Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Möödunud nädalal avastas politsei Sõmeru vallas puskari ajamiseks vajalikud seadmed ja toorainet, mille mundrikandjad konfiskeerisid.

Päästeamet korraldab videokonkursi „Tuleohutus puust ja punaseks!“, kuhu oodatakse videoid, mis näitavad, kuidas tagada kodust tuleohutust ning motiveerivad inimesi selle eest hoolt kandma.

Läinud nädalal suri ootamatult Kundast pärit kunstnik ja muusik Remo Randver aka Ig Noir.

Keskkonnaamet ja MTÜ Veskivaramu korraldavad 9.-10. oktoobril Lahemaa veskipärandi seminari, mille eesmärgiks on väärtustada veskite kultuuri Eestis ning pöörata tähelepanu veskipärandi hoidmisele.

Siseminister Hanno Pevkur allkirjastas siseriikliku programmi, millega toetatakse kergliiklusteede rajamist kokku 4,6 miljoni euroga.

IRLi riigikogu fraktsioon külastab kolmapäeval Lääne-Virumaad ja neljapäeval Ida-Virumaad. Kahepäevase visiidi käigus külastatakse mitmeid omavalitsusi ja linnasid, et kohtuda kohalike elanike, omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega.

Selle nädala esimeses pooles saabuvad oktoobrikuise põhikutse raames 1. jalaväebrigaadi Tapa ja Jõhvi linnakutesse ligi 700 ajateenijat, kes järgmise kaheksa kuu jooksul omandavad jalaväe-, õhutõrje-, suurtüki-, pioneeri- ja tagalatoetuse erialadega seonduvad baas- ja erioskused.

Ühes Rakvere äärelinna majahoovis sirguvad nii kõrged päevalilled, et isegi teisele kukile ronides ei pääse õitele ligi.

(4)

Rägavere vallas Nurkse külas elav Aleksander Brunfeld sai tõsise ehmatuse osaliseks, kui põrkas päevasel ajal koduõues kokku karuga.

Seoses Võidu tänava pikenduse ja tööstusala kommunikatsioonide rajamisega on mitmel pool Karja tänava lõpus lahti kaevatud mõne aasta eest maa sisse pandud torustik, et ühendada selle külge ­tööstusalale minevad torud. Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi ­sõnul tehakse paralleelselt nii europrojekti töid kui ka linna enda ­rahastatava sademevete kanalisatsiooni paigaldust.

Laupäeval avastati, et Tapa vallas Lehtses on sisse murtud palvelasse, kuid midagi ei varastatud.

Ööl vastu laupäeva tungiti Kundas Kasemäe tänaval lõhutud akna kaudu heategevuslikku riidekauplusse ning varastati sülearvuti, internetipulk ja 85 eurot.

Reedel avastati, et Rakveres Rägavere teel on elumajast varastatud kohviaparaat ja alkoholi. Kahju 400 eurot.

Eelmisel neljapäeval Rakverest Lille tänava hooldekodust lahkunud 23aastane Vladimir leiti üles.

Harva ühissõidukeid kasutava Viitna proua ehmatus oli suur, kui peatuses posti külge kinnitatud sõiduplaanis ette nähtud kellaajal jäi buss tulemata ning Tallinna arsti juurde kirja pandud vastuvõtuaeg aina lähenes.

Ühes Rakvere äärelinna majahoovis sirguvad nii kõrged päevalilled, et isegi teisele kukile ronides ei pääse õitele ligi.

Kui läinud neljapäeval sensatsioonijanus vaevlev reporter Kadrinasse jõudis, võttis Tartu kiirabi kohaliku kultuuritempli laval parajasti sünnitust vastu.

Kunda linnapea ja allasutuste juhid käisid külas Lüganuse vallal, mida juhib endine Kunda linnapea Allar Aron. Tutvuti omavalitsusega, mis rahvaarvu poolest on Kundaga sarnane.

