Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eile õhtul andsid Rakvere laululaval meeleoluka kontserdi Karl-Erik Taukar ning Vallatud Vestid, kontserttuur kandis koondnime Vallatu Vestern.

Järvamaal Ambla vallas asuv Rebase talu tegeleb õuna- ja kartulikasvatusega, vähesel määral kasvatatakse müügiks ka köögivilja ja maitserohelist.

(1)

Avatud talude päeval osales teiste seas Järvamaal Sääskülakülas külas, üsna Lääne-Virumaa piiri äärde jääv asuv Võsu talu, kus sai tutvust teha kitsede, erinevat tõugu küülikute, partide ning kanade-kukkedega.

Täna peetakse Rakvere linnuses mõõga- ja mantlipäeva, kus pakutakse põnevat tegevust eelkõige ajalohuvilistele ja seiklushimulistele inimestele.

Porkunis peeti juba viieteistkümnendat korda Eesti esivõistlused tünnisõidus. Kui meeste hulgas oli võidukas põhjanaaber Kimmo Kolehmainen, siis naiste võit jäi Eestisse, esikoha sai Kersti Pärnamägi.

Kuigi õige jaaniõhtu on veel saabumata, on mitmel pool jaanipeod juba peetud.

Kammerkoor Voces Musicales esitas Kolmainu kirikus Arvo Pärdi teose “Kanon Pokajanen“, dirigent  Risto Joost.

 

Õhtul astusid Margeri hoovis üles ansamblid Tuli ja Svjata Vatra.

Laupäeval kell 15 algas meeste tantsupeo peaproov-etendus. Kuigi peaproovi piletid paisati müüki alles mai lõpus, on etendust vaatama tulnud hulgaliselt pealtvaatajaid.

Reede õhtul esinesid meeste tantsupeo peotelgis Elina Born ja Stig Rästa. Kontserdi lõppedes tänasid mõlemad publikut südamest. "Meil oli siin väga hea!" sõnas Elina. "Poleks uskunudki," lisas Stig.
 

Reede õhtul peale kella kümmet sumises Rahu halli ümbrus meestest. Kes jutustas niisama, kes aga sõi kaugel aianurgas kala.

Eile käis korvpalliklubi Rakvere Tarvas peatreeneril Andres Sõbral ja tema väikestel korvpallipoistel, Viru-Nigula Huntidel, külas Eesti meistrivõistlustes kuldmedali saavutanud TÜ/Rock meeskonna peatreener Gert Kullamäe koos oma poja Kristjaniga.

Festivali peaesineja ansambel Curly Strings liikmed Eeva ja Villu Talsi arvasid, et festival oli korraldatud nende mitte lammaste auks.

Eileõhtune ülipõnev kossumäng Rakvere Tarva ja TÜ/Rocki vahel ei möödunud ka publikule kergelt. Väike punktivahe ja emotsionaalne mäng tõid inimeste nägudele kõiksugu emotsioone. Vaata pildigaleriid!

Eesti meistriliiga poolfinaalis on täna Rakveres vastamisi Rakvere Tarvas ja Tartu Rock. Poolajale mindi seisuga 39:36 Tarva kasuks.

Täna peeti Vinni-Pajusti gümnaasiumis ja selle ümbruses Vinni tehnikapäeva. Toimusid robootikavõistlus Espitsjoon, võrrivõistlus Vinni Punn ning RC-offroad mudelite võistlus.

Täna peale kella kolme pärastlõunal juhtus Rakveres Lilleoru poe juures ristmikul avarii, kus sai kokkupõrkes kannatada kolm sõiduautot.

 

Täna põrkasid Rakke vallas Kamariku ristmikul kokku furgoonauto ja väikeveok, liiklusõnnetuses sai vigastada väikeveoki juht ja ta viidi haiglasse tervisekontrolli.

Täna algasid Rakveres homseni kestvad Ameerika päevad.

Tapa kultuurikojas peeti pühapäeval meeleolukat, õigeusu kommete kohast vastlapidu, mida slaavipäraselt maslenitsaks nimetatakse.

Neljapäeva õhtul toimus Rakvere spordihallis multifunktsionaalse treeningvahendi – rulluisulindi Skill esitlus.

Eile õhtul toimus Rakvere Gümnaasiumi XV filmifestivali suurejooneline finaalsõu. Juubelit tähistav lühifilmide festival algas esmaspäeval ning eileõhtuse ligi 4 tundi kestva finaalšõuga pandi tänavusele festivalile punkt.

Hollandi lillefestival ja kevadine Amsterdam – seal võivad seaduskuulekad turistid muutuda ulakaks. Korraliku turistina Amsterdamis mõnd vaatamisväärsust otsides võib kergesti komistada kohvi-shop’ile, kus Hollandi seadusi rikkumata saab proovida kõikvõimalikke meelemürke, mis Eestis trellide taha viiksid.

