Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Ülemöödunud nädalal Kohtla kaevanduspargis toimunud põlevkivipäeval tõdeti, et põlevkivitööstuse tulevik sõltub sellest, kui energiaefektiivselt, keskkonnasäästlikult ja konkurentsivõimeliselt põlevkivi väärindada osatakse. Sealhulgas on tähtis roll ka endistele tööstusaladele väärtuse andmisel.

JELD-WENi Rakvere tehases 2013. aasta sügisel käivitunud eeskujuliku töö programm ehk PEX (performance excellence) on pooleteise aastaga aidanud säästa 1,83 miljonit eurot.

Eelmisel nädalal koos Suurbritannia suursaadikuga 15 tegevusaasta täitumist Haljalas tähistanud tekstiiliettevõte Baltic Fibres teeb suuri investeeringuid, et tootmist tõhustada ja saareriigis veel suuremat turuosa hõivata.

Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Rakveres Võidu tänavale pargitud sõiduautost Audi on varastatud seljakott, metallidetektor ja tööriistad. Kahju 250 eurot.

Sihtasutuse Virumaa Muuseumid juht Ants Leemets valiti riigikogusse siirdunud Ivi Eenmaa asemel juhtima Tallinna linnavolikogu reformierakonna fraktsiooni.

Esmaspäeva pärastlõunal said päästjad väljakutse Tamsalu valda Sääse alevikku, kus viiekorruselise mahajäetud maja keldris põles praht.

Päästeameti Ida päästekeskus korraldab koostöös Haljala vallavalitsuse ning aktsiaseltsidega Haljala Soojus ja Viru Õlu 7. mail kriisireguleerimise õppuse, millest elanikke ja ettevõtjaid teavitatakse järgmise nädala esmaspäeval Haljala rahvamajas infopäeval.

Kaitseväe suurõppus Siil, mis kestab 4.–15. maini, viiakse tänavu suuremas osas läbi Virumaal. Meie maakonnas puudutab õppus kõige rohkem idapoolseid omavalitsusi.

Nädalavahetusel lahkus elavate seast tuntud grillimeister Suur Sämm, kodanikunimega Alvar Sammal, kes 16 aastat tagasi pani aluse Sämmi Grillile, korraldas festivali Grillfest ning oli Eesti meediaajaloos esimene telekokk.

Uue koalitsiooni plaanitavate aktsiisitõusudega suurenevad ühistranspordikulud ja dotatsioonid kasvavad igal aastal miljon eurot. See tähendab, et 2019. aastal on vaja leida riigieelarves dotatsioonideks lisaks juba 4 miljonit eurot.

Põllumajandusamet tuvastas piirikontrolli käigus Hiinast Eestisse toodud kivimite puidust pakkematerjalist ohtliku lehtpuude kahjustaja aasia siku.

Kuigi Lääne-Virumaal on päästekomandosid päris palju, on suur osa neist vabatahtlikud, kelle reageerimisaeg on kuni 15 minutit alates teate saamisest.

Mingil ajal oli kolmanda punklaulupeo toimumine Rakveres küsimärgi all, sest Tartu linn oli valmis ettevõtmist Emajõe ääres toimumise korral märkimisväärsete summadega toetama.

 Keskkonnaamet alustas 2014. aastal suurkiskjate poolt karjakasvatajatele ja mesinikele tekitatud kahjude hüvitamist kokku 144 334 euro ulatuses.

Aasia sikk (Anoplophora glabripennis) on putukkahjur, kes kujutab endast tõsist ohtu ka Eesti loodusele, kahjustades igas vanuses lehtpuid. Aasia siku kuni 5 cm pikkune vastne närib puitu sügavaid käike, mille tulemusena kasvav puu hävineb.

Eesti elanikkonna stressitaseme kaardistamiseks mõeldud erilehel stress.delfi.ee on küsimustiku täitnud üle 25 000 inimese, kellest enim vaevavad pinged järvalasi ja läänevirulasi.

Rakvere Galeriis avatakse kolmapäeval, 29. aprillil kell 17 loominguliselt uurimuslik kevadnäitus “Kunst ja kunsti piirid”.

Maanteeinfokeskuse teatel parandatakse teekatet Lääne-Viru maakonnas Järva-Jaani - Tamsalu - Kullenga maanteel Vajangu–Kullenga lõigul (km 11-31) ja Rakvere - Jõepere maanteel Rakverest Lepnani (km 1,5-6). Töö on liikuv ja kiirus on piiratud töötsoonis.

Laupäeva hommikul pandi Tapal raudteeülesõidu juures põlema sõiduauto, mis oli neljapäeval samal ülesõidul motorolleriga kokku põrganud.

Läinud nädalavahetusel anti festivali Jazzkaar raames välja džässiauhindu, mille üheks laureaadiks on särav laulja ja helilooja Kadri Voorand.

Laupäeval varastati Rakveres Lennuki tänavale pargitud sõiduauto BMW. Kahju on täpsustamisel.

Ida prefektuuri Rakvere politseijaoskond otsib taga kohtuotsuse täitmisest kõrvale hoidvat 33aastast Anre Liidaru. Kohus on mehe süüdi mõistnud varguses, kehalises väärkohtlemises ja sõiduki joobeseisundis juhtimises.