Haljala vallavolikogu võttis teisipäevasel istungil vastu vallavalitsuse ettepaneku hüvitada valitsuse mittepalgalistele liikmetele istungitel osalemine summas 85 eurot (bruto) kuus.

Nagu Virumaa Teataja juba kuu aega tagasi spekuleeris, ongi Lääne-Viru uueks maavanemaks tõusmas Marko Torm, kes praegu juhib Rakvere linnavolikogu.

Rägavere vallas Nurkse külas elav Aleksander Brunfeld sai tõsise ehmatuse osaliseks, kui põrkas päevasel ajal koduõues kokku karuga.

Tamsalu vallavalitsus otsustas lammutada kunagise lubjatehase kontorihoone, kus hiljem on tegutsenud näiteks velskripunkt ja asunud korterid.

Seoses Euroopa Komisjoni rakendusotsusega sigade aafrika katku tõrjemeetmete kohta valmistab põllumajandusministeerium ette määrust taudi leviku piirkondadest pärineva sealiha ja –toodete erimärgistamiseks.

Ööl vastu laupäeva tungiti läbi lõhutud aknaklaasi Kundas Kasemäe tänaval riidekauplusesse ja varastati sülearvuti, internetipulk ning 85 eurot. Kahju on 445 eurot.

Ida perefektuuri teatel tungiti laupäeval läbi akna Tapal Nooruse tühjana seisvasse majja. Midagi ära ei varastatud. Lõhkumisega tekitati kahju 30 eurot.

Kristjan Svirgsdeni film “Heinz Valk” valiti Torontos toimuva eestlaste dokumentaalfilmifestivali ja lühifilmide võistluse EstDocsTEN programmi.

Rakvere põhikooli 7. klassi õpilastelt tuli kevadel algatus, et nad tahaksid küll füüsilist tööd teha, kuid sobivaid pakkumisi ei ole ja linnamaleva kohad täituvad liiga kiiresti.

Siseminister Hanno Pevkur saatis täna Lääne-Virumaa omavalitsusliidule kirja, kus teeb ettepaneku nimetada uueks maavanemaks praegune Rakvere linnavolikogu esimees Marko Torm.

 

Laekvere-Moora kergliiklustee on nüüd lõplikult valmis ning 2,4 kilomeetri pikkune kergtee avatakse 1. oktoobril rahvamatkaga. Üritusel osaleb ka kunagine kümnevõistleja olümpiavõitja Erki Nool.

Neljapäeval peeti Väike-Maarja vallas õpetaja, kodu-uurija, keelemehe ning aktiivse matkaja Eduard Leppiku 90. sünniaastapäevale pühendatud võistlusmatk, kus osales 19. matkaseltskonda 101 võistlejaga.

Laupäeval, 4. oktoobril toimub Puhta vee teemapargi Järsi külas asuvas keskusehoones korrakaitsealane koolitus, kus räägitakse oma ja naabri vara kaitsest, elujäämisest metsa eksimise korral, ohutusest raudteel ja liikluses, samuti korrakaitseseaduse rakendamisega seotud probleemidest.

Sel nädalal külastas Tapa vene gümnaasiumi 19-liikmeline delegatsioon Lätist, kuhu lisaks keskkooliõpetajatele kuulusid ka koolipsühholoogid Daugavpilsi koolipsühholoogide ühingust.

Oktoobris alustab Lääne-Virumaa keskraamatukogu arvutialaste nõuandetundidega täiskasvanutele.

Ajakiri Jalka oktoobrinumber reastas Eesti paremad muruväljakud.

Täna tähistati Rakkes haridusseltsi sajandat juubelit, mille üheks pidulikumaks ja erilisemaks hetkeks kujunes mälestuskivi avamine kunagise moodsa seltsimaja asukohas Kase pargis, kuhu liiguti Väike-Maarja pasunakoori saatel ühises rongkäigus.

Tuntud võrkpallitreener Mati Merirand rääkis, et Rivaal kutsuti Taani turniirile.

