Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eesti Korteriühistute Liidu (EKL) juht Andres Jaadla valiti Euroopa suurima elamuorganisatsiooni CECODHAS Housing Europe’i juhatusse, kus ta on ainuke juhatuse liige Euroopa uutest liikmesriikidest, vahendas uudisteagentuur BNS.

"Kohtasime sõbrannadega Perthi kaubanduskeskuses ühte härrasmeest, kes rääkis meile, et tal oli kunagi eestlannast kirjasõber Rakverest. Mees oli naisesse meeletult armunud ja tahaks väga teda uuesti leida. Nende kirjavahetusest on möödunud 47 aastat, kuid mees ikkagi endiselt loodab, et ehk kunagi saab temaga jälle kontakti," tsiteerib uudisteportaal Delfi sotsiaalvõrgustikus Facebook levivat palvet.

(5)

Kui vanavarahuviline Mait Penjam klassivennalt tollele üleliigseks osutunud vanad mööbliesemed sai, ei osanud ta oodatagi, et ühe elatanud öökapi sees peidab end pea sajanditagune mõistatus, mida mees nüüd usinalt lahendada püüab.

 

Täna süttivad randades ja külades üle kogu Eesti lõkked, et näidata üksmeelt.

“Päris korralikult oli seeni väga varakult – juuni lõpus ja juuli esimestel päevadel. Siis tuli kuiv aeg ja polnud midagi. Nüüd hakkab jälle vaikselt tulema,” selgitas Sagadi looduskeskuse programmijuht Tiina Reintal, kes samas kandis metsade vahel ka elab.

(1)

Kui vanavarahuviline Mait Penjam klassivennalt tollele üleliigseks osutunud vanad mööbliesemed sai, ei osanud ta oodatagi, et ühe elatanud öökapi sees peidab end pea sajanditagune mõistatus, mida mees nüüd usinalt lahendada püüab.

 

Seoses Ameerika ühendriikide presidendi visiidiga taastatakse ajutiselt piirikontroll sisepiiril. Pühapäeva, 31. augusti kella 14 kuni kolmapäeva, 3. septembri südaööni tohib Eesti-Läti piiri ületada ainult läbi piiripunktide. Muud riigimaanteed on piiri ületamiseks suletud.

Viljandist saab ajaloo jooksul teist korda koolirahu linn ja eestvedaja tuleval õppeaastal. Traditsiooniline koolirahu väljakuulutamise tseremoonia toimub 1. septembril Viljandi lauluväljakul algusega kell 13.

“Päris korralikult oli seeni väga varakult – juuni lõpus ja juuli esimestel päevadel. Siis tuli kuiv aeg ja polnud midagi. Nüüd hakkab jälle vaikselt tulema,” selgitas Sagadi looduskeskuse programmijuht Tiina Reintal, kes samas kandis metsade vahel ka elab.

Tamsalu vallavolikogu moodustas talvel ajutise komisjoni, mis vaataks üle valla põhimääruse ning teeks seal vajalikud muudatused.

Lääne- ja Ida-Virumaa piiril asuva Kalvi mõisa sulgenud Venemaa ühe mõjukaima poliitiku, föderatsiooninõukogu esimehe Valentina Matvijenko lähedased ettevõtjad napsasid väikeselt Aseri vallalt võimaluse turismiäri abil tulu teenida.

Väike-Maarja vald kuulutas välja hanke hooldekodu remondiks, eelkõige tähendab see ruumide remonti ja kohandamist vajaduste tarbeks.

Kolmapäeval tungiti Rakvere vallas Tobia külas tallu ja varastati naelapüstol. Kahju 600 eurot.

Neljapäeva ennelõunal sõitis sõiduauto BMW Sõmeru vallas Põdruse-Kunda-Pada maantee 6. kilomeetril otsa ees vasakpööret sooritavale sõiduautole Citroën, mille juht, 67aastane Heinar sai liiklusõnnetuses vigastada ja viidi haiglasse.

