Logi sisse
Aktiveeri
digileht

ÜRITUS

Sõmeru keskusehoones kell 19 keskusehoones 5. sünnipäeva tähistamine koos Ott Leplandiga

Rakveret tabas läinud reedel taas tromb, millest hullemat mäletatakse veel viie aasta tagant, mil keeristorm nõudis inimelu. Seegi kord lendasid katused ja puud. Inimvigastustest teateid ei ole. Rakverele lähenes torm Lepna poolt, saavutades kulminatsiooni Tammiku ja Vallikraavi tänava kaudu teatriparki jõudes. Sealt liikus tuulispask paralleelselt raudteega edasi Härma tänava kanti, kus ka viie aasta eest oli keeristorm möllanud, ning väljus Rakverest Narva tänava kaudu.

Uued, kommunistliku ühiskonna arusaamad ja suhted rajavad endale teed kõigil elualadel. Aeg-ajalt asenduvad vanad kombed ja traditsioonid uutega, mis on kooskõlas meie ühiskonnaelu arenguga.

Täna toimuvad kunagise Kirovi kolhoosi kalakasvanduse territooriumil taas Käruveski mängud, kus igas vanuses lapsed võtavad mõõtu jooksudistantsidel, hoota kaugushüppes, kuulitõukes, täpsus- ja palliviskes.

Täna õhtul päikseloojangul süttivad Eestimaa randades sajad lõkked ja kokku saavad kümned tuhanded inimesed, et tähistada muinastulede ööd.

Rakvere noorte ansambli Tuli uus singel “Julgel sammul” tegi muusikasaates “Eesti TOP 7” kahe nädalaga puhta töö.

TV3 avalikustas sügise oodatuima telesõu “Su nägu kõlab tuttavalt” esimesed kaks osalejat. Vastsed parodistid on Saara Kadak ja Juss Haasma.

Muusik, kirjanik ja poliitik Mihkel Raud avaldas oma blogis enda lemmikburgerikohtade esikolmiku. Konkurentsitult parimaks burgeriks pidas ta Rakvere Grillersis tehtut.

Täna õhtul päikseloojangul süttivad Eestimaa randades sajad lõkked ja kokku saavad kümned tuhanded inimesed, et tähistada muinastulede ööd.

Täna toimuvad kunagise Kirovi kolhoosi kalakasvanduse territooriumil taas Käruveski mängud, kus igas vanuses lapsed võtavad mõõtu jooksudistantsidel, hoota kaugushüppes, kuulitõukes, täpsus- ja palliviskes.

Kui Austria kirjaniku Daniel Glattaueri romaan “Hea põhjatuule vastu” 2006. aastal ilmus, võitis see kohe südameid kõikjal üle Euroopa ja kaugemalgi. Just südameid, sest kirglik tundeküllane lugu räägib tõelisest armastusest.

Tapal alustatakse uut õppeaastat 1. septembril kell kaheksa valla nelja kooli õpilaste ja töötajate kogunemisega keskväljakule, pidulikule avatseremooniale järgneb lustakas rongkäik. Õhtul toimub aga Tapa gümnaasiumi siseõues kontsert, kus astuvad üles noortebändid Ziggy Wild Tallinnast, Fresh Start Tapalt ja Clarity Tartust.

Dorian Supini uus dokumentaalfilm “Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan” linastub Rakveres Art Café hoovimajas neljapäeval, 10. septembril kell 19.

Muusika-aasta raames toimus Eesti spordilaulu konkurss, kuhu laekunud 46 loost jõudis finaali viis. Üks finalist on Virumaa juurtega Vesikas & Fofkin, kes tegi valmis loo “Spordiminutid”.

ÜRITUS

Väike-Maarja seltsimajas kell 19 kinoõhtu, portreefilm "Arvo Pärt - isegi kui ma kõik kaotan ..."

ÜRITUS

Laekvere rahvamajas kell 11 Esimene koolipäev noortetoas: kõige pikema joonistuse valmistamine; sisehoovis batuut; saalis kell 12 film noortele noortest

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18 "Võõras maa", kell 20.05 "Victoria"

2. septembril avatakse Väike-Maarja seltsimajas Heidi Paju näitus “Kiri emale”, millega tahetakse tähtsustada postkaartide saatmise traditsiooni ning rõhutada käsitsi kirjutatud sõnumite olulisust.

