Logi sisse
Aktiveeri
digileht

SPORT

Rakvere spordihallis kell 19 kontrollkohtumine: BC Rakvere Tarvas - Tallinna Kalev

Rakvere staadionil kell 8.30 Rakvere Gümnaasiumi algklasside spordipäev

SPORT

Porkuni staadionil Lääne-Virumaa harrastajate jooksusari VI

 

Tule taevas ­appi!

Kriimsilm, ­Peugeot ja ­Rebane

Selle nädala lõpuni, 31. augustini saab Tallinnas arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos vaadata Arvo Pärdi keskuse uue hoone kavandite näitust. 2. septembril algavate Pärdi päevade eel on võimalus viia end kurssi Laulasmaale rajatava kompleksi arhitektuuri ja tulevikuga.

ÜRITUS

Väike-Maarja seltsimajas kell 18.30 Andra Kirna ja Ülle Ottokari PORTRAFITY avamine

ÜRITUS

Rakvere rahvamajas kell 10 doonoripäev

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18 ja 20 "Andja"

SPORT

Rakvere kunstmurustaadionil kell 12 Eesti meistrivõistlused jalgpallis noortele E2 vanuseklass: Rakvere JK Tarvas (05) - Jõhvi SK Lokomotiv II (05)

Sõmeru PK staadionil petank: Sõmeru valla lahtised MV

 

 

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

Augusti keskel toimus Lehtse koolimajas väikekannelde meisterdamise ja pilliõppe viiepäevane kursus, mille jooksul valmistati kümme väikekannelt ning õpiti selgeks kolm pillilugu.

Välismaisel veebilehel sooziq.com on välja toodud viisteist maailma kõige veidramat bussipeatust, nende seas on ka Rakvere kesklinnas ilutsev "vares".

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

Sõmeru keskusehoones on viimast nädalat avatud Katrina Laurendi Ubja küla teemaline maalinäitus.

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

KONTSERT

Rakvere Kolmainu kirikus kell 18.30 musitseerib Robert Jürjendal (akustiline - ja elektrikitarr, kitarr-orel) ja  kõneleb Jaan Tammsalu

Laupäeval peeti Lehtse kultuurimaja juures taasisiseisvumispäevale pühendatud perepäeva.

Rakvere muusikakool kutsub kõiki, kes on 50 aasta jooksul saanud oma esimesed klaveri­triibilised õpetaja Ruth Patuse asjatundliku käe all, tähistama tema sünnipäeva laupäeval, 6. septembril kell 15 meenutuste ja muusikapaladega.

Rakvere muusikakool kutsub kõiki, kes on 50 aasta jooksul saanud oma esimesed klaveri­triibilised õpetaja Ruth Patuse asjatundliku käe all, tähistama tema sünnipäeva laupäeval, 6. septembril kell 15 meenutuste ja muusikapaladega.

Robert Jürjendal oma kitarride ja uue loominguga ning Jaan Tammsalu oma sõnade ning mõtetega on alustanud rännakut seitsmesse Eestimaa kirikusse.

RMK Põhja-Eesti piirkonna traditsiooniline suvelõpumatk, mille käigus tutvutakse Lahemaa randade looduse ja pärimustega, viib seekord Vergi poolsaarele.

Laupäeval, 30. augustil tähistab oma 20. tegutsemisaastat Sondas asuv legendaarne meelelahutusasutus.

Rakvere teatrikinos jõuab vaatajateni mängufilm “Ja nii see läheb”. Viimasel ajal särab Michael Douglas üha sagedamini komöödiarollides, mängides sarmikaid eakaid mehi. Sel korral mängib Douglas 70aastast härrat, kelle arvates on ta elus juba kõik ära näinud ning miski ei suuda kõigutada ta stabiilset (kalki ja enesekeskset) ellusuhtumist. Paraku võib isiklik elu ka vanas eas inimesele üllatusi pakkuda.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit korraldab kolmapäeval, 27. ­augustil Rakvere ametikoolis taas igaaastase hariduse päeva.

Trükist ilmus postkaart, mis tutvustab Struve meridiaanikaare Simuna-Võivere baasjoonele jäävaid Simuna ja Võivere otspunkte ning nende tähistusi, ühtlasi leiab postkaardilt lühiinfo meridiaanikaare kohta.

