Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Vinni vallavalitsus teatas esmaspäeval, et Vinni-Pajusti gümnaasiumi (VPG) asub uuest õppeaastast juhtima Henry Kallaste, kes varem on olnud koolidirektor Kundas, Tapal ja ka Narvas ning keda on saatnud skandaalid ja pahandused.

Ei juhtu just väga tihti, et ühel põllul kaheksa kombaini korraga mõõtu võtavad, aga esimest korda Eestis võis eile Kulinal just sellist vaatepilti näha.

Pole just tavaline, et Haapsalu politseikomissar laseb end pildistada Ameerika ühendriikide politseivärvides auto taustal ja tema kolleegid Rakverest nabivad sellesama auto koos kuriteos kahtlustatava sohvriga kinni.

Valitsus kehtestas Rägavere ja Vinni vallas ning Ida-Virumaal Maidla ja Sonda vallas asuvale Sirtsi looduskaitsealale uue seadusjärgse kaitsekorra.

Rägavere vallavalitsus otsib uut sotsiaaltöötajat, kes võiks tööle asuda juba augusti teises pooles.

Praegune keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni juhataja Rainis Uiga asub alates 1. ­augustist koordineerima keskkonnaameti kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemi. Viru regiooni juhataja Jaak Jürgenson juhib alates 1. augustist nii Viru kui Jõgeva-Tartu regiooni.

Valitsus kiitis heaks eelnõu, mis langetab kohalikel valimistel valimisea 18 eluaastalt 16-le.

Eile saadeti lillede ja soojade soovidega teenitud puhkusele Haljala valla kauaaegne kultuuritöötaja Elve Veldi, kes juhtis aastaid Haljala rahvamaja ning vedas seejärel hulk aastaid raamatukogutööd ja sütitas inimestes lugemishuvi. Kevadel tunnustati tegusat naist Haljala valla aukodaniku tiitliga.

Täna ja homme toimub teist aastat järjest Võsu Rannafest, mis on mullusest veelgi suurem ja uhkem ning pidu saab nautida kahel päeval ja kahel laval. Üles astub üle kahekümne artisti ja lisaks eestimaistele lemmikutele hullutab rahvast ka legendaarne DJ Bobo.

Tark meremees hoiab tormi korral mere poole, sest seal on ohutum kui maa lähedal madalike ja kivide otsas, nii kõlas üks paljudest tarkustest, mida kuunar Kajsamooril peetud mereseminaril kuulda sai.

Maanteeamet esitas Sämi sillale põhjustatud liikluskahjude hüvitamiseks kindlustusseltsile Gjensidige Baltic 101 256 euro suuruse kahjunõude, millest selts on hüvitanud 40 000 ­eurot.

5.–9. augustini toimuv rahvusvaheline sõjalis-sportlik võistlus Admiral Pitka luureretk toob Lääne-Virumaale üle saja militaarsportlase kuuest riigist.

Neljapäeva õhtupoolikul võis Rakvere gümnaasiumi lähistel näha vahvat pardiperet. Sulelised olid otsustanud sõiduteed ületada ning autojuhid arvestasid viisakalt teed ületavate paterdajatega.

Virumaa Teataja digilehe küsitluse põhjal on Virumaa inimesed suisa karsked.

“Miks ma peaksin ostma näiteks teksad, mis maksavad 30 eurot või isegi rohkem, kui ma saan need kaltsukast kahe euroga,” esitab kaltsukafänn Lenna retoorilise küsimuse. Sest igale taaskasutuse austajale on selge, et kaltsukad on kullaaugud.

Täna keskpäeval toimus Haljala raamatukogus pidulik üritus, sest raamatukogu kauaaegset juhatajat ja Haljala valla teenekat kultuuritöötajat Elve Veldit tervitasid tema viimasel tööpäeval vallaametnikud, kirjandusklubi liikmed ja sõbrad.

Ööl vastu eilset varastati Viru-Nigulas Linnuse küla puhkekeskuse territooriumilt kolm tennisereketit ja nokamüts.

Teisipäeva õhtupoolikul istus tüdrukutirts Rakveres Jakobsoni ja Posti tänava ristmikul murul ema süles, nutuvõru ümber suu – oli juhtunud järjekordne liiklusõnnetus.

Aafrika seakatk jõuab Eestisse ülima tõenäosusega, on vaid aja küsimus, millal see juhtub, rääkis seakasvataja Urmas Laht.

Sel aastal toimub Eesti tugevamate viljakasvatajate mõõduvõtmine – viljelusvõistlus – juba kümnendat korda ning seda rekordarvu osalejate ja põldudega.

29. juulil lahkus meie hulgast Kaarin Raid, lavastaja, kes on loonud terve rea säravaid lavastusi Eesti viimase poolsajandi teatrikunstis.

Raudteel rahvusvahelist reisijatevedu korraldav AS GoRail langetab alates 1. augustist Eesti-siseste rongipiletite hinda, luues riigisiseseks reisimiseks soodsa eritariifi. Kehtima hakkab see esialgu Peterburi rongis ja üksnes rongist ostetud piletitele.

Rakke bussijaama territooriumile paigaldati mõni kuu tagasi turvakaamerad, ka asulasse sissesõidul teavitatakse, et alevikus on videovalve.

Hiljuti esitleti Sagadis soliidset raamatut “Külalislahked mõisad”, milles on oluline osa fotodel.

