Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Väike-Maarja gümnaasium ootab täna kell 18 kohalikku seltsimajja heategevuskontserdile „Rõõm muusikast“. Kontserdi tulu eest soetatakse koolile muusikainstrumente.

Lehtse elanik Jüri Freimann on tuntud kui koduloolane, vanavara talletaja ja hea ajalootundja. Ka kirjamees, sest tema sulest on ilmunud mitu raamatut.

Paljud autoomanikud on kirunud, et metalldetaile asendavad plastist vidinad kipuvad kolisema või kuluvad üldse ära, kuid on ka neid, kes just plasti eelistavad.

Paljud autoomanikud on kirunud, et metalldetaile asendavad plastist vidinad kipuvad kolisema või kuluvad üldse ära, kuid on ka neid, kes just plasti eelistavad.

Kui ühendada oma jõud teiste omataolistega, on palju lihtsam toime tulla kui üksinda. Nii on sul rohkem sõnaõigust, võimu ja jõudu. Virumaa põllumehed said sellest aru juba 25 aastat tagasi ning lõid ühise liidu.

Rakvere linnavolikogu kinnitas oma viimatisel istungil palgamääruse muutmise, mille järgi tõuseb enamiku linna ametiasutuste ja nende hallatavate asutuste töötajate palk, välja arvatud linnapeal ja volikogu esimehel.

Rakvere muusikakool asub nüüdsest Jakobsoni tänaval, enne oli aadressiks Posti tänav.

Ida prefektuuri Rakvere politseijaoskond otsib taga kohtuotsuse täitmisest kõrvalehoidvat 43aastast Janno Vergit. Kohus on mehe süüdi mõistnud metsavarguses.

Kunda tsemendimuuseumis tähistatakse Kunda Vabatahtliku Tuletõrje Ühingu asutamise 100. aastapäeva. Täna avatakse seal näitus “Kunda tuletõrje lugu läbi 100 aasta”.

Viru-Nigula vallavolikogu võttis vastu 2014. aasta esimese lisaeelarve. Vallavolikogu esimees Olav Kreen ütles, et lisaeelarve moodustus peamiselt sihtotstarbeliselt laekunud rahast. Täiendavalt eraldati lisaeelarvega raha Vasta kooli veetöötlusseadmete paigaldamiseks, sest sealne joogivesi ei vasta kvaliteedinõuetele.

Rakvere linna koolide õpilased istutasid eile ja istutavad täna seoses Eesti vabariigi 100 aasta juubeliga 2018. aastal Tuleviku tänavale tammesid. 2018. aastal rajatakse samasse paika 100 tamme park. Istutamisel osalevad kõigi Rakvere koolide õpilased.

Stockholmi saarestikus kolmapäeval uppumisohus olnud kaubalaev Kertu jõudis Oxelösundi sadamasse.

Viru-Nigula vallavolikogu andis jah-sõna Kunda linnavolikogu ettepanekule moodustada omavalitsuste volikogude juurde ühine ajutine arengukomisjon, mille eesmärgiks oleks omavalitsuspiiride ülese koostöö koordineerimine.

Justiitsministeerium andis välja voldikud kohalike omavalitsuste volikogude ja valitsuste liikmetele huvide konflikti vältimiseks. Voldikutel olev info on alates sellest nädalast ka veebis kättesaadav. Voldikute eesmärk on aidata omavalitsustel lahendada huvide konflikti olukordi. Neist leiab ülevaate 13 võimaliku huvide konflikti olukorra kohta, millega Eesti omavalitsused on kokku puutunud.

Lehtse elanik Jüri Freimann on tuntud kui koduloolane, vanavara talletaja ja hea ajalootundja. Ka kirjamees, sest tema sulest on ilmunud mitu raamatut.

