Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kuidas saabuvad kunstniku jõulud? Ikka piparkoogilainel. Olgu savi või tainas, akrüül või glasuur, käärid või koogivorm – head loomisvahendid kõik.

Kauplusekett Väike Ingel avab järgmisel aastal oma neljanda poe. Uue aasta alguses alustatakse Viljandis poeruumide remondiga, millega loodetakse valmis saada aprillis-mais.

Virumaa Teataja ootab lugejatelt fotosid kodustest jõulupuudest, aga ka kompositsioonidest, pärgadest ja teistest vahvatest kaunistustest.

“Paljude südamed on püha vastu läinud tuimaks, paljude kõrvad kuulevad ainult elutänavate müra ja eluraskuste kisendamist,” kirjutas Rakvere koguduse õpetaja B. Ederberg 1929. aasta Virumaa Teataja jõulunumbris.

Valik artikleid 24.12.1929 Wirumaa Teatajast.

Ööl vastu reedet tungisid kurjategijad Rakveres Uuel tänaval eramusse ja tapsid seal elanud vanainimese.

Reedel avastati, et Väike-Maarja vallas Ärina külas on kinnistult varastatud metallesemeid ning majast 12 pooleliitrist purki mett ja lumelabidas. Kahju 342 eurot.

Muusikamänedžer Vallo Vildak, kas tänavusel aastalõpul on muusikutel palju tööd?

Reede pärastlõunal sai häirekeskus teate, et Kadrinas Nooruse tänava elumaja korteris töötab suitsuandur ja trepikojas on tunda suitsulõhna.

Neljapäeva varahommikul avastas juhuslik möödakäija, et Kundas on teelt väljasõidu tagajärjel kahjustatud liiklusmärki ja tänavavalgustusposti.

Jõulude eel jagas Rakvere Toidupank välja sajale vähekindlustatud Lääne-Virumaa perele toidupakid. Tavapärastele vajalikele toiduainetele lisaks jagus pakkidesse ka pühadevorste ja maiustusi, mille olid annetanud eraisikud ja Toidupanga partnerid.

Kunda linnas taastati möödunud aastal just annetajate toel aastalõpu ilutulestiku tore komme.

Eesti meeste karikavõistlustel teenis BC Rakvere Tarvas hõbemedali, jäädes 66:84 alla TÜ/Rockile, kuid alistades Kalev/Cramo ülipõnevas poolfinaalis lõpusekundi viskega 74:73.

Kolm ettevõtjat otsustasid saabuvate jõulude eel anda 3000 ­eurot heategevuseks. Esialgu oli plaan toetada mõnd maakonna lastekodu, kuid pärast sotsiaaltöötajaga rääkimist leiti ühiselt, et annetus läheb puudustkannatavatele peredele.

Pühapäeva pärastlõunal, kui Nimrat Kütt parajasti Kunda Raktoomis oma auto tangitud sai ja oli müüjale tasumas, käis hirmus sähvatus ja mürin. “Müüja ehmatas ja küsis, et ei tea, kas lendas midagi õhku,” rääkis Kütt, kes paugu peale välja tõttas.

Reedel avastati, et Väike-Maarja vallas Ärina külas on kinnistult varastatud erinevaid metallesemeid.

Väike-Maarja gümnaasiumi ja õppekeskuse kauaaegne direktor Raili Sirgmets peab seda ametit viimaseid päevi, 5. jaanuarist saab temast Rakvere ametikooli õppedirektor.

Viimati tuli maakonna päästjatel kihutada jõuluõhtul kahjutuld kustutama 2012. aastal, kui pärastlõunal tuli teade tulekahjust Porkunis. Päästjad kustutasid sauna sise- ja vaheseina põlengu. Tulekahju põhjustas valesti paigaldatud küttekolle.

Rakverlanna Moonika Pilli osales Hawaiil Honolulu maratonil ning saavutas oma vanuseklassis neljanda koha, purustades isikliku rekordi rohkem kui kümne minutiga.

Pühapäeva pärastlõunal, kui Nimrat Kütt parajasti Kunda Raktoomis oma auto tangitud sai ja oli müüjale tasumas, käis hirmus sähvatus ja mürin.

Väike-Maarja vallavalitsus kinnitas osavallavanem Reet Maadla ettepanekul Simuna osavallavalitsuse koosseisu.

Rakvere teatri näitleja Toomas Suuman tuli Tšehhovi “Kolmes ões” lavale Lääne-Virumaa kuldse vapimärgiga.

Virumaa Teataja ootab lugejatelt kodustest jõulupuudest, aga ka kompositsioonidest, pärgadest ning teistest vahvatest kaunistustest.

Reedel kell 15.04 teatati häirekeskusele, et Kadrina alevikus Nooruse tänaval on trepikojas tunda suitsu ja töötab suitsuandur.

Tööinspektsioon tuletab meelde, et kõikidele, kes töötavad 23. või 31. detsembril, peab tööandja tagama lühendatud tööpäeva kolme tunni võrra.

Täna, 22. detsembril kell 1.03 algab talv.

Eesti meeste karikavõistluste finaalis jäi Tarvas kodusaalis 66:84 alla TÜ/Rockile.

Aqva töötajad kehastusid pühade eel muinasjutukangelasteks.

