Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lääne-Virumaale on tulnud kokku neljaliikmeline ukraina teatri- ja maalikunstnike sõpruskond, kes valmistavad installatsioone ja maalivad pilte, mis on inspireeritud nii siinsest olustikust kui ka sellest, mis toimub Ukrainas.

Briti uurijad alustasid Malaysia Airlines'i lennu MH17 teise musta kasti uurimist, teatas Ühendkuningriigi transpordiministeerium eile. Eksperdid lõpetasid kolmapäeval esimese musta kasti andmete allalaadimise. See peaks sisaldama pilootide vestlusi ja teine lennuandmeid. Salvestiste sisu hakkavad analüüsima hollandlased.

Täna lõppevad eeltööd ja mõõdistamine Väike-Maarja Aia põik- ja Energia tänava rekonstrueerimiseks. Uuel nädalal jätkatakse juba kaevetööde ja killustikaluste ehitusega.

Väga tegusat Kadrina Sport OÜ juhatajat Margus Martinit on vabal ajal raske tabada. Mitte et ta lausa kättesaamatu oleks, vaid vaba ajaga on tal üsna kehvasti. Kuna töö ja hobi käivad käsikäes, kipuvad õhtud ja nädalavahetused tihti emmaga-kummaga sisustatud olema.

Sel nädalal ilmus Virumaa Teatajas artikkel pealkirjaga ““köök/keittiö” ootab Soome sõiduks tuge”. Rakvere teater on alati olnud väga tänulik oma tegemiste täpse kajastuse eest meie maakonnalehes, aga sedakorda ei vasta artikli pealkiri tõele ja ka sisu on pisut eksitav.

“Kui inimene on haige, siis ta on haige, aga ega seda ju keegi tunnistada ei taha,” ütleb naerdes mootorsõidukite huviline Vello Vilu, kes pea viimsed kolmkümmend aastat oma elust on pühendanud vanade mootorrataste restaureerimisele.

Hiljuti sõitsid Kadrina vallas ühe talu õuele kaks tõmmut meest ja pakkusid soodsa hinnaga müüa mootorsaagi.

Tapa vald jätkab teede ja tänavate korrastamist. Tapal pinnatakse kruuskattega Lembitu, Kalda, Jaani, Kabala, Ivaste, Veski, Tööstuse, Kuu, Kiire, Pääsukese, Maie, Männiku, Rahu, Metsa põik-, Ambla põik- ja Ristiku tänav. Jänedal saavad kruuskatte Sireli ja Kalijärve tee ning Lehtses Kurge–Läste tee.

Väike-Maarja valla laste lauluvõistlusel “Popp-Tipp-Täpp” osalenud laululapsed on oodatud 2015. aasta aprillis kohalikku seltsimajja kokkutulekule.

Kolmapäeva õhtul said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Müüriku külla, kus vastutustundetud inimesed põletasid kulu.

Kolmapäeva pärastlõunal blokeerus Viru-Nigula vallas Põdruse–Kunda–Pada maantee 22. kilomeetril ebatasasel teel tehniliselt korrast ära mootorrattal esiratas ja mootorrattur koos kaassõitjaga kukkusid.

Tulenevalt 1. augustil jõustuvast rahuaja riigikaitse seaduse muudatusest määratakse eelnõu kohaselt Eesti riigi territooriumi jagunemine kirde, põhja, lõuna ja lääne kaitseringkonnaks.

Keskkonna­agentuur avaldas hiljuti ulukiasur­kondade seire aruande ja tänavuseks aastaks küttimis­soovituse. Aruande koostasid

Peep Männil ja Rauno Veeroja ulukiseire­osakonnast.

“Põlist rakverlast, tennisefanaatikut Donat Masingut võis tihti näha reket kilekotis, kiirustamas treeningule,” meenutas Rakvere Tenniseklubi liige, Masingu sõber ja mõttekaaslane Aare Kongi.