Eile ja üleeile oli linnapäevade raames õhtuti Sushi Tigeri peotelk, kus rakverlastele ja nende külalistele pakuti mitmesugust lõbusat tegevust.
 

Virumaa Teataja fotokonkurss "Minu Eestimaa" sai lõpu.

 

Rakvere kooliõpilased ja ka mõned täiskasvanud  ehitasid eile Koidula tänava laste mänguväljakule lumelinna ja võistlesid ilusaima lumememme tiitlile.

Kui Revaalia juuksurisalongi omanik Kersti Suve lapsena nukul juuksetuka maha lõikas ja vanaemalt selle eest pragada sai, öelnud ta vastuseks: “Aga talle kasvavad need ju tagasi.”

Pühapäeval sõideti Lääne-Virumaal Estoloppeti maratonide sarja teine suusasõit, 16. Tamsalu-Neeruti maraton, mille 46 km pikkuse põhidistantsi võitis nii nagu Mõedakul sõidetud avaetapi Viru maratonigi Andres Kollo ajaga 1:57.53.

Möödunud laupäeval toimus Rakvere spordihoones üheksateistkümnes esteetika- ja tantsukooli talvepidu. Kooli juhataja Merje Poomi sõnul oli pealtvaatajaid sel aastal 1300 ringis ning tantsijaid astus üles kolmsada kuuskümmend.

Ida-Virumaal Mäetaguse vallas asuva Ojamaa kaevanduse peahoone kõige tähtsamas ruumis seisavad tuletõrjeauto, voolikurullid ja suitsumaskid. Kui maa all peaks tulekahju puhkema, pole loota kellelegi teisele peale päästjate, aga eile õhtul sõidutas väike punane päästeauto president Toomas Hendrik Ilvese maa alla. Kollane buss, millega kaevurid tavaliselt tööle lähevad, kõlbas ajakirjanike jaoks.

Esmaspäeva õhtul Aluvere viaduktil juhtunud üliraske liiklusõnnetuse tagajärjel purunes ka teepiire. Liiklejatel tuleb viadukti ületades olla ettevaatlik.

Robotite ehitamine on muutunud laste ja noorte hulgas nii populaarseks, et Eesti parimate väljaselgitamiseks läheb nüüd vaja koguni kolme võistlust.

Rakvere vanalinna koolis peeti täna jõululaata, kus lapsed, aga ka täiskasvanud said meisterdada ja ise kingitusi valmistada. Müüdi meeldejäävaid esemeid, ehteid ja kingitusteks sobilikku, samuti laste endi poolt tehtud käsitööd.
 

Eile keskpäeval juhtus Rakveres liiklusõnnetus, kui ülekäigurajale astunud eakas naine ei märganud lähevat autot ning viimane sõitis otsasõidu vältimiseks vastu Kungla poe seina, kuna juhil ei õnnestunud õigel ajal pidurdada.
 

Reedest pühapäevani toimub Pärnumaal Kaitseliidu suurõppus „Orkaan“, peamiselt Selja ja Sindi vahele jäävates külades osales laupäeval lahingutes ligemale 1000 võitlejat nii Eestist kui välismaalt.

Nagu tavaks, tähistab Tartu Ülikool 1. detsembril oma sünnipäeva. Tänavu täitus eestikeelse ülikooli 93. aastapäev.

Virumaa Teataja fotograaf Meelis Meilbaum sõitis ringi Lääne-Virumaal ning jäädvustas hetki, mis tänasel tuisusel ja suure lumega päeval silma jäi.

Kuigi sild Kadrina paisjärvele on hetkel veel muinasjutt, tegeldi reedel Kadrina uhiuues huvikeskuses võistu arvutijoonestamisega – toimus CADrina 2012.

Üleeile peeti Rakvere Põhjakeskuse ees ja sees suurt isadepäeva, kus jõuametid näitasid asju, mis võiks isadega ostukeskusesse saabunud põngerjatele huvi pakkuda, olgu selleks siis politseikoerad, tulirelvad või rahvatants.

Aianduskeskuse Hansaplant aednik Eve Urva rõhutab, et linnu toidulaud peab olema talv läbi kaetud, vastasel korral jääb lind nälga.

Kas te teate, mitu avariid eile Lääne-Virumaal esimese lumega oli? Politsei andmetel kõigest kaks. Ja seda ajal, mil esimene lumi korra­ldas Eesti mitmes paigas suisa romuralli.

Virumaa Teataja nunnufotode konkursile laekunud tööde seast valis toimetus välja võidutöö, milleks osutus Marko Nugise käpikukujuline maasikas.

Küsitluses on osalenud  inimest