 

Laupäeval peetakse Lehtse kultuurimajas ning selle ümbruses taasiseseisvumispäevale pühendatud perepäeva. “Taasiseseisvumispäeva tähistamine on meil vana traditsioon, mis sai alguse juba siis, kui teletorni kaitsti,” rääkis Lehtse kultuurimaja direktor Leelo Jürimaa, kes lisas, et üritus on alati olnud patriootlik.

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

Rakvere rahvamajas kell 19 "Kokaiin" (lavastaja Tiit Alte)

NÄITUS

Rakvere Galeriis Ivo Ridalaane koopianäitus

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18 "Khumba", kell 20 "Ja nii see läheb"

 

Tänavu maikuus ERRist lahkunud populaarne uudisteankur Kerli Dello siirdub tööle kaitseväkke.

 

 

Laupäeval, 23. augustil on Kunda linna klubis suveõhtu kontsert-simman, kus esinevad Forseliuse Seltsi segakoor Tartust ja Simuna kapell.

 

Pühapäeval peeti perepäeva, mis tõi Simuna allika ümbrusesse kokku vähemalt kolmsada inimest. Nagu ettevõtmise nimigi ütleb, jagus tegevust ja uudistamist igas eas inimestele.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Ja nii see kläheb"

 

Haljalas Tahmaküla lõkkeplatsil toimus täna traditsiooniline Tahmaküla päev, mida on alati peetud vabariigi taasiseseisvumispäeval 20. augustil.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Ja nii see läheb"

KONTSERT

EELK Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 Orelipooltund

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Khumba", kell 20 "Ja nii see läheb"

 

Homme kell 17 kohtub meediaekspert, koolitaja ja kolumnist Raul Rebane Väike-Maarja muuseumis kohaliku rahvaga, et arutleda teemal “Eesti elu”. Rebane vastab ka kuulatajate küsimustele.

Avatud on registreerimine Priit Pärna III animafilmifestivali laste ja noorte töötubadesse ning õpetajate täienduskoolitusele “Animatsioon loovusõppes”.

SPORT

Rakvere kunstmurustaadionil kell 11 Eesti meistrivõistlused jalgpallis noortele B2 vanuseklass: Rakvere JK Tarvas (99) - Valga FC Warrior (99)

 

 

Vihula mõisas esitab 20. augustil kell 16 eesti ja maailma kaunist kitarrimuusikat Tiit Peterson.

Esmaspäeval, 18. augustil kell 20 on klassikalise kitarrimuusika austajail põhjust minna hea akustikaga Ilumäe kirikusse, kus J. S. Bachi ja klassikalise kitarrimuusika heliloojate teostega astub üles noor andekas kitarrisolist, mitme konkursi võitja Priit Peterson Tartust Heino Elleri nimelisest muusikakoolist.

Nädalavahetusel saab politseimuuseumi liiklusohutuspäeval istuda politseibussis ja kiigata eravärvides patrullautosse. Samuti saavad huvilised kontrollida oma silmaga, kui palju Rakveres kiirust ületatakse. “Kuna uus kooliaasta on algamas, siis lõpetame oma suveüritused liiklusohutuspäevaga,” ütles politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa.

Rakvere teatri endine direktor Indrek Saar, praegune sotside peasekretär, kes valiti Lääne-Virumaalt riigikokku, ujus läinud laupäeva hommikul Abruka saarelt Saaremaale Roomassaarde.

Endise Tartu arsti Vitali Bernatskiga seotud dopinguskandaali valguses küsis Virumaa Teataja intervjuud ka kunagiselt Eesti suusakoondislaselt, Tamsalu mehelt Pavo Raudsepalt, kes sellest keeldus.

Rakverest pärit riigikogu liige Rannar Vassiljev (sotsiaaldemokraatlik erakond) eksperimenteeris läinud nädalavahetusel Tapa vorstifestivalil grillimise Eesti meistrivõistlustel.

Kadrina Saunaklubi kutsub homme osa saama muusikast ja korvapallijutust.

Kell 17.30 annab Moldova Criuleni rajooni puhkpilliorkester avaliku tasuta kontserdil Kadrina sauna ees ja kell 18 kohtub saunas korvpallihuvilistega Rakvere Tarva vastne treener Martin Müürsepp.

KONTSERT

Vihula mõisas kell 16 esitab eesti ja maailma kaunist kitarrimuusikat Tiit Peterson

Rakvere rahvaaias kell 18 Eesti Vabariigi taasiseseisvuspäevale pühendatud kontsert

esinevad Tanel Padar ja Tarvo Valm

 

Küsitluses on osalenud  inimest