Rakvere spordihall korraldab tuleva hooaja korvpalli- ja võrkpalliväljakute õhtuste ­aegade kasutusõiguse ostmiseks enampakkumise. Pakkumiste esitamise võimalus lõpeb 3. septembril. Lisainfo Rakvere spordikeskuse kodulehelt.

“Kui tundsin, et midagi pole enam jäänud, võtsin ette hästi keerulised trikid, mis alati välja ei tule, aga mida kohtunikud kõige rohkem hindavad,” kirjeldas lohelaudurite Eesti meistrivõistlustel vabastiilis Eesti meistriks tulnud Raigo Piho.

Neljapäeval varastati Tapal Jaama tänava kaupluse juurest lukustamata jalgratas. Kahju 150 eurot.

Kunda ettevõte Estonian Cell avab septembris reoveepuhastusjaama uue eeltöötluse ja biogaasi reaktori.

Eile saadeti viimsele teekonnale muusikaõpetaja, orkestrijuht ja saksofonist Jüri Takjas, kes lahkus meie hulgast ootamatult 50­aastasena.

28. augustil varastati Tapal Jaama tänaval asuva kaupluse juurest lukustamata jalgratas.

 

27. augustil tungiti Rakvere vallas Tobia külas tallu ja varastati naelpüstol väärtusega 600 eurot.

Konkursi “Lääne-Virumaa kaunis kodu 2014” komisjon otsustas eramute kategoorias tunnustada perekond Moigi kodu Rakvere vallas Taaravainu külas, perekond Valteri kodu Rakveres Uuel tänaval ning Sirje ja Olev Okasele kuuluvat Salamäe kinnistut Viru-Nigula vallas Mahu külas.

Tänavu suvel vahetati ära silt Simuna päästehoonel. Senini sai siseneja lugeda, et majas tegutseb Ida päästekeskuse Simuna komando, nüüd on üleval õige info: tegemist on Simuna Vabatahtliku Tuletõrje Seltsi ruumidega ning abikomandoga. Vabatahtlikud päästjad teatavad oma kodulehel, et mis seal öelda – asi oli venima jäänud, kuid vähemalt enne seltsi viiendat sünnipäeva sai tehtud.

Tamsalu gümnaasiumi noor inglise keele õpetaja Liis Kumpas on üks neist innukatest noortest, kes esmaspäeval oma esimest õpetaja-aastat alustavad. Noor õpetaja usub, et õpetaja võimuses on maailma oma töö läbi pisut paremaks paigaks muuta.

Eile kella 11.45 ajal toimus liiklusõnnetus Sõmeru vallas Põdruse-Kunda-Pada maantee 5,4. kilomeetril.

(2)

Rakvere linnavolikogu otsustas üksmeelselt anda Rakvere linna esindajatele Rakvere Teatrimaja SA nõukogus volitused hääletada uue kinohoone-proovisaali ehituse riigihanke väljakuulutamise poolt.

Alustatud on Targa Maja Kompetentsikeskuse juhatuse liikme Kalle Karroni sõnul kommunikatsioonide ümbertõstmisega.

Sel suvel parandati Pandivere küla vahelise asfalttee ja osaliselt Kurtna-Kärsa tee asfaltkatet.

Euroopa Komisjon tegi teatavaks erakorralise abi andmise piimatööstuse eksportööridele, keda on mõjutanud Venemaa kehtestatud toiduainete impordikeeld.

Justiitsminister Andres Anvelt kutsub üles esitama omapoolseid ettepanekuid vastakaid arvamusi tekitanud korrakaitseseaduse kohta, mis jõustus 1. juulist ja lubab avalikus kohas alkoholi pruukida.

Juulikuu viimasel päeval kirjutati Rakvere linnapea Mihkel Juhkami sõnul Rohuaia lasteaia ehitusleping alla.

Kolmapäeval varastati Tamsalu vallas Aavere külas elumajas kummutisahtlist 145 ­eurot.