Kaks Lääne-Virumaalt pärit etnoloogiatudengit Laura Jamsja ja Maris Reintal osalesid suvel mari rahvusest filmimehe Aleksei Aleksejevi ja kaastudengi Anna-Kristina Rätsepaga ekspeditsioonil Tatarstani mari küladesse, kus jäädvustati rahvamuusikaansambli Kna Vel tegemisi.

KredEx korraldab 10.–16. novembrini toimuva energiasäästunädala ajal Rakveres seminari “KredExi ­rekonstrueerimistoetuse ­uutest tingimustest”.

Rakke vallavalitsus müüb kirjalikul enampakkumisel Salla mõisa, mille alghind on 300 000 eurot. Lisaks mõisa peahoonele on kinnistul ka majandushoone ja park. Pakkumised tuleb esitada 20. novembriks ning tasuda ka osavõtu- ja tagatisraha, kokku 7000 eurot.

27. novembril peetakse Aqva konverentsikeskuses kodanikuühenduste ühisnädala seminari, sellele eelneb üritusterohke ühisnädal.

Täna kell 18 algab Miila külamajas infopäev teemal “Keskkonda puudutavad otsused – kuidas saan osaleda?”.

Vaid 34% küsitletud koolilastest kannab pimedal ajal alati helkurit, selgub 6. klasside õpilaste tervisekäitumise uuringust.

Virumaa Teataja, Käänu talu ja Kaarli rahvamaja korraldatatavale hoidistekonkursile “Paabu 2014” toodi teiste võistlustöödega konkureerima lõbusalt kujundatud purgid, mis püüavad juba kaugelt pilku.

Tartu ülikooli, Tallinna ülikooli ja Tervise Arengu Instituudi koostöös läbi viidud uuringu käigus hinnati 6. klasside õpilaste tervisekäitumist.

Rakvere linna koolide õpilased istutavad täna ja homme projekti "Eesti Vabariik 100" juubeliaasta raames Tuleviku tänavale tammesid.

Täna hommikul juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Narva maantee 84. kilomeetril, kus udu tõttu oli nähtavus halb.

Viru maakohtu otsus, mis mõistis süüdi Rakke vallavolikogu liikme Edgar Bloki selles, et ta osales vallavanema valimistel, kus üheks kandidaadiks oli tema isa Andrus Blok, on põhjustanud diskussiooni, kas valesti on käitunud ka kõik need vallavanemad, kes endale valimistel hääle andnud.

Eilse Rakvere linnavolikogu istungi lõpetas päevakorrapunkt, millega valiti volikogule uus esimees maavanemana ametisse asuva senise esimehe Marko Tormi asemele. Reformierakond esitas kandidaadiks volikogu liikme ja ülikogenud poliitiku Toomas Vareki, teisi kandidaate üles ei seatud.

Neli korda kuus Tallinna kiiritusravile sõitmine lööb ilma rahalise toetuseta vähihaige patsiendi rahakotti suure augu. Tänu heategevusliku poe müügitulule kulgeb vähipatsiendi ravile pääsemine sootuks muretumalt.

Kõnnime iga päev maapinnal, mille all laiub Eesti suurimaid rikkusi. Selle rikkuse kasutamisega aga kaasnevad enamasti liiga suured keskkonnariskid, mistõttu vähemalt esialgu võib selle vara peal rahulikult edasi astuda.

Tamsalu vallavolikogu kinnitas viimatisel istungil valla põhimääruse uue redaktsiooni.

Eesti Korvpalliliidu meistriliiga tegevjuhi kohusetäitja Anneliis Annus rääkis, et Eesti Korvpalliliidu distsiplinaarkomisjon arutab kõiki intsidente, mis ei ole seotud mänguga. Esmalt võetakse asjaosalistelt seletuskirjad, mida on selle juhtumi puhul juba tehtud, ja pärast tehakse otsus kolme päeva jooksul.

