Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kolmapäeval kella 15.30 ajal toimus liiklusõnnetus Rakveres Tuleviku 7 juures.

Kaheksakümne aasta eest, 1935. aasta talvel, tuli Rakvere ringkonnakohtus arutusele omapärane kohtuasi, mis näitas, milliseid teid inimesed kasutasid (ja mine võta kinni – ehk püüab keegi nüüdki kasutada), et kergemini ära elada.

Lauluisa Friedrich Reihnhold Kreutzwaldi viimasest eluaastast on säilinud tema viis kirja Viru Eesti Seltsile Kalevipoeg.

Statistikaameti andmetel jätkus neljandas kvartalis palgatõus kergelt kiirenevas tempos ja keskmine palk tõusis 1039 eurole. Palgatõus oli aastases võrdluses 5,3 protsenti ja tegevusalade lõikes jagunes see küllaltki ühtlaselt.

SEB Ida regiooni juht Toomas Palts kõneleb Rakvere kontori uuendustest, sest ajaga on vaja kaasas käia, aga heidab pilgu ka majandusprognoosile.

Esmaspäeval lõhuti Rakveres Lembitu tänavale pargitud sõiduki aknaklaas ja varastati kaks porimatti ja printer.

Teisipäeval teatati politseile, et Rakvere vallas Lepnal on Energia tänava kõrvalhoonest varastatud elektrisaag ja 8 meetrit vasktoru. Kahju 225 eurot.

Teisipäeval teatati politseile, et Pajustis on Looduse tänava maja hoovi pargitud sõiduautost Volvo varastatud plastist tööriistakast. Kahju 220 eurot.

Teisipäeva hilisõhtul said päästjad väljakutse Vinni valda Voore külla, kus teate kohaselt oli elumajas süttinud elektrikilp ja hoones elektrivool katkenud.

Tapa vallavalitsus kuulutas välja enampakkumise seitsme korteri ja ühe elamukrundi müügiks.

Reedel Ida prefektuuri juhi Vallo Koppeli kohtumisel maakonna omavalitsusjuhtidega tekitas vallavanemates hämmingut politsei nn kuritegevuse kuumuskaart, millel eristusid Vihula ja Rakvere vald.

Keskkonnaamet korraldab Uljaste maastikukaitseala moodustamise ning kaitse-eeskirja koostamise menetlust ning ­ootab elanikke tutvuma kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga.

Teisipäeval sai Ida prefektuur kõige pisema liikme - politseikoera Uljas. Kutsikas toodi Soomest. Tema peremees koerajuht Tõnu Kohver kasvatab temast täisväärtusliku politseikoera, kes püüab pätte ja päästab elusid.

Jaanuari algusest valgustavad Viru-Kabala kahte bussipeatust ainulaadsed päikesepatareide toel töötavad tänavalambid.

Sõmeru vallavolikogu võttis viimatisel istungil vastu valla tänavuse eelarve kogumahuga 3 976 000 eurot.

Tapa vallavolikogu kinnitas valla eelarvest mittetulunduslike spordi-, kultuuri-, noorte- ja külaühingutele toetuse andmise korra.

Laekvere vallavolikogu otsustas taotleda riigilt munitsipaalomandisse Sirevere külas asuva Puurkaevu maaüksuse, mille suurus on 403 ruutmeetrit.

Tamsalu vallavolikogu on suunanud järjestikusel kahel istungil mitu eelnõu teisele lugemisele üksnes põhjusel, et need saadeti volikogu liikmetele välja hiljem, kui seadus ette näeb.

Rakke vallavolikogu kinnitas viimatisel istungil valla tänavuse eelarve, mille põhitegevuse tuludeks on kavandatud 2,1 miljonit eurot.

Esialgu Rakkesse kavandatud biosöetehase asukoht muutub ja see rajatakse Vägarisse Jõgeva maakonda; tehas ehitatakse kavandatust suurem ja investeeringute maht kasvab enam kui 50 miljoni euroni.

Tallinna linnavalitsus otsustas, et pühapäeval alkoholi jaemüügi keelustanud korralduse kehtima hakkamine lükkub edasi.

Euroopa Liit tegi avalduse, milles kutsus Venemaad üles Eesti kaitsepolitsei ametnikku Eston Kohvrit viivitamatult vabastama.

Võsu spordihoone uueks juhiks saab Ivar Abner, kes on tulnud Kadrina spordiklubi esindajana üheksakordseks Eesti meistriks kreeka-rooma maadluses ja esindanud Eestit ka Euroopa meistrivõistlustel.

Keskkonnaamet andis teada, et tänavusel jahihooajal kütiti kokku 38 hunti ning kaks ilvest. Kokku oli sel hooajal lubatud küttida 55 hunti. Kolm hunti kütiti väljaspool jahiaega kahjustuskohtadest, neist kaks Saaremaal ja üks Hiiumaal.

Tööinspektsioon avas eile Tapal uue büroo, kus spetsialistid hakkavad nõustama töötajaid ja tööandjaid töökeskkonda ning töösuhteid puudutavates küsimustes.

Eilses TV3-e tarbijasaates "Kaua võib" lahendas saatejuht Ain Allas muude probleemide hulgas ka Haljala elanike probleemi bussiliiklusega.

