Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kes tahab saada tõetruu pildi teatri “köögist”, see peab ise mõne nädala seal “kaasa praadima”, muidu ta ei taipa selle omapärase “masina” tööst midagi.

Kunda lapsesõbralikuks linnaks kuulutamine sunnib linnajuhte veelgi rohkem pingutama, et tiitlit kaitsta, noored ise leiavad, et tunnustus on tulnud asja ette.

Peapiiskop Andres Põder sai täna 65aastaseks ning see tähendab, et ta paneb ameti maha.

Neljandat aastat Virumaa Teataja ja Käänu talu korraldatava hoidistekonkursiga "Paabu 2014" ühines tänavu ka Kaarli rahvamaja.

Arvutijoonestamise võistluse CADrina 2014 võitis Tallinna tehnikakõrgkooli võistkond.

Kuigi lund veel õieti polegi, on tõelised suusahullud juba lumelauad alla pannud ning alustanud treeningkilomeetrite kogumist.

Esmaspäeval taaskäivitatakse Kundas tsemendimuuseumi tornikell.

(6)

Muu hulgas Moe viina tootev peenviinatehas Virumaal on sattunud absurdsevõitu vaidluse keskele, sest Prantsusmaa kuulus šampanjatootja LVMH vaidlustas sarnasuse tõttu viina nime.

Lätis Cēsises sai hiljuti kontserdimaja valmis. Selleks, et uhiuus hoone vääriliselt vastu saaks võetud, annavad seal homme imelise etenduse Rakvere Kaurikooli balletiklassi õpilased, kes esitavad proloogi Pjotr Tšaikovski unustamatust vaatemängust “Uinuv kaunitar”.

 

Loomade eestkosteorganisatsiooni Loomus esindajad andsid eile riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle kollektiivse pöördumise ehk petitsiooni, millega taotlevad Eestis karusloomakasvanduste keelustamist kümne aasta jooksul.

NATO jälgib Vene relvajõudude ja varustuse suundumist Ukrainasse ja liikumist Ida-Ukraina relvarahujoone poole, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg eile Leedut külastades.

Tamsalu kultuurimaja laulu- ja tantsuringides osalejad, nii lapsed kui täiskasvanud, kehastuvad esmaspäeval kadrisantideks. Sandid külastavad asutusi ja ka vallavolikogu liikmeid nende kodudes või töökohtades.

Valitsus otsustas anda Väike-Maarja valla omandisse Vao külas asuva Aiavilja maaüksuse, mille suurus on 1,88 hektarit.

Ma ilmas näinud mõndagi,

mis imekspanu väärib,

kuid Ufaas ma nägin peldikut,

mis sita ära määrib.

Mart Raud

Rakveres on valminud Võidu tänava pikendus läbi endise MEKi territooriumi ning seoses sellega on muutunud liikluskorraldus – Võidu tänav on Karja tänava suhtes peatee. Liiklejatel tasub sealkandis tavapärasest veelgi ettevaatlikum olla, eriti praeguse libedaga.

Nädal tagasi varastati Kadrina vallas Kiku külas talu kasvuhoonest jalgratas.

Haljala vallavolikogu tegi ühehäälse otsuse arvata vallavalitsuse liikmeks tuntud pulmaisa, õhtujuht ja meelelahutaja Veiko Veiert.

Rägavere volikogu otsustas viimasel istungil luua abivallavanema ametikoha. Aasta viimasel päeval koondatakse senine majandusnõuniku ametikoht ja ideaalis võiks uuest aastast tööle asuda abivallavanem.

Neljapäeval avastati, et Vihulas on akna kaudu tungitud talu kõrvalhoonesse ja varastatud kolm magamiskotti.

Ööl vastu neljapäeva tungiti Kundas Pioneeri tänaval kaubanduskeskusesse, kust varastati eri firmadele kuuluvat raha ja kaupa: maiustusi, mänguasju, kosmeetikat.

Kiltsi mõisa juurde pandi hiljuti üles suur infotahvel, mis tutvustab lossi ajalugu ja sellega seotud isikuid.

Üle kahe aasta juhib Simuna osavalda taas osavallavanem – Väike-Maarja vallavalitsus nimetas sel nädalal sellele kohale Reet Maadla.

Muu hulgas Moe viina tootev peenviinatehas Virumaal on sattunud absurdsevõitu vaidluse keskele, sest Prantsusmaa kuulus šampanjatootja LVMH vaidlustas sarnasuse tõttu viina nime.

Teenekas Rakvere pedagoog, Virumaa Teataja kirjasaatja Mare Rossmann tekitas oma läinud nädalal ilmunud arvamusartikliga “Muidu me oleksime siin hommikuni keppinud” sensatsiooni, sest selle loo lugejanumbrid sööstsid taevasse.

Võsu külje all oleva Laviku veski paisjärvel on väike saareke, millel seisab saun. Sauna tuleb sõita veski juurest paadiga.

