Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Vohnja raamatukoguhoidja Ly Pajussaare aias hakkas ­novembrikuus õitsema nartsiss. Perenaise sõnul on tegemist toanartsissiga, mis õitses kevadel ära ja mille ta istutas kasvuhoone kõrvale. “Sinna ta jäigi, jõudsin juba unustada. Nüüd mees ütles, et näe, vaata. Ma ei uskunud. Täitsa ­õitses. Tore üllatus,” kinnitas Ly Pajussaar.

Pühapäeva pärastlõunal põles Haljalas Rakvere maanteel plastist välikäimla. Põlengu põhjus pole veel teada.

Kadrina, Loobu ja Vahakulmu paisjärvel võib järgmisel aastal püüda kala lisaks spinningule ja lendõngele ka teiste levinumate harrastuspüügivahenditega. Tänavu on neil veekogudel püük lubatud ainult spinningu ja lendõngega, kasutades kunstpeibutist.

Pühapäeval annab president Toomas Hendrik Ilves Vihula mõisas toimuval üleriigilisel vabatahtlike tänuüritusel üle vabatahtlike aumärgid.

Reede õhtul eemaldasid Võsu vabatahtlikud Oandu külas kahel korral tuules murdunud ja sõiduteele langenud puu. Järgmisel päeval sõitsid nad Pajuveski külla sõiduteele kukkunud puud eemaldama.

KIKi korraldatud energiasäästuteemalise koolikonkursi võitsid Rakvere reaalgümnaasium ja Rannu kool. Mõlema kooli esindus sai auhinnaks Kohtla kaevanduspargi külastuse.

Pühapäeval napilt keskerakonna esimeheks tagasi valitud Edgar Savisaar nimetas erakonna aseesimeesteks oma soosikud Siret Kotka, Olga Ivanova, Yana Toomi ja Jaanus Karilaiu.

Eelmise aasta 19. detsembril Rakveres Uue tänava eramus 93aastase naise mõrvanud 25aastane Sergei Gudrjašov ja 31aastane Jarmo Kuivkaev astusid kohtu ette. Kuivkaevule on see juba teine tapmissüüdistus. Mehed tapsid naise julmal moel omakasu eesmärgil.

Lähinädalatel peaks Mõedaku spordibaas saama paika suusatõstuki ning spordibaasi rentiva Rägavere Valla Huviklubi juht Rene Metsla sõidab peagi Soome lumetuubide järele.

Vabaerakond kutsus läinud nädalal Rakvere pitsakohvikusse Päts neid inimesi, kes tunnevad muret Pandivere kõrgustiku ja sealse loodusliku veevabriku saatuse pärast. Oma mõtteid sel teemal avaldas ka maestro Eri Klas, tehes seda mobiiltelefoni vahendusel.

Ligi 150 inimest oli kogunenud laupäeval EKRE kõnekoosolekule, et kuulata jõuliseid, emotsionaalseid ja faktirohkeid arutelusid pagulaste teemal. Vabadussõja alguse aastapäeva õhtu kulminatsiooniks oli tõrvikurongkäik Vabadussamba juurde.

Tänavu soovivad riigikogu fraktsioonid jagada 6 480 000 eurot poliitilist katuseraha, Lääne-Virumaale võib sellest tulla 208 000 eurot.

Pühapäeval, kui süüdati esimene advendiküünal, oli Rakvere Keskväljakul hulk inimesi nagu aastavahetusel. Põlvkonniti oli tuldud küünla läitmise tseremooniast osa saama. Akendest tehtud installatsiooni puhul tähendas see valguse süttimist ja elu tekkimist aknasilmades.

Pajustis süüdati advendituli klubi ees asuval suurel kuusel talvetantsude saatel.

 

Vao külavanem Mihkel Mehiste ütles laupäeval Rakveres EKRE korraldatud kõnekoosolekul "Ausalt immigratsioonist", et riik näib 300 elanikuga Vao külas läbi viivat mingisugust sotsiaalset eksperimenti, mille kohta neile infot ei jagata. 

Tuleval pühapäeval astub Saara Kadak saate "Su nägu kõlab tuttavalt" finaalis üles ühe 20. sajandi kuulsaima ooperilaulja Maria Callasena.

Vohnja raamatukoguhoidja Ly Pajussaare aias hakkas novembrikuus õitsema nartsiss.

