Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eesti politseimuuseum sai piirivalve- ja politseiametilt kolm politseisõidukit: kaks sõiduautot ning ühe bussi.

Täna toimus politseioperatsioon "kõik puhuvad", lõuna paiku kontrolliti sõidukijuhte Rakvere vallas Kullaaru külas.

(1)

Eesti Kooriühing kuulutas välja koori- ja puhkpillimuusika 13 aastapreemiat. Aasta 2014 dirigendi-muusikaõpetaja tiitli pälvis Elo Üleoja.

Tapa vald investeerib tänavu 10 000 eurot kaasava eelarve põhimõttel ehk see summa kasutatakse rahva välja pakutud idee teokstegemiseks.

29. jaanuar on viimane päev selleks, et tellida 1. märtsil toimuvateks riigikogu valimisteks valijakaart oma e-posti aadressile. Eilse seisuga oli elektroonilise valijakaardi tellinud üle 93 000 inimese.

 

 

Maksu- ja tolliamet (MTA) rahuldas eelmisel aastal 4963 maksuvõla ajatamise ehk osadena tasumise taotlust, et isikutel oleks võimalik tulla toime ajutiste makseraskustega.

Noored võtsid detsembris krõpsuvabalt ja jätkavad sama joont ka jaanuaris. Tubli on!

Ida prefektuur on saanud mitmeid teateid selle kohta, et libapolitseinikud on sihikule võtnud Lääne-Virumaa elanikud, eesmärgiga neilt raha välja petta. Eile langes pettuse ohvriks Tapal elav perekond, kes maksis osa nõutud summast.

 

 

Täna  toimus Rakvere spordikeskuses esteetika- ja tantsukooli talvekontsert.

Mõedaku spordibaasis toimunud Estoloppeti suusasarja esimesele etapile, 31. Viru maratonile oli end kirja pannud umbes 700 suusasõpra, kellest enamus pani võimeid proovile 36 kilomeetri pikkusel võistlusmaal.

Täna õhtul toimub Rakvere spordikeskuses 21. korda esteetika- ja tantsukooli talvekontsert. Üles astuvad kõik tantsukooli lapsed nii Lääne-Virumaa, Tallinna kui ka Ida-Virumaa stuudiotest.

Kell 11 anti Mõedakul start Viru maratoni põhidistantsil osalejatele.

Maailma suurim reisiportaal TripAdvisor.com selgitas miljonite reisijate tagasiside põhjal välja maailma parimad hotellid, sealhulgas selgusid Eesti kümme paremat.

21. jaanuaril pidas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kinni maanteeameti liiklusregistri Narva büroo eksamineerija, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises.

Ida-Virumaal Kohtla-Järve linna Oru linnaosas kortermajas puhkenud tulekahjus hukkus mees.

 

Tamsalu valla keskkonnaspetsialist Lembit Saart tunnistas, et probleeme hulkuvate loomadega tuleb ette nendegi vallas. “Ning ega esmapilgul alati teagi, kui tõsine on olukord, sest loomal pole ju silti küljes, kas ta on hüljatud või on tal omanik olemas,” sõnas Saart.

Rakveres tegutsev ilusalong Belle Stuudio pälvis Eestis viiendat korda toimunud konkursil “Teeninduse teemant” püsi­kliendi lemmiku kategoorias esikoha.

Eile toimus 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus Ameerika ühendriikide 2. ratsaväerügemendi 3. eskadroni mehhaniseeritud jalaväe­kompanii vastuvõtutseremoonia. Tapale saabunud soomus­transportööre Stryker kasutav kompanii on Ameerika ühendriikide Euroopa väejuhatuse alluvusse kuuluv mehhaniseeritud jalaväe­üksus, mis alaliselt paikneb Saksamaal Vilseckis.

Kolmapäevases Virumaa Teatajas on reportaažis “Kuidas luuavarrest pauku ei tulnud” viga. Laskmisvõistlusel saavutasid teise koha Rakvere reaalgümnaasiumi, mitte Rakvere gümnaasiumi laskjad. Toimetus palub vabandust.

Haljala vallavolikogu teisipäevasel koosolekul möllasid kired, sest teravate märkuste tegemisest ei suutnud hoiduda reformierakondlasest vallavanem Leo Aadel.

Kunda linnavalitsus otsib nõunikku-teabekorraldajat, kelle tööülesannete hulka kuulub linna veebilehe pidev haldamine, pressiteadete koostamine, teabenõuete korraldamine, väiksemate projektide juhtimine, hankemenetluses osalemine, vajalike aruannete ning eelnõude koostamine.

Kadrina valla ajaleht Kodukant ilmub selle nädala lõpus juba 250. korda.

Neljapäeval otsis politsei taga meest, kes oli varavastases kuriteos kannatanu, kuid ei ilmunud menetlustoiminguid tegema ehk hoidus kõrvale kohtueelsest menetlusest.

Laupäeval, 7. veebruaril kell 16 toimub Ulvis Rägavere valla rahvamajas valimiseelne maavarade kasutuse teemaline väitlus “Põlevkivi ja fosforiit – kas Virumaa õnn või õnnetus?”

Politsei tabas kaks noort meest, kes eelmise pühapäeva hilisõhtul lõhkusid Rakvere kuuseinstallatsiooni lambid ja kaabli.