Äripäeva koostatud parimate Lääne-Viru ettevõtete edetabeli esikolmiku moodustasid Väike-Maarja lähedal puitmaju valmistav Baltic Log Cabins, Rakveres tegutsev hotell-veekeskus AQVA Hotels ja Vergis elektrijuhtmeid ja -seadmeid valmistav Eswire.

Rakveres Vajangu seafarmi toodanguga Oma Põrsa kaubamärgi all kauplev Kirke Laht avas poe ka Tallinna külje all Tabasalus endises kalapoes. Lisaks on Oma Põrsal müügipunktid Tallinnas Nõmme ja Mustamäe turul.

Helilooja Arvo Pärdi ja USA teatrilavastaja Robert Wilsoni koostööst valmivad tuleva aasta sügiseks unikaalne dokumentaal- ja kontsertfilm.

Praegu käivad Kulina lasteaias remonditööd, mille käigus soojustatakse hoone katuslagi ja vundament. Samuti paigaldatakse vihmaveerennid, vahetatakse uute vastu välisuksed, valatakse välistrepid ja uuendatakse elektrisüsteemi.

Esmaspäeval avastati, et Rakveres Põhja tänaval on eramu kõrvalhoonetest varastatud metallesemeid.

Teisipäeval varastati Vinni vallas Viru-Jaagupi asulas kinnistult traataed koos postidega.

Eile pärastlõunal süttis Võsul Lääne tänaval Männisalu hosteli katusealune.

Jõhvi kontserdimaja direktor Piia Tamm on kümne aastaga minetanud kolm miinust ning võib praegu rõõmustada kasvama läinud ideede, kosutava koostöö, sooja publiku ja itta nihkuva kultuuripiiri üle.

Vanal ajal peeti majapidamises nastikuid – polnud nad ju inimesele ohtlikud, samas hävitasid närilisi ja uskumuse järgi kaitsesid majapidamist. Nii oli nastikutel talveks hea soe koht varnast võtta.

Järjekordse Oivalise Ajakirjanduse preemia kandidaatide esitamise tähtaeg on 31. detsember.

1912. aasta sügisest peale tegutsesid Rakveres poeglaste gümnaasium ja õpetajate seminar. Õppeasutused olid olulised nii siinses haridusloos kui kogu linna elus. Neisse saabus õppima palju tublisid noormehi lähemast ümbrusest ja kaugemalt.

Tänase Rakvere linnavolikogu istungi lõpetas päevakorrapunkt, millega valiti volikogule uus esimees maavanemaks lahkuva senise esimehe Marko Tormi asemele.

Eesti korvpalliliidu meistriliiga tegevjuhi kohusetäitja Anneliis Annus rääkis, et kõik intsidendid, mis ei ole seotud mängu endaga, võtab arutlusse Eesti korvpalliliidu distsiplinaarkomisjon.

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka regulaarseid Lääne-Virumaa doonoreid novembrikuus Rakveres verd loovutama kolmel korral.

Eile kuulutati välja Lääne-Virumaa selle aasta parim raamatukoguhoidja – Lääne-Virumaa keskraamatukogu komplekteerimisosakonna juhataja Iivi Kask.

Eile kella 13.52 ajal said päästjad väljakutse Ida-Virumaale Aseri valda, kus kummipaat kaluriga oli triivinud merele.

Praegu käib metsades aktiivne põdrajaht, mis jätkub veel detsembri keskpaigani. Eestisse jõudnud Aafrika seakatk Lääne-Virus otseseid piiranguid jahipidamise viisidele ei sea.

Sillamäe kultuurikeskuses tegi Äripäev eile teatavaks Virumaa parimad ettevõtted. Lääne-Virumaalt troonisid esikolmikus Baltic Log Cabins, AQVA Hotels ja Eswire.

Eile kuulutati välja Lääne-Virumaa selle aasta parim raamatukoguhoidja – Lääne-Virumaa keskraamatukogu komplekteerimisosakonna juhataja Iivi Kask.

Küsitluses on osalenud  inimest