11. aprillil andis oma esimese iseseisva ja täispika kontserdi Tapa valla mandoliiniorkester. Orkester, keda oli Tapa kultuurikojas kuulamas peaaegu saalitäis rahvast, pälvis inimestelt sooja vastuvõtu.

Rakvere teatri juurde ehitatav kinomaja-proovisaal kerkib kunagise mõisa vankrikuuri kohale.

Laupäeval tähistati Väike-Maarja vallas Käru külas Eesti iseseisvusmanifesti koostaja, riigivanema ja ühistegevuse edendaja Juhan Kuke 130. sünniaastapäeva.

Haavapuitmassitehase Estonian Cell AS müügitulu kasvas mullu 6 protsenti 69,1 miljoni euroni ja ettevõtte puhaskasumiks kujunes seejuures 10 000 eurot; aasta varem oli ettevõtte müügitulu 65,2 miljonit eurot ja kahjum ligi 3 miljonit eurot.

Tapa päevakeskuses toimub homme infopäev, kus tuleb juttu tuleohutusest, ohtudest liikluses ja kelmustest.

Väike-Maarja vallavolikogu kinnitas viimatisel istungil tänavuse eelarve, mille põhitegevuse tulud on 5,43 miljonit eurot.

Katse korraldatakse Väike-Maarjas päästekolledži harjutusväljakul ning selle käigus põletatakse nii puhast puitu kui ka puitu koos muude jäätmetega, mida tegelikult kodustes lõketes põletada ei tohiks.

Päästeameti Ida päästekeskus korraldab koostöös Haljala vallavalitsuse, ASga Haljala Soojus ja ASga Viru Õlu 7. mail kriisireguleerimise õppuse, millest elanikke ja ettevõtjaid teavitatakse sellest järgmise nädala esmaspäeval Haljala rahvamajas infopäeval.

Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Ida prefektuuri Rakvere politseijaoskond otsib taga kohtuotsuse täitmisest kõrvalehoiduvat 33aastast Anre Liidarut.

Rakvere linnuse ühendamine linna ühisveevärgiga häirib kõvasti liiklust Rakveres.

Kaardil saab igaüks vaadata, kes on tema piirkonnapolitseinik.

Jalgpalliklubi Tarvas jäi täna võõrsil toimunud Eesti esiliiga seitsmenda vooru vutilahingus 0:1 alla Nõmme Kalju duubelvõistkonnale.

Tänases Alexela korvpalli meistriliiga ülipõneva veerandfinaali viimases, otsustavas mängus, alistas korvpalliklubi Rakvere Tarvas kodusaalis 75:71 korvpalliklubi Pärnu, võites seeria kokkuvõttes 3:2.

Rajooni täitevkomitees oli Rakvere linna asutuste ja ettevõtetejuhatajate nõupidamine. Arutati linna heakorrastamise ja kaunistamise küsimusi. Käesolev kevad on meile eriline.

Rakvere näitustemaja uus näitus pajatab Eesti viinaloost piiritusepõletamise algaastatest kuni tänapäevaste eesti viinadeni, mis on aga tehtud hoopis piiritagusest piiritusest.

Esmaspäeval jätkuvad suuremad teetööd, kus liiklust reguleeritakse ja arvestada tuleb täiendava kuni 10minutilise ajakuluga.

Esmaspäeval jätkuvad suuremad teetööd, kus liiklust reguleeritakse ja arvestada tuleb täiendava kuni 10minutilise ajakuluga.

(1)

Täna tähistati Väike-Maarja vallas Käru külas Eesti iseseisvusmanifesti koostaja, riigivanema ja ühistegevuse edendaja Juhan Kuke 130. sünniaastapäeva.

Täna tähistati Väike-Maarja vallas Käru külas Eesti iseseisvusmanifesti koostaja, riigivanema ja ühistegevuse edendaja Juhan Kuke 130. sünniaastapäeva.

Täna ja homme rivistavad maakonna tantsivad mehed end üles ning näitavad juuni algul toimuva meeste tantsupeo liigijuhtidele oma oskusi.

Möödunud nädalal toimus Vinni-Pajusti gümnaasiumis 1. klasside õpilaste ja koolieelikute projektipäev.

Klientide muutunud eelistused teeninduskanalite kasutamisel toovad 1. augustist kaasa ümberkorraldused Eesti Energia klienditeeninduses. Ettevõte keskendub Lääne-Virumaa klientide teenindamisel telefoniteeninduse ja e-teeninduse arendamisele ning toob klientideni lähiajal uusi lahendusi lepingutega seotud toiminguteks. Rakvere teeninduspunkt suletakse.

Lõbustusasutustes suurpuhastust tegeva osaühingu Tarvaprojekt arendusjuht Siim Krausberg ütles, et nende töötajad on ööklubidest leidnud püksikuid, rinnahoidjaid ja telefone.

Vägivald juutide ja moslemite vastu on pärast rünnakut Charlie Hebdo toimetusele hüppeliselt kasvanud.

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves on otsustanud lahutada 11 aastat kestnud abielu.

Lõbustusasutustes suurpuhastust tegeva osaühingu Tarvaprojekt arendusjuht Siim Krausberg ütles, et nende töötajad on ööklubidest leidnud püksikuid, rinnahoidjaid ja telefone.

Küsitluses on osalenud  inimest