Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kunda linnajuhid on alati rõhutanud, et antud teema lahendamiseks tuleb osapoolte vahel leida kompromiss, mida on ilmtingimata vaja, kui nood ei suuda jõuda asjas täieliku konsensuseni. Tavapärane demokraatlik protsess. Praegusel juhul on osapoolte koostöö igatahes kasulikum kui sellest loobumine.

Palmipuudepüha eel 12. aprillil sai Kundas Lähtal suurüritus taas kirja. Korraldajail võitjatena rõõmusädelus silmis, mis sest, et tavainimesed juba ammu treeninguid ja võistlusi sinna ei soovi.

Eile ilmus järjekordne kaitsepolitsei aastaraamat, mis ärevaid välispoliitilisi sündmusi arvestades on huvitav ja kasulik materjal tutvumiseks igaühele.

(1)

Ei tea, kas tõsiselt või naljaga, aga Facebooki uudistevoogu ilmus kokkuvõte möödunud nädalast Rakveres: tühi kesklinn, mõttetu vananemine siinses keskkonnas ja rahvastiku kahanemine.

Küsimus: mis on tööandjapension? Kas oleksite valmis ise tööandja sissemaksele lisaks panustama?

Viiekümne kahe aastase Sulev Ketsi paturegister ulatub kaugele nõukaaega. Ei saanud tolleaegne karistuspoliitika mehest jagu, nüüd aga on asi päris lootusetu.

Virumaa Teataja arvamusliidrite lõunal Rakveres vastas Isamaa ja Res Publica Liidu  parlamendisaadik ning senine sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna küsimusele omastehooldajate kesise olukorra kohta, et süüdi on tegemata haldusreform. Ka lastetoetuste tõstmise asjus on IRL püüdnud jätta muljet, et nemad tahtsid, aga reformierakond oli vastu. Ei teagi, kas ka siin sai takistuseks haldusreform …

Mõned inimesed on kohe loomult sellised, et peavad virisema, isegi siis, kui kõik on hästi.

Mullu 15. novembrist selle nädala alguseni avatud näitusel “Titanic: lugu, leiud, legendid” käis Eesti meremuuseumi lennusadamas pisut rohkem kui nelja kuu jooksul ühtekokku 220 000 külastajat. Titanicu näituse külastatavus purustas Eesti muuseumide rekordi – nii suurt külastajatenumbrit pole ühelgi teisel siinsel muuseumil kõrvale panna.

Ei saanud tolleaegne karistuspoliitika mehest jagu, nüüd aga on asi päris lootusetu. Sulev Kets istub praegugi trellide taga. Tamsalu mõrva protsessis süüdistatakse teda 15aastase Marily vägistamises ja temalt vabaduse võtmises.

(1)

Rakvere linnasüda on tühi, vananeda pole siin mõtet ja inimesi jääb aina vähemaks. Aga ettevõtlikkus on endiselt hinnas.

Möödunud nädala arvamuslood lõid minule kui Tartust Lääne-Virumaale sisserännanule Rakverest trööstitu pildi. Õnneks päästis nädala arvamuslugu “Minul on Rakveres hea”.

(1)

Juhan Aare tahtis kaks ja pool aastat tagasi teha filmi fosforiidi kaevandamise mõistlikkusest. Allpool on Juhan Aare kiri VKG projektijuhile Kalev Kallemetsale (Juhan Aarel küll Kalle Kallemets), milles mees selgitab oma kontseptsiooni.

Vastates teie artiklile (15. märts 2014. “Mokka mööda: Ararati hiiglaslikud šašlõkiportsud”), soovin avaldada oma õienduse.

Küsimus: mida arvate Juhan Aare juhtumist, kus ta pakkus VKG-le teatud summa eest positiivse filmi tegemist fosforiidi kaevandamise teemal?

Kui rumal läheb maavarade kallale, siis on see kahtlemata õnnetus, kui maavarade kaevan­damisele läheneda targalt ja teaduspõhiselt, siis tagavad maavarad rahvale ja riigile jõukuse.

 

 

Möödunud reedel (21. märtsil) võisime Virumaa Teataja vahendusel lugeda Ain Seppiku järjekordset sajatust oma kauaaegse erakonnakaaslase ja kolleegi Edgar Savisaare pihta.

Täna möödub 1949. aasta massiküüditamisest 65 aastat. 25. märtsil 1949 algas Nõukogude võimu korraldatud massiküüditamine, mille käigus asustati elanikud vägivaldselt ümber Eestist Siberisse. Ohvriks langes üle 20 000 inimese. See oli teine massiline küüditamine, millega kolmest Balti riigist viidi Siberisse kokku 94 779 inimest.

“Ma ei taha Rakveres vanana elada, sest siin ei pakuta vanadele inimestele suurt midagi …”

Nii küsis 40+ aastates naine apteekrilt. “Võtke arseeni,” soovitas proviisor. Aastates 60+ inimestele andis väärtuslikku nõu minu hea õpilane Hardo Pajula: “Kõige kindlam pensionisammas on anne õigel ajal ära surra.” Kui jätkata optimistlikumalt, siis aastates 20+ noormees kuulutas, et tema nii pika aja peale üldse ette ei mõtle, elu on lill ja peab olema elatud mõnuga. “Kui ei ole surmatõbi, saame ikka Soomest abi,” lisas sõber. Üks poliitik on aga arvamusel, et kuna tulevikus teevad masinad meie eest töö ära, siis peame kõik ennast ette valmistama õnnelikuks jõudeeluks.

On üldtuntud tõde, et tilk tõrva meepotis rikub kogu mee. Sama on ka siis, kui üks negatiivne kogemus ja sellega seotud info levib kulutulena ning loob eelarvamusi-hoiakuid, mis rikuvad üldpilti ja võivad kummutada kogu positiivse. Räägitakse enamasti sellest, mis on halvasti, ja harva või üldse mitte sellest, mis on hästi.

Kas Ukraina peaks astuma relvaga oma suveräänsuse kaitseks? Mida see võib kaasa tuua kogu Euroopale, sealhulgas meile siin Eestis?

Küsitluses on osalenud  inimest