Seoses halvenenud jääoludega on alates homsest keelatud minna Narva veehoidla jääle, samuti hakkavad kehtima piirangud Ida-Viru maakonnas Peipsi jääle mineku osas.

SEB andmetel on täna mitmed isikud saanud justkui SEB-st pärinevaid e-kirju, kus vigases eesti keeles teavitatakse klienti saabunud turvasõnumist ja palutakse avada link, mis väidetavalt viib postkasti. Lingil klõpsates avatakse SEB internetipanga lehele sarnane leht, kuid lingi veebiaadress ei ole SEB oma.

Eile sai Ida prefektuur kõige pisema liikme - politseikoera Uljas.

(1)

Aonori-merevetikas ja õlu ei moodusta Eesti õllesõbra jaoks tõenäoliselt sümbioosi, ometi pandi esmaspäeval endise sumoässa Kaido Höövelsoni osalusel hakkama maailma esimene õlu, mille valmistamisel just seda vetikat kasutatakse.

Reedel Kadrina rahvamajas kohaliku saunaklubi korraldatud Eesti väikepruuliõllede konkursil “Kadrina hää õlu 2015” võidutses osaühing Metsamees.

Paljude noorte jaoks on Kunda väike ja perspektiivitu linn. Aga kes sinna pesitsema on jäänud, ei kurda mitte tööpuuduse, vaid pigem ajapuuduse üle. On neidki, kes on tulnud Kundasse mujalt ja leidnud just siin oma õnne.

Soome maksuameti värske ülevaate kohaselt oli 2013. aasta lõpus kõigist maksuametile võlgu olnud välisfirmadest 52 protsenti Eesti päritolu.

Reformierakond mõistis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) nimekirjas riigikokku valitud Jaak Madisoni natsismi õigustavad väljaütlemised hukka.

Kevad annab saabumisest märku ning juba nädalake on Rakvere linnas hoolega puid kärbitud. Tööde käigus lõigatakse tänavaäärsetel puudel aasta jooksul kasvanud kasvud.

Rakke volikogu nägi viimatisel istungil kinnitatud tänavuses eelarves ette vahendid vallavalitsuse ametnike ja valla asutuste töötajate palgatõusuks.

Laekvere vallavolikogu otsustas premeerida senisest suurema rahalise toetusega eduka õppeedukusega noori, kes lõpetavad põhikooli.

Tapa kultuurikotta jõuab lähiajal uus helitehnika, milleks eraldati valla eelarvest 10 000 eurot.

Laupäeva õhtul teatati häirekeskusele, et Karepa külas Laikmel põleb sauna katus.

Käesoleval aastal jõustub uus ehitusseadustik, mis asendab ehitusseaduse, teeseaduse ja nn ohutusseadused, muudab ehitise ja ehitamise mõisted, võtab kasutusele uued mõisted nagu ehitusteatis ja kasutusteatis ning sätestab uued nõuded projekteerimistingimustele, ehitus- ja kasutuslubade väljastamisele ning ehitusvaldkonna ettevõtjale.

Valitsus kinnitas Lahemaa rahvuspargi uuendatud kaitse-eeskirja, mis tagab parema kaitse rahvuspargi loodusele ja pärandkultuurile. Korrigeeriti kaitseala piire ja režiime ning ehitustingimused muudeti senisest mõistetavamaks.

Aonori-merevetikas ja õlu ei moodusta Eesti õllesõbra jaoks tõenäoliselt sümbioosi, ometi pandi esmaspäeval endise sumoässa Kaido Höövelsoni osalusel hakkama maailma esimene õlu, mille valmistamisel just seda vetikat kasutatakse.

Soojal talvel pole ju häda – küttearved on madalad ja rahakott rõõmustab. Samas lõhub temperatuuri nulli ümber kõikumine teid ja tänavaid ning nende lappimine on päris kulukas.

Spordiklubi Tapa meeste meistriliiga käsipallimeeskond võttis täna võõrsil mõõtu Audentesega, jäädes 25:28 alla.

Tamsalu vallavolikogu on suunanud järjestikusel kahel istungil mitu eelnõu teisele lugemisele üksnes põhjusel, et need saadeti volikogu liikmetele välja hiljem, kui seadus ette näeb.

Käesoleval aastal jõustub uus ehitusseadustik, mis asendab ehitusseaduse, teeseaduse ja nn. ohutusseadused ja sisustab ümber ehitise ja ehitamise mõisted, võtab kasutusele uued mõisted nagu ehitusteatis ja kasutusteatis ning sätestab uued nõuded projekteerimistingimustele, ehitus- ja kasutuslubade väljastamisele ning ehitusvaldkonna ettevõtjale.

Täna hommikul põles Kohtla-Järve Oru linnaosas Virmalise tänaval mahajäetud maja. Kustutustööde käigus leiti hukkunu.

Keskkonnaamet annab teada, et tänavusel jahihooajal kütiti kokku 38 hunti ning kaks ilvest.

Laekvere vallavolikogu määras viimatisel istungil vallavanem Aarne Laasi töötasuks 1800 eurot kuus, see kehtib tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist.

 

Valimistel osutub alati teatud hulk hääletussedeleid kehtetuks, Tapa linna valimisjaoskonnas oli selliseid sedeleid esialgsetel andmetel 18.

Küsitluses on osalenud  inimest