Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Üle kuu aja maavanema ametist prii olnud Einar Vallbaum on pühendunud oma kolimisfirma KLG upitamisele, juba praeguseks on ta jõudnud teha seal suuri muutusi nii firma personali hulgas kui ka ettevõtte imagos.

President Toomas Hendrik Ilves tutvus esmaspäeval kahepäevase Ida-Virumaa visiidi käigus ASi Maag Piimatööstus Jõhvi tootmisega.

Rakvere linnavalitsus kavatseb sõlmida Rakvere ametikooliga lepingu õppetöökodade kasutamiseks, et neis läbi viia üldhariduskoolide tööõpetuse tunde.

Vihula vallavolikogu andis vallavalitsusele nõusoleku võtta Võsu sadama teise etapi ehitamise rahastamiseks investeerimislaenu 92 845 eurot.

Ukraina kriisi valguses on Väike-Maarjas tõusnud päevakajaliseks teema, mis saab siis, kui Venemaa gaasikraanid kinni keerab – vallakeskus on ju gaasküttel. Rakkes, kus köetakse hakkpuiduga, vaetakse aga võimalust kasutada tulevikus päikeseenergiat ja maakütet.

Hiljuti ilmus raamat “Pärandkultuurist Lehtses”, mis tutvustab kohalike elanike jaoks väärtuslikke ajaloolisi ja loodusobjekte.

Riigikogu kinnitas eile seaduse, mis kindlustab alates jaanuarist enam kui 22 000 gümnaasiumiõpilast tasuta koolilõunaga.

President Toomas Henrik Ilves külastas Jõhvi kontserdimaja, et vaadata üle paik, kus toimub veebruaris 2015 Eesti vabariigi aastapäeva vastuvõtt.

Teisipäeva hommikul avastati, et Aaspere asulas on tungitud eakate kodu ruumidesse. Vargale hakkasid näppu kaks kommikarpi.

Kadrina vallas Võduvere külas elav 90aastane Laine Viese soovib vallakeskusele kinkida saja tamme salu.

Rakveres Jaama tänaval on ühele hoonele juurde ehitatud tuulekoda, kuid ehitustuhinas on kinni pandud kõnnitee.

(2)

Rakveres Jaama tänaval on ühele hoonele juurde ehitatud tuulekoda, kuid ehitustuhinas on kinni pandud kõnnitee.

Lugejauuringu ELU (Eesti Lugeja Uuring) täiendatud andmetel on selle aasta kolmanda kvartali arvestuses 60+ tõusnud Eesti loetavaimaks kuukirjaks vanuserühmas vanemad kui 50 aastat. Kuukirjal on viidatud vanuserühmas lugejaid 53 100.

Riigikogu kinnitab täna seaduse, mis kindlustab alates jaanuarist enam kui 22000 gümnaasiumiõpilast tasuta koolilõunaga.

Pensionäripõlve pidav teenekas kooliõpetaja Mare Muik ei pea Rakvere kesklinnas asuvas korteris ka südaööl raamatu lugemiseks valgust sisse lülitama.

Eile lõuna ajal küsis vanempiirivalvur Mare Jõesaar Andja külas Kunda-Aru karjääri kaldal keskealiselt Arnolt, kas ta on ka puhata saanud, mille peale mees pead raputas ja nutma puhkes.

Mootorikütuste jaemüügihinnad on langenud pea 1.2 eurole liitrilt, mis tähendab, et kütuste hinnad on viimase kolme aasta madalaimal tasemel.

Lõuna-Aafrika vabariigi kohus mõistis jalutu jooksukuulsuse Oscar Pistoriuse viieks aastaks vangi oma tüdruksõbra Reeva Steenkampi tapmise eest. Reaalselt peab ta trellide taga veetma kümme kuud.

Alates 1. novembrist kehtib kogu ASi Rakvere Vesi teeninduspiirkonnas ühtne vee- ja kanalisatsiooniteenuse hind.

