Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Sel nädalal 92. sünnipäeva tähistanud multitalent Lembit Anton esitles ka oma järjekordset raamatut. Sedapuhku oli tal valminud triloogia “Eluteatri näitelaval” 3. osa, mille üks peatükk viib tuntud filmi-, teatri-, muusika- ja kirjandusmehe Rakvere teatrisse.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees reformi­erakondlane Kaja Kallas usub, et Eesti võti teel edule peitub meie väärtushinnangute muutu­mises ning vastastikuse usalduse suurenemises.

Kolmapäeva õhtul kadus Lääne-Virumaal orienteerumispäeval metsas üheksaaastane poiss, kes leiti hiljem jalavigastusega. Politseinikud aitas poisi metsast välja tuua.

Rakvere linnavolikogu kultuurikomisjon seadis Rakvere suur­üritustena, mida eraldi toetada, prioriteetseteks meeste tantsupeo ja Baltoscandali.

Kuigi Euroopa Liidu eelmine rahastusperiood lõppes eelmise aastaga, on osa euroraha siiani kasutamata ning Rakvere linn loodab osale sellest küüned taha saada.

Rakvere linnavolikogu otsustas uurida, millistel tingimustel võiks mõni ettevõte või investor Rakverre reketlonihalli ehitada. Mingeid siduvaid kohustusi linn endale esialgu võtnud pole.

Kuigi Rakvere linnavalitsus kavatseb lähiajal lasteaia kohamaksu enam kui poole võrra tõsta, jääks see siiski sama suurte omavalitsuste võrdluses üheks madalamaks.

Ukraina julgeolekujõud alustasid eile riigi idaosas pingete keskmes olevas Slovjanski linnas julgeolekuoperatsiooni.

Tamsalu vallavolikogu arvas revisjonikomisjoni koosseisust välja komisjoni senise aseesimehe Kertu Langineni ning valis uueks liikmeks ja ühtlasi aseesimeheks Andrus Freienthali.

“Ma ei olnud seni kindel, kas mul on elulugu ...” naljatas Wiedemanni keeleauhinna laureaat ja kunagine Väike-Maarja koolipoiss Arvo Krikmann. Huumor on üks tema uurimis­teemasid.

Wiedemanni keeleauhinna laureaat Arvo Krikmann, kes pani Väike-Maarjas keelepäeval kasvama omanimelise tamme, pidas kuulajaskonnale ettekande huumorist.

Linna maal asuvad lipumastid on küll kinnitatud maa külge, kuid iga kord, kui lipud maha võetakse ja uuesti üles pannakse, kasutatakse selleks nööride süsteemi.

2. mai hommikul algab Türi rongijaamast rattamatk Türi-Tamsalu matkateel. Türi-Tamsalu matkatee on endisele kitsarööpmelise raudtee tammile loodud avatud matkarada.

Esmaspäeval joosti Väike-Maarja tänavail traditsiooniliselt omaaegse legendaarse jõumehe ja maadleja Georg Lurichi mälestuseks.

Eile õhtul kadus Lääne-Virumaal orienteerumispäeval metsas 9-aastane poiss, kes leiti hiljem jalavigastusega. Politsei aitas poisi metsast välja tuua.
 

Eile kell 07.40 juhtus liiklusõnnetus Kadrina vallas Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 162 kilomeetril.
Sõiduauto Hyundai I20, mida juhtis 61-aastane Janne, alustas liikumist parempoolselt teepeenralt ning keeras ette tagant lähenenud sõiduautole Volvo V40, mida juhtis 45-aastane Enn.

Eile kell 16.44 teatati häirekeskusele, et Tapa linnas Üleviste tänaval põlevad kulu ja kuur. Päästjad kustutasid 150 ruutmeetri suurusel alal kulupõlengu, põlenud kuuri ja põõsastiku.

(9)

Eile, lipupäeva varahommikul, üllatas paljusid Rakverre sisenejaid vaatepilt, kus riigilipud olid masti tõmmatud tagurpidi. Sõmeru-poolse ringtee keskel olid kella seitsme ajal viiest lipust tagurpidi kaks, Tõrma ringteel olid aga tagurpidi kõik viis riigilippu.

Teisipäeval taotles vanemprokurör Sirje Merilo Viru maakohtu Rakvere kohtumajas Tamsalus 15aastase Marily koletu mõrva osalistele pikka vanglakaristust.

Eesti riigi juhtimises pole midagi salajast, sellist sõnumit kandis üleeilne Toompea lossi lahtiste uste päev, millega seekord tähistati parlamendi 95. sünnipäeva.

Eile, lipupäeva varahommikul, üllatas paljusid Rakverre sisenejaid vaatepilt, kus riigilipud olid masti tõmmatud tagurpidi. Sõmeru-poolse ringtee keskel olid kella seitsme ajal viiest lipust tagurpidi kaks, Tõrma ringteel olid aga tagurpidi kõik viis riigilippu.

Ukraina-Vene piirile on 600 kilomeetri ulatuses rajatud tankitõrjekraave ja teisi insenertehnilisi rajatisi, rääkis eile Ukraina piirivalveameti kommunikatsioonijuht Oleg Slobodjan.

Sotsiaalministeerium saatis üleeile ministeeriumidele kooskõlastuseks riiklike peretoetuste seaduse ja sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, et tõsta lapsetoetust esimese ja teise lapse kohta 45 eurole kuus ning kolmanda ja iga järgneva lapse kohta 100 eurole kuus.

Eile lõunal täitus Rakvere spordihoone parkimisplats näomaalingutega roheliste mehikestega, ja kui ansambel loo lahti lõi, tundus see eemalt vaadatuna kui tulnukate sabat.

Täna lõunal täitus Rakvere spordihoone parkimisplats näomaalingutega roheliste mehikestega, ja kui ansambel loo lahti lõi, tundus see eemalt vaadatuna kui tulnukate sabat.

Virumaa Noortebänd ei jää sellelgi aastal vahele ning ootab osalema noori muusikasõpru vanuses kuni 26 Virumaa suurimal bändide lahingul 31. mail Rakveres Art Cafe hoovis.

Lähtuvalt käimasolevast liikumisaastast kutsuvad Eesti Ööjooksu ja Rakvere spordikeskuse meeskonnad spordientusiaste esmakordsele töömaratonile, mis saab ühisstardi talgupäeval, 3. mail Tammiku tänava äärsest parklast.

(1)

Täna varahommikul üllatas paljusid Rakveresse sisenejaid, et riigilipud olid masti tõmmatud tagurpidi.

Tänavatel liigub kümneid ja kümneid veokeid. Küll kastiga, küll tsisterniga, küll tõstukiga, küll konteineritega. Poest aga selliseid masinaid üldiselt osta ei saa.

Digitaaltelevisioonile üle minnes liitusid paljud inimesed mõne tasulise teenuseosutajaga, sest arvati, et teisiti pole võimalik.

12. aprillil korraldasid Lätis õppusel Summer Shield 2014 viibivad suurtükiväepataljoni ajateenijad heategevusliku toetusjooksu, et koguda raha, toetamaks välisoperatsioonidel langenud Läti sõduritele monumendi püstitamist.

Küsitluses on osalenud  inimest