Täna toimus Tapa kultuurikojas perepäev, kus Tapa linna lastetrupp esitas Krista Kumbergi kirjutatud ning Heili Pihlaku lavastatud näidendi „Neli südamesoovi”.

Rakveres Kroonikeskuse Apollo raamatupoe esise vallutanud rahvahulk tekitas möödakäijates imestust, kui mitmetel esitlustel hoolega allkirju jaganud Eesti kõigi aegade tuntuim jalgpallur Mart Poom äsjailmunud elulooraamatut "Minu lugu" tutvustas.

Jõulud ja aastavahetus on Rakvere hotellide personalile alati kiire aeg – peale eestlastest puhkajate viibib sel ajal Tarvalinnas ka palju välismaiseid turiste, kes kõik kvaliteetset majutust, head toitu ja rõõmsat teenindust soovivad.

Videosarjas “Jõulujutt” meenutavad inimesed eredaid pühademälestusi.

Korvpalliklubi Rakvere Tarvas alistas kodus ülipõnevas karikavõistluste poolfinaalis BC Kalev/Cramo 74:73. Otsustavaks sai Brandis Raley-Rossi viimasel sekundil tabanud vise.

Esimest korda Tapa valla ajaloos kasutatakse eelarve koostamisel kaasava eelarvestamise põhimõtet. See tähendab, et iga vähemalt 16-aastane vallakodanik saab otseselt mõjutada järgmise aasta vallaeelarve koostamist.

Oktoobri keskpaigas kutsus Virumaa Teataja kõiki eelkooliealisi lapsi joonistama. Tänaseks on fantaasia lennanud, pliiatsid lühemaks kulutatud ning uhke kalender maakonna laste joonistustega ehib peagi paljusid kodusid.

(5)

Proua Evelin Ilves, kes üleeile õhtul Rakvere Kroonikeskuses oma vast ilmunud leivaraamatut tutvustas, saabus kohale uhke neljajalgse sõbra saatel.

Täna, 20. detsembril tähistatakse lõbusa peoga Väike-Maarja seltsimaja 102. aastapäeva.

Reformierakonna esinumbriks Lääne-Virumaal on riigikogu valimistel Valdo Randpere, lisaks talle kandideerivad siin veel kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, maavanem Marko Torm, Rakvere linnavolikogu esimees Toomas Varek, Haljala vallavanem Leo Aadel, Kunda linnavolikogu esimees Kaido Veski ja Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.

Esmaspäeval varastati Kunda ühisgümnaasiumi kabinetist 150 eurot maksev mobiiltelefon.

5. detsembril ilmus Virumaa Teatajas artikkel “Vinnis puhkes prügipaanika”, kus Nikolai Ossipenkot on nimetatud skandaalseks ärimeheks. Virumaa Teataja palub selle väite pärast vabandust.

Neljapäeval selgusid Viljandi kutseõppekeskuses peetud kutsevõistlusel “Jõulukellu 2014” parimad noored müürsepad, kellest esikuuik paneb oma oskused proovile märtsis vabariiklikul võistlusel “Noor meister”.

Rakvere linnavolikogu otsustas, et kuigi riigi makstavast toetusest gümnaasiumiõpilastele tasuta koolitoidu eest tasumiseks ei piisa, saavad kõik gümnasistid vähemalt selle õppeaasta lõpuni koolides tasuta süüa.

Õhtupimeduses lõõmab tünnis tuhandekraadine tuli. Peagi poetuvad küpsenud maskid saepurusse, siis sööstavad sädemeid pilduvate komeetidena läbi õhu ja maanduvad sisinal vette.

Aqva töötajad kehastusid pühade eel muinasjutukangelasteks.

Ekssuusahüppaja Kaarel Nurmsalu hakkab peagi isaks saama. Asjaosalise sõnul peaks ta elukaaslane lapse ilmale tooma aprillis.

Rakvere linnavolikogu liikmed pidasid kolmapäeva õhtul pärast volikogu istungit Berliini trahteris jõulupidu. Volinikel käis külas ka jõuluvana, keda kehastas volikogu esimees Toomas Varek.

Kullerteenused muutuvad järjest populaarsemaks. Nii saab kullerfirma abiga kas või diivani koju tellida või naaberriigis elavale sugulasele sünnipäevaks tünnisauna saata.

Just Sagadis oli läinud aastal suur näitus jõulupuust ja selle ajaloost. Meenutagem, et fakt, nagu oleks Eesti jõulukuuse püstitamise traditsiooni sünnimaa, pole üheselt tõestatav. Kui Mustpeade Vennaskond 14. sajandi lõpul Tallinnas pidu pidas (aastas oli neid mitu, suuremad jõulude ja vastlate ajal), oli neil kombeks oma Pika tänava majast vedada kuusepuu raekojaplatsile, panna see seal püsti, põlema pista ja selle ümber tantsida. Tava polnud seotud ei piibli ega Kristuse sünniga, pigem tähistati sellega talvist pööripäeva ehk valguse võitu pimeduse üle.

(1)

Rakverre püstitatud puidujääkidest linnakuuses pole tegelikult midagi erakordset, sest näiteks meremehed on puiduliistudest jõulukaunistust kasutanud aastasadu.

Küsitluses on osalenud  inimest