

“Ma ei tea, millal see ilmub, aga ilmselt minu juuresolekul ikka,” ütles ta.

Ka uue raamatu idee tuli Vahur Kersnale kummalisel moel. Nimelt hakanud temaga ühel hetkel rääkima hääl, mille pärast ta end juba hullumeelseks pidas.

“See hääl käskis mul kirjutada raamatu. Mina vaidlesin vastu. Ütlesin, et mul on raamat juba valmis. Siis hakkas tekst jooksma. Kui ma oleks saanud mälupulga kõrva taha panna, oleksin kogu teksti kätte saanud,” jutustas ta muiates.

End peab Kersna kirjanikuna ülima hoolega kirjutajaks. Tegelikult meeldib talle kõiki asju väga hoolikalt teha.

“Ma tahan, et sõnal oleks kaalu, et lugejale oleks see nauding, kui ta minu kirjutist loeb. See kehtib nii raamatute puhul kui tele- ja ajakirjanikutöös.”

“Hea teose mõte on inimest puudutada, kuid tänapäeval on meid ümbritsev infomüra nii suur, et tihtilugu ei oska me end selle eest kaitsta. Nii vaatamegi telekast mõttetut saadet, millest pärast ei mäleta mitte midagi.”

Kersna meelest on tähtis õpetada ka lapsi eristama olulist infot ebaolulisest ning end kaitsma info ülekülluse eest.

“Pikas perspektiivis me ju ei tea, kuidas see kõik inimestele mõjub. Ilmselt teeb lollimaks. Kui mitte kohe, siis järgmiste põlvede puhul avaldub. Samuti ei tea me ju, kuidas mõjuvad inimajule mobiiltelefonid, sest need on meie kasutuses olnud napid paarkümmend aastat. Mis saab viiekümne aasta pärast, seda me ei tea,” kandus ajakirjanik oma jutuga juba kaugematesse sfääridesse.

Tegelikult hindab mees realistlikku ellusuhtumist. “Mõnikord jään kuulama mõnda raadiosaadet, kus mitu tundi räägitakse mingitest teistest dimensioonidest. Ma saan aru, et need on olemas, aga praegu elame reaalses maailmas reaalsete inimestega, kellele tuleb otsa vaadata ja püüda aru saada, mida nad tahavad. Päris uhhuuks ei maksa minna.”

Ajakirjanikuna tunneb Kersna vajadust end televisiooni ja pabermeedia vahendusel maailmaga kursis hoida. Tema meelest on see suisa tervislik.

“Ma ei saa aru inimestest, kes ütlevad, et kõik on jama ja miski ei huvita. Kuidas nii saab elada? Ma vaatan sügisel ära kõik uued telesaated ja otsustan siis, mis on jama ja mis mitte. ”

Üldiselt kulges kohtumisõhtu Vahur Kersnaga meeleolukalt ning isegi pärast tunni möödumist palavas ruumis ei paistnud inimeste nägudelt tüdimust.

Ukulele perenaise Ada Kiipuse sõnul on kohtumisõhtud Võsu populaarses kontserdipaigas hästi vastu võetud. Varem on rahval olnud võimalik juttu ajada näiteks Andrus Kivirähu, Maire Aunaste ja Tiina Tiitusega. Kersnaga oli tema sõnul kohtumas inimesi Haapsalust, Türilt, Kohtla-Järvelt ja mujaltki. Järgmine kohtumisõhtu Ukuleles toimub 30. juulil, mil Ada Kiipus esitab oma luulet, musitseerivad noored muusikud Mari-Liis ja Anu Tommula ning Jaan Aunapuu.

Teisipäeval teatasid poolteist kuud tagasi abiellunud näitleja Elina Purde (Pähklimägi) ja ettevõtja Andrus Purde Facebookis, et neil sündis tütar Mia.

 

 

On 12. juuli. Kell näitab päeva teist tundi, aga mina ei maga. Tean küll, et nelja tunni pärast peab tõusma, end ratta selga ajama ning pärast seda ei tea, millal uuesti sõba silmale saab – selle ööpäeva sees igatahes mitte.

1914. aasta suvi oli Rakveres sündmusterikas. Pärast 29. mai valimisi, mil linnavolikogusse said vaid eestimeelsed mehed, valitses siinsete eestlaste seas võidurõõm.

