Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Ägeperevere valla aasta haridusperekonnaks valitud õpetajatepere peretuttava perepea Oop Äge pole rahul vallavolikogu ellukutsutud haridustiitlite konkursi tulemustega ja kukkus märatsema.

Soolane või magus

“Mul läksid silmad suureks, kui sain teada, milliste toorainetega võideti: soolaste hoidiste kategoorias ploomiga ja magusa kategoorias sibulaga.”

Hoidistekonkursi žürii esimees Toomas Leedu

Mis see ka maksab?

Tamsalu valla koduleht kutsus huvilisi dick colf’i õppepäevale. Kas tegemist on ainult meestele mõeldud meelelahutusega, jäi esialgu saladuseks.

Tõsielulistel sündmustel põhinev Vene film “Surematuse koridor” räägib II maailmasõja ajal toimunud Leningradi blokaadist, mil Saksa väed võtsid praeguse Peterburi linna 900 päevaks piiramisrõngasse ning toiduaineid, kütust ja muud eluks vajalikku jaotati vähe, lünklikult või üldse mitte.

Viimatisel Rakvere linnavolikogu istungil läks parajaks sõnasõjaks kunagise Rakvere linnapea, praegu volikogus opositsiooni kuuluva Andres Jaadla ja linnapea Mihkel Juhkami vahel, põhjuseks linnaliinibusside käigushoidmine.

Veinituba Piibeleht korraldas kolmapäeval Prantsuse veinide õhtu, kus Tallinnas tegutseva vinoteegi Veinisõber spetsialist, Rakverest pärit Liina Karron tutvustas Lurtoni piirkonna viit veini ning rääkis, millised toidud nende kõrvale sobivad.

KONTSERT

EELK Rakvere Kolmainu kirikus kell 19 Ott Lepland ja Gertu Pabbo "Hingesugulane"

ÜRITUS

Tamsalu kultuurimajas kell 18 Kiievi tsirkus

SPORT

Rakvere spordihallis kell 18.30Lääne-Virumaa rahvaliiga võrkpallis: Ametikool - SVK II

Rakvere spordihalli parklas kell 19 Aqva Spa terviseliikumise sarja "Terve Rakvere Liigub" etapp, ühisjooksmine ja kepikõnd (kogunemine ja start spordihalli ees)

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Skandaalisalu"

TEATER

Rakvere teatris kell 19 Hannes Võrno ja Peeter Oja / Roadshow "Eesti 99"

KINO

Võsu Rannaklubis kell 19 "Vehkleja"

Viru Instituudi ja Eesti rahvaluule arhiivi koostöös ilmusid “Virumaa vanad lastemängud” (2012) ja “Virumaa vanad vaimujutud” (2015). Nüüd tahaksin alustada Virumaa rahvakalendri koostamisega.

Novembri viimasel nädalavahetusel toimub 15. üle-eestiline jõuluvanade konverents, sedakorda Ida-Virumaal, kuhu koguneb ligemale 40 jõuluvana ja põder Ruudi.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Sinatraga kuu peale" ja "Viimase öö õigus" (väike saal)

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Uno Bossa ehk Uno Loobi seitse elu" ja "Kaasavaratu" (väike saal)

KONTSERT

Haljala rahvamajas kell 19 Koit Toome kontsert "Jaak Joala laulud"

Novembrikuu viimasel nädalal linastub linna kinodes veel mitmeid uusi, huvitavaid filme. Kinos “Lembitu” näeme nädala algul A. Puškini hästi tuntud jutustuse järgi lavastatud värvilist laiekraanfilmi “Tuisk”.

Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali nõukogu eraldas oktoobris Rakvere teatrile 100 000 krooni reisiraha, mille eest kollektiiv sõidab aasta alguses Londonisse.

Tähelepanelik ostleja on võib-olla juba märganud, et novembrikuu keskpaigast on armastatud Kinderi šokolaadide karpide peal hoopiski uued näod. Nende seas on ka Rakvere poiss Martin Selgmäe, kes lisaks kolmandas klassis käimisele jõuab aktiivselt tegeleda nii jalgpalli kui ka muude spordialadega.

Hiljuti kanalil TV3 alustanud kodukokkade saatest “Milline maitse” võttis osa ka üle Eesti tuntud grillimeister, Tapa vorstikunn Koit Kuusk. Saates otsitakse Eesti kõige originaalsemat koduköögis sündinud retsepti, mille saamislugu loeb sama palju kui toidu maitse. Viimane peab aga võluma nii žüriid kui Eesti rahvast.