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saab veel 31. juulini tutvuda Lääne-Viru maakonna ja Plöni kreisi tänaseks 25 aastat kestnud sõprussuhteid kajastava näitusega. Näituse stendidel on infot ja hulgaliselt fotosid sõpruslinnade ja –valdade, sõpruskoolide, seltside ja sõprusühingute kohtumistest ja koostööst. Samuti on näitusesaalis presenteeritud aastate jooksul erinevatel asutustel kogunenud Plöni maakonna meened ja materjalid.

Nädalavahetusel toimub Võsul esmakordselt Eesti Purjelaualiidu harrastajate sarja “Bacardi Fun” võistluse II etapp, kus saavad end proovile panna purje-, lohe- ja aerulaua sõitjad.

Kontserdisarjas “Tumeromantika õhtud” homme Muuga mõisas ja pühapäeval Rakveres üles astuv Suurbritannia neofolgi-neoklassika viiuldaja, multiinstrumentalist, helilooja, laulukirjutaja, laulja ja viiuliõpetaja Matt Howdeni annab esmaspäeval, 28. juulil kell 14 Rakvere kultuurikeskuses töötoa “Viiuli kasutusvõimaluste laiendamine folk- ja pärimusmuusikas elektrooniliste lisaseadmete ja uudsete mängutehnikate abil”.

38-aastast Sergei Sinelnikut nähti viimati 8. juulil Kohtla-Järvel Põhja alleel. Tänaseks puudub lähedastel igasugune info tema asukoha kohta.

Ööl vastu 23. juulit varastati Rakveres Võidu tänaval asuva kaupluse akende alt kolm suvelillekasti. Kahju on 90 eurot.

Eile õhtul kell 18.19 sai häirekeskus teate maastikutulekahjust Väike-Maarja vallas Müüriku külas.

Eile kella 15.05 ajal toimus liiklusõnnetus Viru-Nigula vallas Põdruse-Kunda-Pada maantee 22. kilomeetril, kus liiklusmärkidega tähistatud ebatasasel teelõigul, tehniliselt mittekorras mootorrattal Yamaha, mida juhtis 42-aastane Valerii, blokeerus esiratas ja kukkus külili.

(1)

“Võtame selle koha uuesti, ma tahaksin üht rõhku muuta,” ütles Rakvere teatri näitleja Toomas Suuman eile, kenal suvepäeval. Tegemist ei olnud aga uue lavastuse prooviga, käimas olid filmivõtted.

Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja Demokraatide Liidu fraktsiooni kodanikuvabaduste ning justiits- ja siseasjade komisjoni töörühma koosolekul kinnitati olulise andmekaitse direktiivi raportööriks Marju Lauristin.

Ukraina terrorismivastase operatsiooni ATO esindaja teatel tulistati eile Ida-Ukrainas alla kaks Ukraina sõjalennukit.

Umbes kuu aega tagasi üllatas mitut Rakvere linnavolikogu liiget info, et Maag Piimatööstus hoiab Rakveres jätkuvalt ammoniaaki.

Möödunud nädalal lõpul korraldas politsei Rannapungerjal laagri Kunda lastele, kel on probleeme ühiskonnas käitumisega.

Tapal paigaldatakse ülekäiguradadele spetsiaalsed valgustid 1. Mai puiesteel Meie kaupluse juures, Kooli ja Lembitu ristmikul; samuti Sauna tänaval ­autobussijaama juures. Tööd saavad tehtud juuli lõpuks.

Ööl vastu kolmapäeva kustutasid päästjad Vihula vallas Võsupere külas 5 x 5 meetri ulatuses põlenud autokummihunniku.

Teisipäeva õhtul süttis Kadrina vallas Vohnja külas rapsikuivatis tolm.

Puidust aknaid, uksi, treppe ja maju tootva ASi Aru Grupp käive kasvas möödunud aastal 7 protsenti 7,9 miljoni euroni, samas vähenes kasum 4 protsenti 87 589 eurole.

(1)

Tundub, justkui oleks pildilt midagi puudu. Täiesti õige.