Kolmapäeval tegid demineerijad kahjutuks Rakveres Aia tänaval leitud neli raskekuulipilduja padrunit. Leitud lõhkekehast tuleb kohe teatada numbril 112.

Teisipäeval esitas 25aastane mees Rakveres Pähkli tänaval väärteomenetluse käigus politseile oma venna andmed.

Ööl vastu kolmapäeva lõhuti Viru-Nigulas Kunda tee kaupluse aken, varastati sigarette ja pudel brändit. Kahju 237 ­eurot.

Valitsus kinnitas määrusemuudatuse, millega suurendatakse ajateenijate igakuiseid toetusi, samuti tunnustatakse senisest suurema toetusega jaoülematena pikemat teenistust läbivaid ajateenijaid.

(2)

Lehelugeja märkas Pikk tänav 31 hoovis kasvamas hiid-karuputke. Maja on osaliselt põlenud ja mahajäetud ning selle suur aed rohus.

27. augustil tungiti Tamsalu vallas Aavere külas elumajja ja varastati kummutisahtlist 145 eurot.

27. augusti öösel lõhuti Viru-Nigulas Kunda teel asuva kaupluse aken ja varastati erinevaid sigarette ning brändipudel.

 

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama teisipäeval, 2. septembril kella 10–15 Rakvere kultuurikeskusesse. Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat

Lääne-Viru sõprusmaakond Vest-Agder Norrast annab seitsmendat korda välja stipendiumi siinmail tegutsevale kunstnikule.

Lääne-Viru maavalitsus kutsub üles esitama kandidaate hea ettevõtja ja tubli töötaja rinnamärkidele. Hea ettevõtja konkursi eesmärgiks on esile tõsta ja tunnustada pikaajalisi ettevõtjaid. Kolmes järgus kavandatud rinnamärk “Hea ettevõtja 10/15/20 aastat” antakse ettevõtjale, kes on juhtinud konkreetset ettevõtet edukalt vähemalt vastavalt 10, 15 või 20 aastat.

Eile tegid demineerijad kahjutuks Rakverest Aia tänavalt leitud neli raskekuulipilduja padrunit.

Tapal on küll mänguväljak, aga vihmase ilmaga sinna asja pole. Raamatukogu on ka tore koht, kus lastega käia, aga sinnagi ei lähe sageli, ja seal peab vaikselt olema.

(1)

Rakke kandis elav naine pidi hiljuti õhtul koju sõites peaaegu kokku põrkama karupojaga, kes uljalt teele jooksis. Õnneks jõudis loom enne auto temani jõudmist ümber pöörata ja metsa poole punuda.

(4)

Alates eelmise aasta suvest maksab riik omavalitsuste kaudu vajaduspõhist peretoetust, ent taotlejaid on vähe, sest summa on väike ja sellegi pisku kättesaamiseks tuleb täita hulk pabereid.

Teadus­konverentsiga kahekümnendat tegutsemisaastat tähistanud Põlula Kalakasvatus­keskus on oma seniste ülesannetega hästi hakkama saanud ja otsib vahetunud struktuuris uusi väljakutseid.

Vändra vallavolikogu arutas taasiseseisvumispäeva eel ühe päevakorrapunktina ASi Rakvere Farmid (endine EKSEKO) algatatud detailplaneeringut ning volikogu ükski liige ei andnud sellele heakskiitu, kirjutas Pärnu Postimees.

Tänavu suvel vahetati ära silt Simuna päästehoonel. Senini sai siseneja lugeda, et majas tegutseb Ida päästekeskuse Simuna komando, nüüd on üleval õige info: tegemist on Simuna Vabatahtliku Tuletõrje Seltsi ruumidega ning abikomandoga. Vabatahtlikud päästjad teatavad oma kodulehel, et mis seal öelda – asi oli venima jäänud, kuid vähemalt enne seltsi viiendat sünnipäeva sai tehtud.

Küsitluses on osalenud  inimest