Eesti Toidupanga laupäeval Rakveres korraldatud toidukogumispäeva tulemus jäi Rakvere Toidupanga koordinaatori Reele Naumoska sõnul kehvemaks kui maikuu oma.

Selle kohtumise põhjuseks sai äsja ilmunud raamat “Dr Levini tervisenõuanded”. Arvatavasti ajendas doktor Adik Levinit raamatut kirjutama raadiosaade, mille järel talle tehti selline ettepanek. Doktor kavatseski seda teha järgmisel aastal, kui ta saab 75. Ent kirjastaja veenmise tulemusena valmis raamat tänavu.

Pensionäripõlve pidav teenekas kooliõpetaja Mare Muik ei pea Rakvere kesklinnas asuvas korteris ka südaööl raamatu lugemiseks valgust sisse lülitama.

Selle aasta esimese üheksa kuuga on politsei registreerinud 59 juhtumit, kui jalgrattal ei põlenud ees valge ja taga punane tuli ning liiguti pimedas nagu viirastus.

Eelmisel nädalal saabus MTÜ PAIK kutsel Eestisse delegatsioon Sahha vabariigist, mis kuulub autonoomse vabariigina Venemaa föderatsiooni koosseisu.

Ida prefektuuri Rakvere politseijaoskond otsib taga kohtuotsuse täitmisest kõrvale hoiduvat 24aastast Martin Landet, kelle kohus on süüdi mõistnud kanepi ebaseaduslikus kasvatamises, ja 31aastast Pavel Krisaki, kes on süüdi mõistetud sõiduki joobeseisundis juhtimises.

Eilsel töötervishoiupäeval kuulutas tööinspektsioon välja 2014. aasta töökeskkonna parimate praktikate konkursi esikolmiku: JELD-WEN Eesti AS, Skanska AS ja Toode AS.

Kolm aastat tagasi valmis Kellavere puhkeala projekt, mille järgi peaksid samanimelisele maastikukaitsealale tulema vaatetorn, tervisespordirajad, lauluväljak, telkimisala, spordiplatsid ja parklad. Siiani ei ole aga puhkeala rajamisega veel algust tehtud.

MTÜ Rakvere Eragümnaasiumi Hariduskogu ehitab koolile spordiväljakut, mis peaks valmis saama järgmisel kevadel. Spordiplatsi ehitus läheb maksma üle 112 000 euro, 31 956 eurot saadi toetust EASilt. Tööd on praegu graafikus, ehkki ilmataat ei lase hästi asfalti panna. (VT)

Neljapäeval, kui Tamsalu spordihoones peeti viiendat Pandivere ettevõtlusmessi, tänati piirkonnaga seotud enam silma paistnud ettevõtteid.

Rakverest pealinna sõites saab valida tööpäeviti üheksateistkümne kellaaja hulgast endale meelepärase. Silmas tuleb pidada, et piletihinnad sõltuvad väljumisajast.

Eesti ettevõtetega iga päev töötades näeme, et meil on suurepärane ekspordipotentsiaal, mida iga kord üksi ei suudeta või ei osata realiseerida. Eesti eksportööridel on enamasti hea toode ja isegi piisav tootmisvõimekus, kuid probleemiks osutub õigete edasimüüjatega kontakti leidmine välisturgudel. Eriti puudutab see kaugemaid turge.

Esmaspäeva õhtul jäi kadunuks Sõmeru vallas Andja külas Kunda-Aru karjäärile kummipaadiga ja ilma päästevarustuseta läinud noor mees. Täna kell 14.07 avastasid mehe surnukeha vee põhjast tema otsimisega tegelnud piirivalvurid ja kadunu naabrimees. Narvast kohale tulnud tuukrid tõid hukkunu veest välja.

Täna kell 14.07 avastasid eile õhtul Kunda-Aru karjääris kaduma jäänud mehe surnukeha  tema otsimisega tegelnud piirivalvurid ja kadunu naabrimees.

