Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kuigi sõjast on möödas juba ligi 70 aastat, tuleb ikka ja jälle välja lõhkekehi, mille demineerijad peavad kahjutuks tegema.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) koostöös rahandusministeeriumiga korraldab 22. aprillil kell 13 Lääne-Viru maavalitsuse suures saalis rahandusteemalise infopäeva kohalikele omavalitsustele.

Pühapäeva õhtul lahkus oma kodust Kundas 23aastane Deniss Tšistjakov, kes pole tänaseni naasnud. Samuti pole teda nähtud töökohas.

Riik andis Vinni vallale Pajustis 49 691 ruutmeetri suuruse endise karusloomakasvanduse kinnistu, mille omavalitsus kavandab noori kaasates korrastada.

Kadrina valla ettevõtlusfoorumil hindas siseminister Hanno Pevkur Kadrina valla näitajaid heaks ja õhutas omavalitsust veelgi jõulisemalt tegutsema elamisväärse keskkonna loomise nimel.

 

 

“Rongi tuli tolmupilv, aken kukkus eest ära ja klaasikillud lendasid,” kirjeldas Tamsalus elav Tiit Lastik, kes koos abikaasa ja kahekuise beebiga kolmapäeval Raasikul rongi­õnnetuse läbi tegid.

Tänavu lõpetatakse Tamsalu linnas Kesk ja Koidu tänava rekonstrueerimine ning tehakse valmis neid ühendav ringristmik.

(1)

Kunda linna esindus käis kolmapäeval külas sõpruslaeval Tasuja.

Jõhvi kontserdimaja kinos Amadeus toimus VII rahvusvaheline harrastusfilmide festival Laterna Magica.

Neljapäeval avas üle aastate taas uksed omaaegne Rakvere populaarne lõbustustuskoht Berliini trahter.

Ööl vastu reedet põles Rakkes puukuur.

Ööl vastu reedet päästeti Väike-Maarja vallas Pandivere külas toidukõrbemise tagajärjel tekkinud suitsust inimene.

Eile pärastlõunal Raasiku ülesõidul toimunud raske liiklusõnnetuse tõttu on rongiliiklus Aegviidu liinil täna häiritud, Elron asendab mitmed rongid bussidega.

(1)

Täna hommikul läks Haljala vallas Põdruse ristis ümber palgiveok.

 

13. aprilli õhtul lahkus oma kodust Kundas 23-aastane Deniss Tšistjakov, kes pole tänaseni koju tagasi tulnud. Samuti pole teda ka töökohas nähtud.

 

Haljala vallavolikogu otsustas teisipäevasel istungil anda ­valla aukodaniku tiitel sel korral suisa neljale auväärt inimesele.

Spice Mouse’i nime taha peidab end Tapalt pärit saladuslik muusik Laura Vunk, kes pärast mitmekordset palumist oli koos Pastaca ja Kagoga nõus üles astuma Rakvere Teatrikohvikus üritusesarja Indi Ila viimasel kontserdil. Tegemist on Spice Mouse’i esimese pikema intervjuuga.

Teisipäeval viidi läbi tõhustatud kontrollkäigud Rakvere linna ja lähiümbruse liinibussides, et kontrollida reisijate sõiduõigust. Lääne-Viru maavalitsuse ühistranspordi inspektorid tegid seekord tavapärast piletikontrolli koos politseiga.

Üha enam avastatakse Lääne-Virumaal postisaadetisena interneti teel välismaalt tellitud narkootilisi aineid, mis on Eestis keelatud.

2016. aastal on maanteeametil plaanis rekonstrueerida Aluvere viadukt. Sõmeru vald tegi ettepaneku, et tööde käigus ehitataks viaduktile ka kergliiklustee ning müratõke, kuid valla soovidega ei arvestatud.

Eile pärast koolipäeva lõppu ei läinud Rakvere reaalgümnaasiumi õpilased koju, vaid jäid, telefon käes, koolimaja ette ootama, et president pildi peale saada.

President Toomas Hendrik Ilves andis Rakvere reaalgümnaasiumis programmi "Tagasi kooli" raames abiturientidele koolitunni, milles rääkis julgeolekupoliitikast ja muutunud Euroopast.

Teisipäeval, 15. aprillil viidi läbi tõhustatud kontrollkäigud Rakvere linna ja lähiümbruse liinide bussides, et kontrollida reisijate sõiduõigust. Lääne-Viru Maavalitsuse ühistranspordi inspektorid tegid seekord tavapärast piletikontrolli koos politseiga.

Haljala volikogu otsustas eilsel istungil anda valla aukodaniku tiitel sel korral suisa neljale auväärt inimesele.

Pühapäeval avastati, et Tamsalus Tehnika tänaval on tundmatu mees tunginud kaupluse lattu ning varastanud 36 pakki küpsiseid, 120 šokolaadi ja 28 pudelit puhastusvahendit. Kahju 211 eurot.

Teisipäeva pärastlõunal võttis Pajustis Tööstuse tänaval keraamikaahju ülekuumenemise tõttu tuld hoone katusealune soojustus, mis põles kahe ruutmeetri ulatuses.

Kuigi otsene kohustus puudub, võib tööandja rakendada töötajate suhtes alati seadusest soodsamat sätet ning näha näiteks töökorralduse reeglites ette, et ka 18. aprillile eelnev tööpäev on lühendatud.
 

Väike-Maarjas traditsiooni­liseks ettevõtmiseks kujunenud naise­kandmis­võistlusi, mis toimusid sõprusvalla Sonkajärvi innustusel järjepanu 16 aastat, tänavu enam ei korraldata.

Maapiirkondades naisette­võtlust arendav MTÜ ETNA Eestimaal alustas 2012. aasta suvel koostöös Maaelu Edendamise Hoiu-Laenu­ühistuga (MELHÜ) mikro­krediidiprojektiga, mille eesmärk oli pakkuda ettevõtlus­alast koolitust ja mikrolaene maapiir­kondades elavatele naistele.

Aktsiaseltsi Eesti Teed Virumaa piirkonna hooldeosakonna juhataja Neeme Mikenberg paneb homme pool sajandit kestnud teedeehitusele punkti ja läheb pensionile. Auklikest teedest rääkides tõi ta näite Ameerikast, kus lohutatakse end sellega, et augu kõrval on ju tee terve.

ETV telekonkursi “Klassikatähed 2014” võitis 18aastane viiuldaja Katariina Maria Kits, keda virulased tunnevad Virumaa Kammerorkestri solisti ja viiuldajana.

Tamsalu vallavalitsus kaardistab valla territooriumil asuvad kasutult seisvad lagunevad hooned, mis risustavad keskkonda või on lausa ohtlikud.

Küsitluses on osalenud  inimest