Missioonil raskelt haavata saanud sõdur, mõlemast jalast ilma jäänud kapral Raigo Roots arendab raskuste kiuste sportlaskarjääri ja peab vaikelt plaani olümpialegi jõuda.

Eile ennelõunal maha sadanud jäide ja pärastlõunal taevast langenud lumi panid liiklejad proovile ning esimest ohvrit ei tulnudki kaua oodata.

Üle mitme aasta on taas publiku ees legendaarne “Majahoidja” - Rakvere Teatri repertuaari vanim lavastus. Mati Undi 2001. aastal esietendunud lavastust on 13 aasta jooksul pausidega mängitud üle kaheksakümne korra.

Virumaa Teataja, Käänu talu ja Kaarli rahvamaja korraldatava hoidistekonkursi “Paabu 2014” žürii liikmed selgitavad täna ligi 100 toimetusse toodud võistlustöö seast parimad välja.

Täna ennelõunal põrkasid Põhjakeskuse juures kokku sõiduauto Ford ja väikekaubik.

Esmaspäeval algab üleriigiline Ühisnädal, mis toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 30. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist.

Ida prefektuur pidas politseipäeva puhul meeles neid inimesi, kes politseipensioni saavad.

Valitsus kehtestas Natura 2000 võrgustikku kuuluva Viitna maastikukaitseala uue, seadusega kooskõlas kaitsekorra.

Samal ajal, kui käib kemplus maavara kaevandamise tasumäärade üle, näitab Kohtla kaevanduspark igale huvilisele, kuidas tegelikult põlevkivi kaevandatakse ja kuidas see maavara üldse välja näeb.

Virumaa loomasõpru ühendav mittetulundusühing on ametlikult tegutsenud üsna põgusat aega, kuid juba praeguseks on suudetud sõna otseses mõttes surmast päästa vähemalt üks kiisu, õnnelikuma elu poole on teel aga hulk teisi.

Vanakraamiturg kogub Eestis üha rohkem populaarsust, kuid alati ei pea tormama kirbuturule, et osta mõni huvitav ese, mida kaupluses ei leidu. Kuulutuslehtede eesmärk on pakkuda kiiret ja mugavat kuulutamise võimalust nii eraisikutele kui firmadele.

Päev-päevalt arenev Eesti politseimuuseum võiks vabalt kolida Rakverest Tallinna, sest selle populaarsuse vähesuse üle kurta ei saa. Kuid ka Rakveres on sel veel ruumi areneda.

Rägavere volikogulaua taga istub keskerakonna valimisnimekirjast volikokku pääsenud Olari Valteri asemel nüüd sama erakonna liige Jüri Jürna.

Kunda linnavolikogu otsustas esitada valitsusele taotluse munitsipaliseerida 13,38 hektari suurune maatükk prügila kõrval, et rajada sinna prügila laiendus.

KIKi korraldatud üleeestilisel koolikonkursil “Energiasäästunädal sinu koolis” tegid auhinna väärilist teavitustööd Salme põhikool ja Konguta kool, esikuuikusse mahtus ka Kadrina. Koolid tegid oma tegevustest videod, mis on kättesaadavad kõigile huvilistele.

Riigikontroll on alustanud linnade ja valdade reklaami- ja kommunikatsiooniraha kulutamise auditeerimist, auditi tulemused avalikustatakse aasta lõpus.

Rakvere ansambel Real Deal põrutas Poola linna Toruńi, kus täna ­osaletakse mainekal bluusifestivalil Blues Meeting.

Kolmapäeva varahommikul põles Kundas Kasemäe tänaval sõiduauto Hyundai. Enne seda oli üritatud seda ärandada. Kahju on selgitamisel.

Teisipäeval tungiti Tapal 1. Mai puiesteel korterisse, kus aeti kõik asjad segamini. Veel on selgitamisel, kas midagi ka varastati.

Haljala vallavolikogu võttis vastu otsuse tõsta uuest aastat vallavanem Leo Aadeli isikliku sõiduauto kasutamise hüvitis 256 eurolt 335 euroni kuus.

 

Rakvere politsei palub kodanike abi 60aastase Linda Halleri asukoha kindlaks tegemisel.

Teisipäeval avastati, et Sõmeru vallas Vaekülas on Jaama teel asuvast majast varastatud 288 eurot maksev tahvelarvuti.

Äsja kutsuti päästjad kahel korral eramajas puhkenud tahmapõlengut kustutama.

Rakvere linnavalitsus läks linna järgmise aasta eelarve koostamisel uut teed ja kirjutas sellesse sisse vaid need tulud, mida linnavalitsus kindlalt teab järgmisel aastal laekuvat.

Rakvere teater tahaks kavandatavas kinos pakkuda aasta jooksul 40 000 vaatajale 1125 seanssi. Teatrijuht Velvo Väli sõnul tugineb prognoos teatrikino hetkeseisule.

Küsitluses on osalenud  inimest