(1)

Eelmisel nädalal lasi kellegi kuri käsi Vinni vallas Viru-Jaagupi asulas õhupüssist kass Moosesele kuuli selga.

Tamsalus tegutsev Reka Grupp OÜ pakub Eestis uusima meetodina kuivjääpuhastust, mis sarnaneb liivapritsi tööga, kuid mida tehakse süsihappegaasi graanulitega.

(1)

Tamsalus tegutsev Reka Grupp OÜ pakub Eestis uusima meetodina kuivjääpuhastust, mis sarnaneb liivapritsi tööga, kuid mida tehakse süsihappegaasi graanulitega.

Üheksa Kesk- ja Ida-Euroopa NATO riigi juhid arutasid eilsel Varssavi kohtumisel, kuidas tugevdada alliansi idapiiri.

Kuritegevus püsis aasta esimesel kuuel kuul eelmise aasta tasemel. Eestis on vähenenud tapmiste ja mõrvade arv, samas on sagenenud vargused ja kelmused.

Reedel õhtul Muuga mõisas ja pühapäeval Rakvere pangamajas “Tumeromantika kontsertide” sarjas üles astuv geniaalne Suurbritannia viiuldaja, laulja ja helilooja Matt Howden, kes esineb nime all Sieben, avab intervjuus oma lummava loomingu sünni tagamaid.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutas välja 2014. aasta teise taotlusvooru keskkonnaprogrammist toetuste taotlemiseks. Taotlemine käib elektroonilise infosüsteemi KIKAS kaudu ja taotluste esitamise tähtaeg on 21. august.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus saatis ministeeriumidele kooskõlastamiseks põlevkivi kasutamise aruande, mis näitab, et 2012. aastal kaevandati põlevkivi maksimaalsest aastamäärast oluliselt vähem – 14,9 miljonit tonni. Samal ajal on kaevandatava põlevkivi kogus viis aastat tagasi kaevandatuga võrreldes kasvanud. Vähenes põlevkivituha hulk ning suurenes jäätmete taaskasutus.

Tulevast aastast plaanib põllumajandusministeerium maksta kuni 40aastastele alustavatele põllumajandustootjatele 25protsendilist lisatoetust esimese 39 hektari eest. Suurendatud otsetoetust saab esimesel viiel tegutsemisaastal.

Viimased kuud languses olev piima kokkuostuhind teeb karjakasvatajad murelikuks, samas saavad piimatööstused nüüd jällegi kergemalt hingata.

Tänavu I poolaastal teatati Eestis tööinspektsioonile 2100 tööõnnetusest, millest 1688 lõppesid kerge ja 402 raske tervisekahjustusega. Surmaga lõppes I poolaastal kümme tööõnnetust.

Mullu sügisel Piira ja Pajusti vahelise kergliiklustee ääres maha saetud kolm paplit on jätkanud maaalust elu ja nende juured on kolmes kohas lõhkunud asfaldi.

(1)

Eelmisel nädalal lasi kellegi kuri käsi Vinni vallas Viru-Jaagupi asulas õhupüssist kass Moosesele kuuli selga.

Viru-Jaagupi lähedal võib möödasõitja näha odrapõldu, millel suur silt “Olustvere poiste põld” ning põlluservas ka poiste nimed.

Sel nädalal niidetakse Rakvere linna tiike.

Esmaspäeva ennelõunal suitses Haljala vallas Kandle külas raielank. Päästjad panid tulele kiiresti piiri.

Ööl vastu esmaspäeva varastati Käsmus Neeme teel majalt laevakell. Kahju 400 eurot.

Laupäeval avastati, et Rakveres Kevade tänaval on sisse murtud lukustatud garaaži ja varastatud 500 eurot maksev maastikujalgratas.

Esmaspäeva pärastlõunal tagurdas sõiduauto Citroën Võsul Mere tänava maja juures otsa 10aastasele tüdrukule, kes viidi Rakvere haiglasse, kust ta pärast esmaabi saamist koju lubati.

Küsitluses on osalenud  inimest