Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Läinud laupäeva ennelõunal olid Grossi poe juures asuva parkimisplatsi Tapa kesklinnas vallutanud vanad Volgad ning nende vahel sagivad inimesed.

Suurettevõtja Oleg Gross tegi endale pensionile mineku puhul uhke kingi, kui lasi taastada kunagisele tubakavabriku Leek peainsenerile kuulunud Pobeda, mis viib ta lapsepõlve, nostalgiaradadele.

Euroopa Komisjon kaebas Eesti Euroopa Kohtusse, sest leiab, et Eesti seadused ei anna piisavat kaitset akadeemilise sektori töötajatele, kellega sõlmitakse järjestikuseid tähtajalisi töölepinguid.

Eile pärastlõunal sõitis Kristi Rakveres Härma tänavas mööda munakiviteed, mida on juba kolm korda tulutult parandatud, ja järjekordne lahtine kivi tegi oma töö.

Kolmapäeval tegid Ida-Eesti pommigrupi demineerijad kahjutuks Väike-Maarja vallast Kurtna külast leitud 45 mm mürsu.

Riigihalduse minister Arto Aas moodustas teisipäeval ekspertide komisjoni kohaliku halduse reformi ettevalmistamiseks. Esimest korda koguneb see juba täna.

Kevadel plaanisid omanikud müüa Võsul asuva Pätsi suvekohviku, kuid et ostjat ei ­leitud, jätkab kohvik oma te­gevust ja juhataja Rando Halliku sõnul avatakse hooaeg juuni teisel või kolmandal nädalal.

Vanamõisa ja Varangu küla inimesed ootasid seni bussi tuules ja vihmas. Nüüd saavad lapsed istuda koolibussi tulekuni moodsate varjude all.

Nädala lõpuni väisab Haljala valla esindus sõprusvalda Schönbergi Sakasamaal. Eile tutvuti seal ümbruskonnaga, läbides 27 kilomeetrit elektriratastel.

29. juunil avaneb Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvoor suuna “Sotsiaalse kaasatuse suurendamine” meetmes “Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0–7aastastele lastele”. Kokku jagatakse projektidele 4 885 056 eurot toetust, mis võimaldab luua juurde ligi tuhat uut lasteaia- või lapsehoiukohta üle Eesti.

Tamsalu päevade raames toimub suurejooneline tantsu- ja laululavastus “Duett-duell”, kus teevad kaasa kultuurimaja kergemuusikakoor, lauluklassi õpilased ja vilistlased ning tantsijad Tamsalu vallast ja väljastpoolt.

Aaspere mõisahäärber seisab küll jätkuvalt tühjana, kuid paistab nüüd paremini silma ja näeb oluliselt korralikum välja, sest sai ülle uue, valge kuue.

“Aga kuidas lehmalapsed niiviisi saavad, et neil pole pamperseid ja nad lihtsalt kakavad, kuhu tahavad?” küsis üks laps eile Voore Mõisa farmi juhatajalt.

MTÜ Lustpill juhendaja, õpetaja Sirje Luik kutsus sel nädalavahetusel peetavatele Tamsalu kultuuripäevadele Läti kandleansambli Austrina pillimängijad, et luua sidemed Läti kuulsate kandlemängijatega, tutvuda nende pillide ja muusikaga, üheskoos musitseerida ja samas tutvustada neile oma rahvapille, pillilugusid ning pärimustantse ja -mänge.

Laupäeval toimub Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Kojas (Lille 8, Rakvere) Eesti Reumaliidu teabepäev, mille teema on Euroopa elanikkonna vananemise ning eluviiside muutumise tõttu aina rohkem esinev haigus podagra.

(1)

Täna pärastlõunal sõitis Kristi Rakveres Härma tänavas mööda munakiviteed, mida on juba kolm korda tulutult parandatud, ja järjekordne lahtine kivi tegi oma töö.

(1)

Riigihalduse minister Arto Aas moodustas teisipäeval ekspertide komisjoni kohaliku halduse reformi ettevalmistamiseks. Esimest korda koguneb komisjon juba homme.

Rakvere jalgpalliklubi Tarvas mängis eile kodumurul Tallinna FC Infonet II meeskonnaga väravateta viiki.

Laupäeval peetakse traditsioonilist Kunda linna päeva ja vuditakse 25. Kunda linna jooksu.

Eile paigaldas politsei Võsule bännerid, mis hoiatavad mere ääres puhkajaid asju autosse mitte jätma.

Laupäeval toimub üheteistkümnes Emumäe jooks ümber Põhja-Eesti kõrgeima tipu. Start antakse kell 13 vaatetorni juures.

Teisipäeva hilisõhtul Londonis toimunud Euroopa olulisima ettevõtlusauhinna European Business Awards galaüritusel tunnustati Euroopa ettevõtete seast parimaid, kelle seas ainsana Eesti ettevõtetest sai tunnustuse ka Ruban d’Honneur autasu vastutustundliku keskkonnahoiu ja ärijuhtimise kategoorias osalenud Estonian Cell.

 

(1)

Eelmisel nädalal tehtud ajakirjanduslik katse näitas, et kolmel lapsi vedaval Haljalast väljunud bussil ei põlenud peatuses seistes 2011. aastast kehtima hakanud liiklusseaduses nõutud ohutuled ja üks sõiduk oli lasteveole viitava tähiseta.

Euroopa Komisjon tuleb taas lagedale vana ettepanekuga, et ettevõtete maksubaas on vaja ühtlustada, ütles eile komisjoni aseesimees Valdis Dombrovskis.