Eile õhtul jäi kadunuks Sõmeru vallas Andja külas Kunda-Aru karjäärile kummipaadiga ja ilma päästevarustuseta läinud noor mees. Täna kell 14.07 avastasid mehe surnukeha vee põhjast tema otsimisega tegelenud piirivalve ja kadunu naabrimees.

Jalgrattaga Haljalast Põhjakeskusesse poodi sõitmiseks kulub 27 minutit. Soodsa tuule korral tagasisõitmiseks aga veelgi vähem – selle tõestas omal nahal Haljala vallavolikogu esimees Margus Punane.

Avatud päevad pealkirja all „Koos kasvamine: arukas investeering inimestele“ Euroopa regionaalpoliitika tippsündmusena toimusid Brüsselis juba 12. korda.

Tänasest algab disainikonkurss kangast poekottidele parima kujunduse leidmiseks. 30. novembrini kestvale konkursile oodatakse osalema kõiki eestimaalasi ning lõplikuks võitjaks osutub enim rahvalt hääli saanud kavand.  Võitnud disainiga poekott jõuab Rimi poodidesse müügile järgmisel kevadel.

President Toomas Hendrik Ilves külastas eile hommikul Tapa sõjaväelinnakus siin teenivaid USA kaitseväelasi 8. ratsaväerügemendi 2. pataljoni mehhaniseeritud jalaväekompaniist.

Võib paista, et äsja teise albumi välja andnud Elephants From Neptune on popp pealinna bänd. Hingega on poisid tegelikult pidevalt Võsul, füüsiliseltki nii palju kui võimalik. Isegi osa uuest plaadist on Võsul salvestatud.

Jalgrattaga Haljalast Põhjakeskusesse poodi sõitmiseks kulub 27 minutit. Soodsa tuule korral tagasisõitmiseks aga veelgi vähem – selle tõestas omal nahal Haljala vallavolikogu esimees Margus Punane.

Tartu ringkonnakohus jättis muutmata Viru maakohtu selle aasta 20. mai otsuse 15aastase tüdruku mõrvajuhtumi kriminaalasjas.

Ööl vastu reedet varastati Haljalas Tallinna maanteel elumaja taha pargitud sõiduauto Volkswagen Golf III registreerimismärgiga 931TGL. Omanik hindas kahju 200 eurole.

“Kui kusagil valgust näed, hoia puu taha varju,” hoiatatakse mind, kui kottpimedat metsateed mööda peaaegu kobamise peale hirmvaikselt jõe poole hiilime.

Laupäeva pärastlõunal põles Tapa vallas Jootme külas kõrvalhoone lahtise leegiga. Päästjad hoidsid ära tule leviku läheduses asuvale majale.

Tamsalu vallavalitsus organiseeris kunagise lubjatehase kontorihoone lammutamise.

Laupäeval tähistas Rakveres Tsentrumis asuv taaskasutuskeskus Vahejaam oma viiendat sünnipäeva ja korraldas sel puhul ­külalistele fotosessiooni. Nagu pildilt näha, muutus see kohati päris paljastavaks.

Rakvere spordihallis oli nädalavahetusel kaks suurt koertenäitust.

Lugejauuringu ELU (Eesti Lugeja Uuring) värsketel andmetel on selle aasta kolmanda kvartali arvestuses 60+ tõusnud Eesti loetavaimaks kuukirjaks. Lugejaid on kuukirjal 85 500.

Täna õhtul jäi kadunuks Sõmeru vallas Andja külas Kunda-Aru karjäärile kummipaadiga ja ilma päästevarustuseta läinud keskealine mees.

 

(1)

Eelmisel nädalal võis Rakveres näha haruldast vaatepilti - rahvaaia tiigil sõitis paadiga ringi täisvarustuses kalamees.

Küsitluses on osalenud  inimest