ÜRITUS

Rakvere linnuses mõõga ja mantli päev

Vihula mõisas kell 19 Raju kontserttuur Ruja muusika ja muusikutega

ÜRITUS

Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 orelipooltund

Võsu rannaklubis kell 21 annab Võsu Muusikapäevade 2014 raames kontserdi Võsu bänd, Elephants From Neptune, keda soojendab Rakvere noortebänd Tuli

 

 

Homme, 17. juulil astub Võsul Ukuleles üles ansambel Bombillaz.

(1)

“Kui ma esimest korda Rooma tulin, olin 26aastane.” Need sõnad lausus Toni Servillo kehastatud tegelaskuju omamoodi kultusfilmiks tõusnud linateoses “Kohutav ilu”. Mina jõudsin Igavesse Linna mõni aasta vanemana.

TEATER

Rakvere linnuses kell 19.30 “Hamlet”

Tapa raudteejaamas kell 19.30 “Titanicu orkester” (R.A.A.A.M.)

Kukrusel polaarmõisa kõrvalhoones kell 19 “Vassa Železnova”

 

 

Juulikuu viimasel nädalavahetusel toimub Võsul taas ainulaadne ühe filmi festival Võsu Glämm.

Tänavuse kontserdisarja “Tumeromantika õhtud” peaesineja Sieben loob 25. juulil kell 19 Muuga mõisa saalis algaval sündmusel ja 27. juulil kell 18 Rakvere pangamaja saalis muusikamaagiat.

Sagadi härrastemaja pööningul on sel suvel eksponeeritud reklaamiagentuuri Avart koostatud näitus “Mõisamuinasjutud” kaheteistkümnest eripalgelisest Eesti mõisast. Näituse teeb aga eriliseks see, et igale mõisale on fotolavastuse kaudu loodud oma lugu – muinasjutt.

Kuldne Trio tähistab oma 40 aasta juubelit üleeestilise tuuriga “Laip on laip”, mis kinnitab, et vanusest hoolimata on muusikutest näitlejatel huumorimeel säilinud.

Täna Kunda rannas toimuva mere- ja perepäeva peaesineja 2 Quick Start astub publiku ette päeva lõpus kell 22. Päev ise stardib aga hommikul kell 8.08 hommikukohvi ja saksofonikontserdiga mere ääres.

Eile algas Rutja lennuväljal motomeeste ja -sõprade kokkutulek Smash 2014. Üritust on korraldatud juba 2007. aastast alates ning see on kujunenud üheks suuremaks motokokkutulekuks Eestis, olles samal ajal ainuke streetfighter’ite ja stuntrider’ite kokkutulek Baltimaades.

Täna Kunda rannas toimuva mere- ja perepäeva peaesineja 2 Quick Start astub publiku ette päeva lõpus kell 22. Päev ise stardib aga hommikul kell 8.08 hommikukohvi ja saksofonikontserdiga mere ääres.

Sagadi härrastemaja pööningul on sel suvel eksponeeritud reklaamiagentuuri Avart koostatud näitus “Mõisamuinasjutud” kaheteistkümnest eripalgelisest Eesti mõisast. Näituse teeb aga eriliseks see, et igale mõisale on fotolavastuse kaudu loodud oma lugu – muinasjutt.

Kuldne Trio tähistab oma 40 aasta juubelit üleeestilise tuuriga “Laip on laip”, mis kinnitab, et vanusest hoolimata on muusikutest näitlejatel huumorimeel säilinud.

“Kui ma istun kaua arvuti taga, tunnen igatsust trükilõhna järele,” tunnistab saksa kunstnik Heinz Vogler.
Teisipäeval, 8. juulil Rakvere Galeriis torupillihelide saatel avatud Plöni kreisist pärit kunstnikepaari Birgit ja Heinz Vogleri tekstiili- ja graafikanäitus on Heinz Vogleri sõnul lüli Johannes Gutenbergi, trükikunsti leiutaja, ja infotehnoloogia vahel. Mõlemat ala peavad kunstnikud oluliseks.

TEATER

Rakvere linnuses kell 19.30 “Hamlet”

Tapa raudteejaamas kell 19.30 “Titanicu orkester” (R.A.A.A.M.)