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18 "Võõras maa", kell 20.05 "Victoria"

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

KONTSERT

EELK Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 Orelisuvi 2015

Vainupea kabelis kell 19 (kogunemine alates 18.30)  Muinastulede öö kontsert : Kirsika Maamägi ja Kaidi Feldmann (tasuta)

Maailma suurima veebipõhise muusikateenuse Deezer statistika kohaselt kuulasid eestlased nii juunis kui juulis kõige rohkem Lehtsest pärit Elina Borni viimast albumit.

Laupäeval matkati viiendat korda Struve kaarel Simuna-Võivere baasjoone otspunktide vahel.

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

SPORT

Rakvere spordihallis kell 9 NG Mini Cup

Rahu hallis kell 9 NG Mini Cup

Rakvere staadionil kell 18:30 EMV jalgpallis esiliiga: Rakvere JK Tarvas – Tallinna FC Flora II

TEATER

Uuskülas Tooma talus kell 19 "Üks pealuu Connemaras"

Pole probleemi

“Mina olen küll valmis Tormas asuvatest kaevudest vett jooma.”

Keskkonnaminister Marko Pomerants

Hea nali

Saavad kaks sõbrannat kokku. Üks ütleb teisele: “Ma nägin eile su meest trammis. Ta rääkis mulle nii hea anekdoodi, et ma pidin naeru pärast voodist välja kukkuma.”

Alternatiiviks Paides peetud arvamusliidrite festivalile korraldati Rakveres samal ajal avalikkusele täiesti märkamatult arvamusluuserite festival. Kümmekond arvamusluuserit kogunes rahvaparki tiigipoolse sirelipõõsa taha ning mökitas seal mitu tundi.

Burkakandmise keeluga koos kavatseb sotsiaalkaitseminister keelata ka muud näokatted.

Rakvere Raibe jõudis kokkuleppele, et raipetehase mobiilne seapõleti võtab edaspidi vastu meie lehe vanad numbrid, sest ülikallis aparaat seisab niikuinii tööta, kuna surnud sead maetakse põletamise asemel maha.

Rakvere lahendas välikäimlate probleemi.

Äsja trükist ilmunud raamatu “Kirju” autor Evelin Ilves kohtub neljapäeval Põhjakeskuse kaupluses Rahva Raamat lugejatega.

Igal inimesel, kes soovib loomadele head teha, aga ka ise sellest midagi saada, on nüüd võimalus aidata Rakvere kodutute loomade varjupaiga elanikke.

Homme õhtul saab Vihula mõisa aias kuulata Marko Matvere ja Maria Listra humoorikat ooperihõngulist kontserti “Suveooper”.

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus kutsub Rakvere linna keskväljakule doonoritelkidesse verd loovutama 24. ja 25. ­augustil kella 12-18 ning 26. ­augustil kella 11-17.

Homme toimub juba 16. korda Viru-Nigula rahvajooks.

Kadrinas peetakse 29. augustil kella 12–17 kodukandi turgu. Ilusa ilma korral on see Kadrina rahvamaja sisehoovis, vihmase ilmaga aga rahvamajas.

Nädala pärast süttivad randades taas traditsioonilised lõkked, et tähistada muinastulede ööd. Tänavu keskendub ettevõtmine mere, rahva ja Eesti riigi tulevikule mõtlemisele ning üheskoos unistamisele.

Pühapäevane elustiilipäev Haljalas toob tänavale kultuuri, mille osadeks on hiphop, koss ja grafiti.

ÜRITUS

Rakvere keskväljakul kell 11doonoritelk

ÜRITUS

Rakvere keskväljakul kell 12 doonoritelk

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 17 "Sipelgapoiss 2: Punase tigediku kättemaks", kell 18.45 "Pulmakaos", kell 20.45 "Seksiteraapia"

Tänavusel Rosaariumi kontserdil esinesid legendaarsed Eesti estraaditähed Heidy Tamme ja Voldemar Kuslap ja Tapa linnast pärit nooruke superstaari saate poolfinalist Siret Tuula, kes pidi aukarttustäratava suure publikuhulga ees kontserdi avama.

Küsitluses on osalenud  inimest