Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Hammastest algab inimese tervislik heaolu, kuid ometi ei leia paljud aega, et hambaid korralikult pesta. Mõnes peres kasutatakse aga kamba peale üht hambaharja. Millele hambahoolduses tähelepanu pöörata, selgitab hambaarst Tiia Tomps.

Virumaa Teataja 5000. ilmumisnumbri puhul annab toimetus väikese meenekoti meie 5000. tellijale.

Virumaa Teataja, 18. septembril 1993.

Eile hävitasid USA hävituslennukid F16 kaitseväe keskpolügoonil Eesti ja Ameerika ühendriikide õhuvägede õppuse käigus esimest korda maapealseid sihtmärke. USA 510. eskadrilli hävitajad F-16CM hävitasid maapealseid sihtmärke keskmise suurusega pommidega.

Neerutist pärit loodusmees Marek Vahula koostas voldiku punasest tammest, et tutvustada huvitavat puuliiki Eestis.

Rakvere vallavolikogu otsustas võtta investeeringute katteks laenu 160 000 eurot.

Maikuu esimesest päevast tõuseb Vaeküla, Ubja ja Kohala külas vee hind.

Kolmapäeva õhtul põles Sõmeru vallas Rägaveres Pikametsa karjääris ehituspraht. Päästjad kustutasid järelvalveta lõkke liivaga.

Eesti läks Euroopa 112 päeval, 11. veebruaril 2015 üle ühele hädaabinumbrile 112. Alates 11. veebruarist saab ühelt hädaabinumbrilt 112 kutsuda kiirabi, päästjaid ja politseid. 11. veebruaril alustas häirekeskus ka avalikkuse teavitamist ühele hädaabinumbrile 112 üleminekust.

Tamsalu kiriku katus laseb juba sügisest saadik läbi ning sissetungiv vesi kahjustab ruumide seisukorda. Lähiajal saab hoone tõenäoliselt uue katuse.

Aasta alguses metsa alla laotatud prügi hulgast leitud isadepäevakaardi järgi vahele jäänud ning nüüd muude dokumentide abil tuvastatud Raul Kähar on kolinud Viljandimaale. Ta selgitab, et prügi võis metsa alla vedada hoopis kahtlane prügifirma, kellelt ta kolimise ajal teenuse tellis.

Üks kaheksaküljeline Virumaa Teataja kaalub 24 grammi, ühe päeva tiraaž aga pea 150 kilogrammi. Et üle saja kilo ajalehti arvutist paberile jõuaks, kulub aga märksa vähem aega kui selle artikli valmimiseks.

Väike-Maarja vald annab üürile kaua kasutuna seisnud äripinnad Väike-Maarja saunahoones ja bussijaamas.

Eilsel vabariigi valitsuse istungil otsustati anda Sõmeru valla munitsipaalomandisse maaüksus.

Valitsus eraldas Narva piiripunktide lõpuni ehitamiseks täiendavad 2,8 miljonit eurot, mis teeb projekti kogumaksumuseks 10,3 miljonit eurot.

Tallinna ülikooli plaanitavad muudatused seavad valikute ette ka TLÜ Rakvere kolledži, sest ülikooli rektoraat tegi siinsele kõrgkoolile ettepaneku tänavu suvel vastuvõttu mitte korraldada.

Esimest korda ilmus leht Virumaa Teataja nime all aastatel 1925-1940, seejärel kandis see Punase Virumaa nime. Teistkordselt seisis päises Virumaa Teataja aastatel 1941-1944. Seejärel oli lehe nimeks Viru Sõna, Punane Täht ja taas Viru Sõna. Uue numeratsiooni järgi ilmus Virumaa Teataja number 18. septembril 1993. Sellest lugedes olemegi jõudnud 5000. numbrini.

Spordiklubi Tapa meeste meistriliiga käsipallivõistkonna jaks jäi täna õhtul väljakuperemehele Viimsi/Tööriistamarketile alla 28:37.

Täna esietendub Rakvere teatris  Soome sõltumatu teatriskeene lavastaja Jussi Sorjaneni  töötlus  Maksim Gorki näidendist "Põhjas".

Eestis on nüüd üks hädaabinumber 112 kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks. Peale ühele hädaabinumbrile üleminekut on hädaabinumbri 110 valimine kõigis maakondades vähenenud. Kuid Lääne-Virumaal on numbri 110 valimine vähenenud tagasihoidlikumalt kui paljudes teistes maakondades.

Kunda linna klubis kohtuvad reedel ja laupäeval kell 12 festivalil Lääne-Virumaa põhikooliastme kooliteatrid.

Järgmise nädala teisipäeval aegub Maxima Aitäh kaardi klientidel eelmise ja varasemate aastate ostude eest kogutud boonusraha, Lääne-Virumaal on aeguv boonussumma kasutamata veel ligi tuhande kuuesajal kaardiomanikul.

Pühapäeval, 29. märtsil kell 3 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra edasi.

Lääne-Virumaa on viimasel kümnel aastal kasutanud 125 miljonit eurot Euroopa Liidu (EL) struktuuritoetust, et arendada piirkonna ettevõtteid ja kutseharidust, aga ka uuendada joogiveetorustikke, kohalikku haiglat ja maanteid. Täna toimub Rakveres perioodi 2014–2020 toetusi tutvustav infopäev, kus esinevad kõik struktuuritoetusega seotud ministeeriumid, aga ka EAS ja maakondlik arenduskeskus.