Kukrusel polaarmõisa kõrvalhoones kell 19 “Vassa Železnova”

TEATER

Tapa raudteejaamas kell 19.30 “Titanicu orkester” (R.A.A.A.M.)

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18.30 ja 20.30 "Päikest püüdmas"

KONTSERT

Rakvere rahvamajas kell 17 rahvusvaheline klaverifestival Alion Baltic: Liora Michelle (sopran, USA), Gustavo Ahualli (tenor, Argentiina / USA), Arina Lasgiian (klaver, Venemaa), Nicolas Horvath (klaver, Prantsusmaa), Elena Nesterenko (klaver, Saksamaa), Violetta Knyagnitskaya (klaver, Usbekistan), Vadim Borodin (klaver, Usbekistan), Karina Atristain (sopran, Boliivia / USA), Natsuki Nishimoto (klaver, Jaapan / USA).

Kadrina kirik pakub taas elamusi klassikalise muusika austajaile. 12. juuli õhtul kell 19 astuvad kuulajate ette kolm noorema põlve organisti kavaga “Orel – pillide kuningas ja kuningate pill”.

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 15 ja 19 “Üks pealuu Connemaras”

Karepal Richard Sagritsa majamuuseumis kell 19 Karistai ja Loerlei”

Tapa raudteejaamas kell 19.30 “Titanicu orkester” (R.A.A.A.M.)

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18.30 ja 20.30 "Päikest püüdmas"

 

TEATER

Jäneda Pullitallis kell 19.30 “Imede aasta” (R.A.A.A.M.)

Karepal Richard Sagritsa majamuuseumis kell 19 Karistai ja Loerlei”

Tapa raudteejaamas kell 19.30 “Titanicu orkester” (R.A.A.A.M.)

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18.30 ja 20.30 "Päikest püüdmas"

TEATER

Jäneda Pullitallis kell 19.30 “Imede aasta” (R.A.A.A.M.)

Uuskülas Tooma talus kell 19 “Üks pealuu Connemaras”

Karepal Richard Sagritsa majamuuseumis kell 19 Karistai ja Loerlei”

Tapa raudteejaamas kell 19.30 “Titanicu orkester”

Rakvere Kolmainu koguduse kirikuõpetaja Tauno Toompuu on lubanud heategevuse eesmärgil oma pikad juuksed maha lõigata.

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras" (Rakvere teater)

Jäneda Pullitallis kell 19.30 “Imede aasta” (R.A.A.A.M.)

Karepal Richard Sagritsa majamuuseumis kell 19 Karistai ja Loerlei”

Tapa raudteejaamas kell 19.30 “Titanicu orkester” (R.A.A.A.M.)

Esmaspäevast Eesti Televisioonis algava lustliku mälumängusaate “Eesti mäng” teises saates hüppab tulle ka korvpalliklubi Rakvere Tarvas värvikas peatreener Andres Sõber.

Rakvere Põhjakeskuses saab nüüd iga inimene tunda end kõige lahedama lugejana ja olla Virumaa Teataja kaanestaar.

Mul on edastada üks hea uudis ja üks halb uudis. Nimelt on halb uudis see, et Rakvere pankade väljak, vabandust, keskväljak, on viimasel ajal kaotanud kolm söögikohta. Need on Puhkepaik vanas turuhoones, Carla Pubi Tsentrumis ja mustas majas asunud lounge Turuplatz. Hea uudis on see, et tagasi on võidetud üks – Berliini trahter kunagises Berliini trahteris, mis vahepeal ka piimasaaliks ja kasiinoks muutus.

Maadeavastuse protsess jõudis lahenduseni – Kolumbuse asemel läheb riigikokku Siret Kotka

Eestlane ja lätlane kohvikus

 

 Uudis nagu  regivärss

Tere, ma olen proua Lisa Smith eralaenu laenuandja, kes annab välja laenu väga madala intressimääraga 3%. anname välja igasugu laenu nagu õppelaenu, Business laenu, eluasemelaenu, Põllumajanduse laenu isikliku laenu, auto laen ja muu mõjuv põhjus, ma ka anda välja laene vahemikus 5,000 euro -800,000.00 euro juures 3% intressimäära.

Rakvere Põhjakeskuses saab nüüd iga inimene tunda end kõige lahedama lugejana ja olla Virumaa Teataja kaanestaar.

Küsitluses on osalenud  inimest