Neljapäeval edastasid Rakvere inimesed neljal korral Ida prefektuurile teate, et neile on helistatud ja püütud neilt raha välja pressida.

(2)

Kuigi vallimäe ja Pahnimäe looduskaitse alt välja arvamise vastu on palju inimesi, ei näe keskkonnaamet põhjusi, miks need objektid riikliku kaitse alla jätta.

Neljapäeva lõunal sai häirekeskus äreva teate, et Rakveres on Kirikupargi tiigi õhukesele jääle läinud kaks seitsme-kaheksaaastast last. Päästjate kohale jõudes olid lapsed tiigijäält ära jooksnud.

Anni Rikkeri (24) ja Martin Mülleri (26) perre sündinud kaksikud olid üks kolmest mullu Lääne-Virumaal registreeritud kaksikutepaarist. Kokku sündis 2014. aastal maakonda 505 last.

Tapal hulgub vabalt ringi üsna palju kasse. Mõned elanikud leiavad, et probleemi aitaks leevendada see, kui emased loomad steriliseerida ning seejärel tagasi vabadusse lasta.

Praegu on Lääne-Virumaa vanimad elanikud kaks naist, kes on sündinud enne Esimest maailmasõda – nende sünniaasta on 1911. Meestest vanim on rahvastikuregistri andmetel 1917. aastal ilmale tulnu.

Haridusminister Jevgeni Ossinovski lubas, et veel enne valimisi avaneb taotlusvoor, kust omavalitsused saavad küsida raha põhikoolivõrgu korrastamiseks.

Lihaettevõtel HKScan on plaan teha Tamsalu külje all asuvasse Uudeküla broilerfarmi lisainvesteeringuid, et rajada sinna farm 40 000 linnule.

Schenker liiga võrkpallilahingus alistus Rakvere võrkpalliklubi võõrsil 0:3 Selver Tallinna meeskonnale (geimid 20:25, 20:25 ja 20:25).

Korvpalliklubi Rakvere Tarvas jäi Eesti meistriliiga kohtumises kodusaalis 80:84 alla TYCO Rapla meeskonnale.

Homme korraldatakse Vinni spordikompleksis algusega kell 11 kiiremaleturniir Vinni Välk poolesaja maletaja osavõtul üle Eesti.

Eile otsis politsei taga meest, kes oli varavastases kuriteos kannatanu, kuid ei ilmunud menetlustoiminguid tegema ehk hoidus kõrvale kohtueelsest menetlusest.

Eile sai Ida prefektuur neli teadet, kus Rakvere inimestele helistati pärastlõunasel ajal ja teatati, et nende lapsega on midagi juhtunud.

Politsei- ja päästeameti Rakvere jaoskonna lasketiirus Vabadussõjas Rakvere vabastamise aastapäeva tähistamiseks peetud neljandatel laskevõistlustel panid oma täpsuse proovile nii kogenud laskurid kui algajad õhupüssihuvilised.

Politsei tabas kaks noort meest, kes eelmise pühapäeva hilisõhtul lõhkusid Rakvere kuuseinstallatsiooni lambid ja kaabli.

Rakvere politseijaoskonna ennetuse- ja menetlustalituse juht Joel Alla ütles, et korvpalliklubi Rakvere Tarva endise liikme võimalikku marihuaana pruukimist ei ole otstarbekas menetleda.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ja ajaleht Virumaa Teataja korraldasid järjestikku juba kaheteistkümnendat aastat Lääne-Virumaa aasta teo valimise. Väärika tiitli saajad selgusid rahvahääletusel.

Veel viimaseid päevi saab esitada kandidaate siseministeeriumi korraldatavale regionaalarengut toetavate algatuste konkursile “Regionaalmaasikas”.

Põllumajandusminister Ivari Padar allkirjastas määruse, mille alusel antakse Eesti maaelu arengukavast väikeste põllumajandustootjate ettevõtluse arendamiseks kuni aastani 2020 kokku 30 miljonit eurot.

Sõmeru robootikaringi poisid askeldavad korra nädalas robootikaringis ja alati vähemalt kolm tundi korraga. Poisid tahaks muidugi rohkem, aga õpetaja vajab ka puhkust peale pikka tööpäeva.

Viru maakohus saatis kolmapäeval aastateks vangi mehe, kes süüdistuse järgi pussitas surnuks oma õe.

Ööl vastu kolmapäeva varastati Rakveres Koidula tänaval kuurist murutraktor Stiga. Kahju 1000 eurot.

Ida prefektuuri Rakvere politseijaoskond otsib taga kohtueelsest menetlusest kõrvale hoiduvat 41aastast Aare Aasametsa, kes on kannatanu varavastases kuriteos.

Lääne-Viru maavalitsuse meeskond osaleb maakonna ainsa esindusena homme Rae vallas toimuval riigiametnike korvpalliturniiril.

Eile hommikul saabus paljudesse meilipostkastidesse kiri tuntud Kunda korvpallitreeneri Jaak Jalaka meiliaadressilt, mis andis teada, et mees on Newcastle’is varaste ohvriks langenud ning vajab hädasti rahalist abi.

Küsitluses on osalenud  inimest