Rakveres mälestati eile õhtul kõiki neid, kes 1949. aasta märtsis Siberisse küüditati.

Riigi Kinnisvara AS lootis Porkuni mõisa müüa hiljemalt veebruari lõpus huvilisele, kellega oli peetud aktiivselt läbirääkimisi, kuid seni ei ole tehinguni jõutud.

“Tolmust ei saa te kunagi lahti!” teatab professionaalseid puhastusteenindajaid Rakvere ametikoolis koolitav Viive Post ka igale koduperenaisele. Aga ta lubab lahkesti õpetada, kuidas tolmu ja mustust efektiivselt eemaldada.

Teisipäeval toimus Põhjakeskuses teemapäev “Terve karjäär”, kus maavalitsuse spetsialistid tõstsid keskmesse töökarjääri selle terviklikkuses: tööelu, vaba aja, pere, hariduse ja tervise kooskõla.

Haljala keskuses asuvatesse tiikidesse lasti eile noored valgeamuurid, kes mõne aasta möödudes peaksid vabastama tiigid umbekasvamise probleemist.

Eile oli lisaks küüditamisohvrite mälestuspäevale ka paastumaarjapäev, teisiti marjapunapäev, mis on üks tähtsamaid kevadtalviseid naistepühi.

Riigi Kinnisvara AS lootis Porkuni mõisa müüa hiljemalt veebruari lõpus huvilisele, kellega oli peetud aktiivselt läbirääkimisi, kuid seni ei ole tehinguni jõutud.

“1944” on Eesti filmi kohta igati heal tasemel: korralik näitlejatöö ning õnnestunud tehniline teostus. Pole ju väikerahval neid filmitegemise võimalusi, mis suurtes ja rikkamates, rikkalikumate filmitraditsioonidega maades. Selles mõttes väärivad tegijad kiitust.

Täna esietendub Rakvere teatris Lahti Vanha Juko Teatri kunstilise juhi Jussi Sorjaneni interpretatsioon Maksim Gorki näidendist “Põhjas”.

Kultuuriministeerium otsustas hüvitada sihtasutusele Virumaa Muuseumid muuseumide auhinnagala korraldamiseks kulunud 33 149 eurot.

Hiljuti vahetati uute pakettakende vastu kõik Simuna päästehoone 18 akent, vanad olid väga halvas olukorras.

Ööl vastu pühapäeva varastati Rakveres Adoffi tänavale pargitud sõidukist Peugeot saag ja akutrell. Kahju 750 eurot.

Teisipäeva õhtul põles Viru-Nigula vallas Kutsala külas puidutööstuse saekaatri laohoone. Päästjad pidid tulekahju kustutamiseks avama hoone lae konstruktsioone.

Teisipäeval avastati, et Sallas on sisse murtud taluhoonesse ning varastatud kolm telerit, muusikakeskus koos kõlarite ja võimendiga.

Järgmisel nädalal on viimane päev, kui saab päästeametile esitada 2014. aasta enesekontrolli tuleohutusaruande.

Palmse mõisa eakast alleest hakati maha võtma neid puid, mida kehva tervisliku seisundi tõttu enam päästa ei anna. Praegu on jõutud töödega nii kaugele, et säilitatavatele puudele tehakse hooldust.

Kaks aastat tagasi avas OÜ Roela Suurtalu uue robotlauda. “Praegu oleks sellise sammu astumine enam kui küsitav,” nentis firma peremees Jaan Neelokse.

Maksupoliitilistest sammudest hoolimata on Eestis palgavahe kõrge- ja madalapalgaliste vahel jätkuvalt suur. Et olukorda ja emigratsiooni leevendada, peaks riik vähendama madalapalgaliste maksukoormust, selgub Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusküsimuste peadirektoraadi analüüsist.

USA endise rahvusliku julgeoleku nõuniku Zbigniew Brzezinski sõnul võib kremlimeelne Kreeka halvata NATO võime reageerida Venemaa agressioonile alliansi vastu.

Haljala vallavalitsuse teatel kehtestati alevikus asuva Rakvere mnt 10 kinnistu detailplaneering, kus kõigi plaanide kohaselt peaks tulevikus asuma valla uus koolimaja.

Rakke vallavalitsus kuulutas välja konkursi valla kommunaalasutuse juhataja ametikohale, sest praegune juhataja Andres Ojanurm suundub tööle Kehrasse.

Ärge kiirustage pealkirja loosungiks tembeldama – sellise mõtte edastas eile Rakveres peetud sisejulgeoleku­konverentsil tuntud meediaekspert Raul Rebane.

Tallinna Ülikool on seadnud sihiks kujundada välja viis erialade ülest teaduspõhist fookusvaldkonda. Neile keskendumine eeldab nii vahendite kui ka tegevuste koondamist.

Haljala keskuses asuvatesse tiikidesse lasti noored valgeamuurid, kes mõne aasta möödudes peaksid vabastama tiigid umbekasvamise probleemist.

Täna on paastumaarjapäev, teisiti ka marjapunapäev, mis on üks tähtsamaid kevadtalviseid naistepühi.

Küsitluses on osalenud  inimest