Euroopa Komisjoni pagulaste ümberpaigutamiskava kohaselt peaks Eesti vastu võtma veel ligi 738 juba Euroopasse jõudnud pagulast lisaks 326-le, kes Eestil tuleks komisjoni hinnangul vastu võtta varem avalikustatud ümberasustamiskava kohaselt.

Maris Reintal püüdis teisipäeva õhtul Tallinna poolt tulles ja ümber Võsu Lahemaale sõites fotole karupoja. “Jätsime auto seisma, et vahva loom pildile jäädvustada. Noor loom autot ei kartnud, küllap ta alles õpib,” ütles Reintal.

Kadrina spordikompleks võõrustab homme algusega kell 17 saalihoki sõprusmatši, kus vastamisi lähevad lihaettevõtte HKScan Estonia ja SEB meeskond.

Ööl vastu teisipäeva tungiti Kadrina vallas Kadapiku külas talu rehealusesse ning küüni, varastati metallilõikur, muru­trimmer, kompressor ja hoovil seisvalt traktorilt aku. Kahju on 790 eurot.

Teisipäeval kella 15.05 ajal kustutasid päästjad Väike-Maarja vallas Liivakülas suure põleva puu. Pritsimeeste esialgsel hinnangul oli puu süüdatud.

Kadrina õmblejanna Jana Bergström disainis ja õmbles kodukandi stiilis rahvuslikud riided lasteaia Sipsik poisipõnnidele ja plikatirtsudele.

Kohaliku omaalgatuse programmi Lääne-Viru maakondliku komisjoni ettepanekul rahastatakse 2015. aasta kevadvoorus 28 projekti kogumahus 46 437,85 eurot.

Eelmisel nädalal tehtud ajakirjanduslik katse näitas, et kolmel lapsi vedaval Haljalast väljunud bussil ei põlenud peatuses seistes 2011. aastast kehtima hakanud liiklusseaduses nõutud ohutuled ja üks sõiduk oli lasteveole viitava tähiseta.

Aasta alguses jõustunud karistusseadustiku muutus vähendas oluliselt kuritegude arvu, kuid andis kõvasti tööd juurde väärteomenetlejatele.

Lõppes suurtükiväepataljoni kolmepäevane riigikaitselaager, kus gümnasistid neljast Virumaa koolist õppisid sõduritarkusi ja metsas ellu jäämist.

 

Soome uueks kaitseministriks saab filosoofiadoktor ja sõjaajaloo uurija Jussi Niinistö.

Märtsist mai alguseni korraldas Ida päästekeskuse kriisireguleerimise büroo Virumaa kohalikele omavalitsustele koostööseminare ja -harjutusi.

Seoses suvisele töökorraldusele üleminekuga muutuvad sõiduplaanid linna bussiliinidel.

 

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) Lääne-Viru maakondliku komisjoni ettepanekul rahastatakse 2015. aasta kevadvoorus 28 projekti kogumahus 46 437,85 eurot.

 

Kolmapäeval saab Rakveres osaleda ameeriklase Veet Mano energeetilisel seminaril.

Go Bus võttis maikuust Lääne-Virumaa maakonnaliinide bussides kasutusele uue piletimüügi- ja kassasüsteemi. Ühtlasi hakkas kehtima laiemate võimalustega ühiskaart. Uus müügisüsteem on aga juba tekitanud reisijates pahameelt ja bussisõit on inimeste jaoks kulgenud tõrgetega.

Vene turu ärakukkumine sundis Kunda Nordic Tsementi sulgema ühe pöördahju ja koondama umbes 30 inimest.

Eile tunnustasid Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ja kohalikud ettevõtjad edukalt ainekonkurssidel osalenud koolinoori ja nende juhendajaid.

Eile pidi Tapal olema pangabussipäev, kuid buss jäi tulemata.

Rakvere Targa Maja kompetentsikeskus koostöös ÜRO majanduskomisjoniga korraldab 4. ja 5. juunil Aqva konverentsikeskuses koostööseminari “Targa linna indikaatorid”.

Kundas asuva transpordiettevõtte Lajos omanik, riigikogu liige Einar Vallbaum võeti eile Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni (ESEA) liikmeks.

Läinud laupäeval tutvusid 26 Brüsseli ja Leuveni ülikooli sotsiaal- ja majandusgeograafia tudengit Väike-Maarja muuseumis ja alevikus kolhooside ajalooga.

Pealtnäha on Island ja Eesti nagu siga ja kägu, aga islandlased peavad eestlasi endasarnasteks – vaoshoituteks ja lahketeks. Metsa lõhnad ja hääled on nende jaoks aga harjumatud.

Enamik Lääne-Virumaa raudteeäärseid omavalitsusi taotleb toetust meetmest “Raudteepeatuste ühendamine erinevate liikumisviisidega”, mille eesmärk on investeerida raudteepeatuste paremasse ühendamisse kohaliku bussi-, maantee- ja kergliiklusega.

Ahto Kaasik, kes töötab Tartu ülikooli looduslike pühapaikade keskuses ja on virulasena ka kodumaakonna pärimuste kandja ning mõtestaja, on seisukohal, et pühapaikade arvelevõtmine on ilmselt võimalik vaid kodanikualgatuse korras.

Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Deniss Boroditš (reformierakond) andis riigikogule üle eelnõu, mille jõustumisel saaksid ettevõtted kaevandada 2009. aastal kehtestatud aastamäärast vähem kaevandatud põlevkivivaru tagantjärele.

Küsitluses on osalenud  inimest