Valitsuses on täna arutlusel arvamuse andmine seaduseelnõule, mille sisuks on kohalikel valimistel valimis­ea langetamine 18 eluaastalt 16-le.

Terroriorganisatsioon Al-Qaeda teenib üha rohkem pantvangide pealt, kelle väljaostmiseks on riikide valitsused valmis maksma kopsakaid lunarahasid, kirjutas eile ajaleht New York Times.

Argipäeva õhtu Vihula mõisa pargis on tavapärane – mõned külastajad ja vaikne õhkkond. Ühtäkki jääb aga silma suure puu tagant välja ulatuv fotoaparaadi objektiiv. Seejärel on kaamera taga näha ka meest.

Palavad ilmad toovad muutusi paljudesse asjadesse, nii toimub ka kavandatud kolme Lahemaa mõisa öömatk planeeritust oluliselt lühemana.

Võsul saavad 1.–3. augustil juba kolmandat korda kokku mudelautode kogujad, et üheskoos aktiivselt tegutsedes suvepäevi pidada.

(19)

Läinud nädalavahetusel pidas Eesti politsei Vergi sadamas kinni USA politseiauto värvides sõiduki, mis kasutas ebaseaduslikult vilkureid ja sireeni.

Vastne Eesti Karate Föderatsiooni esimees Kert Karus pajatab spordist, elust ja nende omavahelistest seostest. Karate juurde jõudis mees juba veerandsada aastat tagasi. Selle aja jooksul on tal olnud võimalus tegeleda erinevate stiilidega ja välja teenida karatekade suurim unistus – must vöö.

Eesti kaitseväe soetatava Javelini tankitõrjeraketisüsteemi kõige suurem eelis on lihtsus. “Sellega võin isegi mina tankile pihta saada,” teatas kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

Läinud nädalavahetusel pidas Eesti politsei Vergi sadamas kinni USA politseiauto värvides sõiduki, mis kasutas ebaseaduslikult vilkureid ja sireeni.

Läinud nädalavahetusel pidas Eesti politsei Vergi sadamas kinni USA politseiauto värvides sõiduki, mis kasutas ebaseaduslikult vilkureid ja sireeni.

Eesti tarbijad ei mõista toidumärgistust ja on kergesti eksitatavad toidu päritolu ja koostise suhtes, samuti ei tea ligi pooled väljendi “kõlblik kuni” tähendust, selgub põllumajandusministeeriumi tellitud toidu märgistamise alasest tarbijauuringust.

Jaapani kaitseminister Itsunori Onodera kutsus eile Tokyos kohtumisel Prantsusmaa kaitseministri Jean-Yves le Drian'ga Pariisi loobuma Venemaale Mistral-klassi helikopterikandjate tarnimisest, vahendas Prantsuse meedia.

Vastne Eesti Karate Föderatsiooni esimees Kert Karus pajatab spordist, elust ja nende omavahelistest seostest. Karate juurde jõudis mees juba veerandsada aastat tagasi. Selle aja jooksul on tal olnud võimalus tegeleda erinevate stiilidega ja välja teenida karatekade suurim unistus – must vöö.

Keskkonnaamet koostöös säästva renoveerimise infokeskuse, muinsuskaitseameti, Viinistu kunstimuuseumi ja teiste partneritega kutsub osalema 4.–8. augustil Viinistus toimuval Lahemaa ehituspärandi koolitusel, mis on pühendatud Soome lahele.

Eesti kaitseväe soetatava Javelini tankitõrjeraketisüsteemi kõige suurem eelis on lihtsus. “Sellega võin isegi mina tankile pihta saada,” teatas kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

Tänavu restaureeriti Simuna vabadussammas: taastati ratsanik samba peas ja Vabadusristi kujutise lagunenud osad, loetavamaks muudeti sambale raiutud tekst.

Sel nädalal algab remont Tallinna–Narva maanteel Sõmeru ja Sämi vahelisel teelõigul. Maanteeameti info kohaselt tehakse remont suhteliselt kiire ja innovaatilise meetodiga, mida kutsutakse kuumtaastamiseks.

Pühapäeva pärastlõunal kaotas 21aastase Karini juhitud sõiduauto Nissan Micra Vainupea–Kunda maatee 19. kilomeetril lauges kurvis juhitavuse, sõitis paremale teelt välja ja paiskus katusele.

Nädalavahetusel toimub Vändras XIV külateatrite festival.

Vihula vald kinkis talle kuuluvale kinotehnika endisele vallavanemale Raivo Uukkivile, kuna töökorrast ära kinotehnika seisis ees.

13. juulil pargiti registrimärgiga 546ALG Audi 80 Võsul Laine tänava merepoolsesse otsa ja see seisis seal tänini.

Ühel pool lauda põllumajandusminister Ivari Padar, vastas hulk põllumehi ja teisi põllumajandusega seotud inimesi, kes kuumast ilmast hoolimata olid saabunud Jänedale talupäevadele, et vestlusringis arutleda, kuidas Euroopa Liidu uus ühine põllumajanduspoliitika mõjutab talude arengut Eestis.

Laupäeval toimub Pandivere peretalude päev. Huvilistel on võimalus külastada 13 Väike-Maarja ja Tamsalu valla majapidamist ja soovi korral ise mitmesuguseid töid proovida.

Tänasest Virumaa Teataja artiklist “Võsu maadleb igasuvise parkimisprobleemiga” jäi kõlama, et politsei võiks valesti parkijatega tegelema hakata ja vajadusel neid trahvida.

Küsitluses on osalenud  inimest