Jõulueelne heategevuskampaania Inglipuu kutsub ka sel aastal inimesi muutma vähemkindlustatud perede laste jõule rõõmsamaks. Maxima kauplustes üle Eesti ootavad täitmist 1300 lapse jõulusoovid, millest 60 Lääne-Virumaa Inglipuudel.

Rakvere on mitu aastat üllatanud omanäoliste kuuselahendustega. Vaata pildireast, millised on olnud Rakvere jõulupuud alates 2010. aastast.

President Toomas Hendrik Ilves annab pühapäeval Vihula mõisas aasta vabatahtliku tunnustused üle kümnele vabatahtlikule, teiste seas saab selle ka Lääne-Virumaa Vähihaigete Ühingus ja Pensionäride Liidus tegutsev Eve-Kaia Tamm.

Marutavate tormituulte tõttu on ilmateenistus hoiatanud, et Põhja-Eesti võib olla ohtlik piirkond.

Hea lugeja, kui oled tormikahjustusi pildi peale püüdnud, siis palun jaga neid ka meiega.

Täna avati Viljandimaal AS Rakvere Farmid süsteemi kuuluvas Ekseko farmis katlamaja. Uue biokütusel töötava katlamaja rajas seakasvatusele soojuse tootmiseks energiaettevõte Adven Eesti ning see läks maksma ligi miljon eurot.             

Tõsielulistel sündmustel põhinev Vene film “Surematuse koridor” räägib II maailmasõja ajal toimunud Leningradi blokaadist, mil Saksa väed võtsid praeguse Peterburi linna 900 päevaks piiramisrõngasse ning toiduaineid, kütust ja muud eluks vajalikku jaotati vähe, lünklikult või üldse mitte.

Tervise Arengu Instituudi korraldatud õpilaste oma­loomingukonkursile “Disaini oma koolisöökla” laekus 328 tööd. Tööde peamiseks sõnumiks oli, et koolisöökla võiks olla lapsesõbralik, rõõmsates toonides, soe ja hubane koht, kus on kasutatud ka erilahendusi, et meeleolu tekitada.

Järgmisel teisipäeval võib Tamsalu kultuurimajas näha Ukraina tsirkuse etendust. Lõbusalt etenduselt ei puudu korralik kloun, žonglöör ega idamaised tantsijad.

Eriti kiired ja ettenägelikud inimesed soetavad jõulukingid juba advendiaja alguses, et hilisemas jõuluostumöllus ellu jääda. Rakvere vanalinna kool kutsub jõululaadale, kus pakutakse käsitöökaupu ja looduslikke tooteid.

Täna tähistati Tapal nagu mujalgi üle Eesti esimest adventi ja jõuluaja algust.

 

Täna õhtuhämaruses oli Rakvere keskväljak inimesi puupüsti täis – nii noored kui vanad, lähemalt ja kaugemalt olid tulnud osa saama esimese advendiküünla süütamise tseremooniast. Värvilistest akendest tehtud jõulupuul tähendas see tule süttimist ja elu tekkimist aknasilmades.

Täna õhtuhämaruses oli Rakvere keskväljak inimesi puupüsti täis – nii noored kui vanad, lähemalt ja kaugemalt olid tulnud osa saama esimese advendiküünla süütamise tseremooniast. Värvilistest akendest tehtud jõulupuul tähendas see tule süttimist ja elu tekkimist aknasilmades.

MTÜ Koos Laste Heaks ja Epiim täitsid ühise heategevuskampaaniaga ligi 30 000 euro eest tuhandete laste soove – püsti pandi rula- ja mänguväljakuid, kiige- ja keksuplatse ning soetati muusika- ja spordivarustust. Lääne-Virumaal toetati enam kui 5000 euroga uudse teraapiamadratsi soetamist. 

Politsei tabas möödunud ööpäeva jooksul Eesti eri paigus koguni 65 joobekahtlusega sõidukijuhti. Ida prefektuuri valvepressiesindaja sõnul tabati Lääne-Virumaal 3 joobekahtlusega juhti.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraldatud energiasäästuteemalise koolikonkursi võitsid Rakvere reaalgümnaasium ja Rannu kool. Žürii lemmikuks osutunud Rakvere reaalgümnaasiumi noored leiutasid Sipsiku-valgusti, mis aitab lastel pimedas uinuda.

(1)

Talverehvide kasutamine on alates järgmise nädala teisipäevast kohustuslik.