Ei ole harv nähtus, kui mõni ettevõte sotsiaalmeedias loosikampaania korraldab või klientidele maiustusi kingib. Mõnevõrra harukordsem on see, kui erafirma sooviavaldajale niisama lihtsalt tasuta pääsme annab.

9. detsembril möödub 430 aastat iidsel Harju ja Viru piiril tegutsenud Valgejõe kõrtsi esmamainimisest. Praegu asub selles maalilises paigas veinivilla.

Rakvere teatrikohvikus leiab teisipäeval, 24. novembril kell 18.30 taas aset muusikaviktoriin.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Põhjas" (väike saal)

ÜRITUS

Rakvere rahvamajas kell 10 doonoripäev

Lehtse kultuurimajas kell 10.30 lastehommik mudilastele "Tere, kadrisandid"

Rakvere teatrikohvikus kell 18.30 muusikaviktoriin valmiva lavastuse "Romaan" ainetel

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 20.15 "Vargus"

TEATER

Rakvere teatris kell 18 Die Csardasfürstin "КОРОЛЕВА ЧАРДАША" (Сильва).

KINO

Rakvere teatrikinos kell 20 "Vargus"

TEATER

Rakvere teatris kell 15 "Sina maga, mina pesen nõud" (väike saal), järgneb vestlus ja arutelu lavastuse üle; kell 19 "Must prints"

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Armastus tööpostil" ja "Algused" (väike saal)

KONTSERT

Rakvere teatrikohvikus kell 22 jazz-pianist Jürmo Eespere koos Aleksander Paali, Mihkel Mälgandi ja Mihhail Nikitiniga

KONTSERT

Vihula mõisas kell 19 Helin Mari Arder

Rakvere rahvamajas kell 19.30 segakoor Viroonia kutsub 20. juubelile

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Must prints" ja "Leping" (väike saal)

Haljala rahvamajas kell 11 lastele "Päkapikk", peaosas Jan Uuspõld

KONTSERT

Lääne-Virumaa keskraamatukogus kell 18 Novembriõhtud prantsuse romanssidega: Mari Visnapuu ja Joosep Trumm

Rakvere klaasikunstnik Riho Hütt käis kolmandat korda Hispaanias palverännakul mööda kuulsat Santiago de Compostelat. Nüüd tunneb ta end paremini kui kunagi varem.

Lastefilm “Viplala”, põhineb Annie M. G. Schmidti “Viplala lugudel”
Režissöör: Tim Oliehoek

KINO

Rakvere reaalgümnaasiumis kell 18 dokumentaalfilm "Kuidas ehitada kosmoselaeva"

TEATER

Rakvere teatris kell 12 "Buratino"

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Mirandolina" (VAT Teater)

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Vargus", kell 20 "Kannibalid"

Harrastusteatrite riigifestivalil astub üles kaks Lääne-Virumaa näitetruppi: Rakvere KaRakTer ja Haljala rahvamaja näitetrupp.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 ''Õnnenumbrid'' (Vana Baskini Teater)

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Vargus", kell 20 "Kannibalid"

Laekvere rahvamajas kell 14 "Roukli"

Ansambel Kõrsikud avaldas isadepäeval lapsepõlvesuvesid ja kohupiimaga kisselli igatseva meeleoluga singli “Magus aeg”, mida saadab armas video.

Neljapäeva õhtul Väike-Maarjas toimuvale pillimeeste peole on end kirja pannud hulk ansambleid, teiste seas ka uuesti kokku tulnud punt Syne, mille koosseisu kuulub Väike-Maarjas üles kasvanud, praegu tuntud ansambli Ewert and The Two Dragons liige Ivo Etti.

Rakvere Linnakodaniku majamuuseum kutsub 19. novembril kell 18 hingedekuu klaverikontserdile: Arvo Pärdi klaveril kõlab hingedekuu kontsert “Vaikuses naeratab hing puhtalt kui laps”.

Arvo Pärdile kuulunud klaveril astuvad üles noored pianistid. Kontserdil esinevad õpetaja Marge Kelderi ja Piret Villemi klaveriõpilased Rakvere Kaurikoolist, Rakvere Muusikakoolist ning Kadrina Kunstide koolist.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 16 ja 18 "Vargus", kell 20 "Kannibalid"

KONTSERT

Rakvere teatrikohvikus kell 19 Bonzo plaadiesitluskontsert "Sügise süles"

Vihula mõisas kell 17 Alen Veziko ja Pärt Tarvas

Küsitluses on osalenud  inimest