Täna toimunud RMK Kõrvemaa rattamaratonil tuli naistest juba kolmandat aastat järjest võitjaks Rakke jalgrattur Greete Steinburg.

Lääne-Virumaa bänd The Real Deal koosseisus Sven Randoja (laul, kitarr), Tiit Korsar (kitarr), Peep Pihlak (bass) ja Vallo Vildak (trummid) sai esinemiskutse esinema Poola suurte traditsioonidega blues-rock’i festivalile Toruń Blues Meeting, mis leiab aset 21. ja 22. novembril ning toimub juba 25. korda.

Virumaa Teataja korraldab fotokonkursi “Sügisvärvid” Oma Põrsa auhindadele. Pildista sügist ja saada tabatud hetk Virumaa Teataja toimetusse aadressil eva.samolberg-palmi@ajaleht.ee.

Lääne-Viru maavalitsus ja Lääne-Virumaa keskraamatukogu kuulutavad välja konkursi “Lääne-Viru aasta raamatukoguhoidja 2014” tiitlile.

Kuigi suuremad remonditööd Rakveres C. R. Jakobsoni tänaval peaksid olema ühele poole saanud ja tänav taas liiklusele avatud, anti ehitajale ajapikendust ning tänav jääb suletuks 3.oktoobrini.

Neljapäeval tungiti Kundas Pioneeri tänaval läbi lõhutud ukseklaasi kaubanduskeskusesse. Ühest sealsest kauplusest varastati parfüüme ja kassast 50 eurot, teisest kauplusest võeti lastesõrmuseid ja teisi esemeid ning kassast 52 eurot. Kahju on selgitamisel.

Kolmapäeval varastati Rakveres Tallinna tänava pubis mehe taskust isikutunnistus.

Kuigi suuremad remonditööd Rakveres C. R. Jakobsoni tänaval peaksid olema ühele poole saanud ja tänav taas liiklusele avatud, anti ehitajale ajapikendust ning tänav jääb suletuks järgmise reedeni.

Neljapäeva lõunal ei uskunud Rakveres teatri eest mööda jalutanud inimesed oma silmi, nähes Pärnu kiirabi­brigaadi esmaabi andmas äsja mootor­rattalt kukkunud mehele.

Rakvere politsei palub taas inimeste abi 23aastase Vladimir Motovi asukoha kindlakstegemisel. Vladimir lahkus neljapäeval Rakveres Lille tänaval asuvast hooldekodust. Arvatakse, et ta võttis nagu eelmiselgi korral suuna Tallinna. Mees võib toime panna õigusrikkumisi.

Möödunud nädala lõpus Rakvere spordihallis toimunud korvpalliturniiril OlyBet Cup võitis korvpallifänn 500 eurot.

Lääne-Virumaa bänd The Real Deal koosseisus Sven Randoja (laul, kitarr), Tiit Korsar (kitarr), Peep Pihlak (bass) ja Vallo Vildak (trummid) sai esinemiskutse esinema Poola suurte traditsioonidega blues-rock’i festivalile Toruń Blues Meeting, mis leiab aset 21. ja 22. novembril ning toimub juba 25. korda.

Iga inimene on omamoodi hull. Mõni on teistest lihtsalt veidi enam see heas mõttes hull. Piisavalt kreisi, et ühel hommikul kitarr selga võtta ja leida end õhtul Riiast, teadmata, kus möödub öö. Või võtta uus hommik vastu Münchenis mingis kõrtsis, kus terve hulk joobnud saksa jalkafänne eesti keeles pannkookidest laulda üürgavad.

Kes ei mäletaks vesise ninaga poisikesi Viru Folgi ajal Käsmus tänavaveerel pilli tinistamas. Kui vedas, andis keegi ka raha, kui ei, siis ei, poistele sobis lihtsalt niisama oma esimesi muusikusamme ukerdada.

Küsitluses on osalenud  inimest