Sel pühapäeval saab alguse rahu- ja jõuluootusaeg, lastel hakkavad käima päkapikud, akendel süüdatakse küünlad.

Rakvere võrkpalliklubi alistas täna koduseinte toel Saja Liiga kohtumises 3 : 0 Flamingo Volley-SM Taurase meeskonna.

Pühade aegu kodust eemal olla on raske. Eriti siis, kui kodu asub teises riigis, isegi teises maailmajaos. See aga ei takistanud USA sõdureid nautimast rikkalikku tänupüha õhtusööki siin, külmas Eestis. Tapa sõdurikodus oli laud pidusöökide all lookas ja pühadesinki lõikas ei keegi muu kui kaitseminister Hannes Hanso ise.

Azerbaidžaani pealinnas Bakuus toimuval aasta viimasel maadluse suurturniiril Golden Grand Prix`il jõudis Epp Mäe naistemaadluses finaali ja võitis esikoha.

Kuigi ilm on jätkuvalt tuuline, pole torm Lääne-Virumaal oma võimsust näidanud. Öösel midagi hullu ei juhtunud, väljakutseid tehti teele langenud puude kohta. 

Sel pühapäeval saab alguse rahu- ja jõuluootusaeg, lastel hakkavad käima päkapikud, akendel süüdatakse küünlad.

(1)

Kuigi enamik inimesi on arvamusel, et Eesti maapõues kulda ei leidu, on see arvamus ekslik, sest kulda on siin küll ja veel. Kasvõi näiteks Uljastel. Ole ainult mees ja saa see kätte.

Triigi elanikud sooviksid küla läbivale Väike-Maarja-Simuna maanteele ülekäiguraja tegemist, et eelkõige lastel oleks turvalisem liigelda. Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla rääkis, et selles küsimuses pöörduti maanteeameti poole, kes leidis, et ülekäiguraja tegemine poleks mõistlik, kuid võimalik oleks sinna paigaldada kiirusepiirangumärgid ning täristid.

Esmaspäevaks prognoositakse Eestis suurt tormi koos enam kui 30 m/s puhuva tuulega ning sarnaselt 2005. aasta jaanuaritormiga võib veetase rannikuäärsetel aladel tõusta.

Neljapäeval toimunud Tamsalu vallavolikogu istungil valiti volikogu uueks esimeheks Toomas Uudeberg, kes vaid ligi kolm kuud tagasi seoses umbusalduse avaldamisega vallavanema ametikohalt taandati. “Ma tahaks, et asju saaks ajada natuke rahulikumalt,” ütles Uudeberg. “Püüan seda vastasseisu volikogu sees leevendada. Lõppude lõpuks ajame ju Tamsalu asja meie inimeste jaoks.”

(1)

Kuigi enamik inimesi on arvamusel, et Eesti maapõues kulda ei leidu, on see arvamus ekslik, sest kulda on siin küll ja veel. Kasvõi näiteks Uljastel. Ole ainult mees ja saa see kätte.

Korvpalliklubi Rakvere Tarvas alistus täna kodusaalis Eesti meistriliiga kohtumises 64: 90 BC Kalev/Cramo meeskonnale.

Ilmateenistus prognoosib eelolevaks ööks ja homme päevaks tugevat tuuleiile.  Päästeamet annab nõu, kuidas tormise ilma korral ohutult tegutseda. Arvestada tuleb puude murdumisega, halveneda võivad liiklusolud.

Maaeluminister Urmas Kruuse viibis täna visiidil Lääne-Virumaal, kus külastas piimatootmisettevõtteid ja kohtus ümarlaual Virumaa põllumeeste esindajatega.

 

Esmaspäevaks prognoositakse Eestis suurt tormi koos enam kui 30 m/s puhuvate tuuleiilidega ning sarnaselt 2005. aasta jaanuaritormiga võib veetase rannikuäärsetel aladel tõusta.

Täna paigaldati Tapa keskväljakule tänavune jõulukuusk, mis toodi samast linnast Ambla maanteelt.

Eelmise aasta 19. detsembril Rakveres Uue tänava eramus 93aastase naise mõrvanud 25aastane Sergei Gudrjašov ja 31aastane Jarmo Kuivkaev astusid kohtu ette. Kuivkaevule on see juba teine tapmissüüdistus.

Küsitluses on osalenud  inimest