Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Täna peeti Kadrinas kodukandi turgu, mis osutus populaarseks, palju oli nii müüjaid kui ostjaid.

Täna külastas Tapat ligikaudu sada motomeest, et kohtuda Vaksali Trahteris, kus pakuti brunchi ehk hilist hommikusööki.

Reedel, kui Lehtses peeti taasiseseisvumispäevale pühendatud pidu, said kõik huvilised uudistada ka lehmateemalist näitust.

Reedel peeti Lehtse kultuurimaja ümbruses taasisesesvumispäevale pühendatud pidupäeva perega, kus leidus tegevust erinevate huvidega ja vanuses inimestele.

Rakveres tehakse ettevalmistusi laupäeval toimuvaks punklaulupeoks.

Merevee tase on nii madal, et Käsmu neeme otsas asuvale Kuradisaarele saab minna kuiva jalaga, mida paljud inimesed praegu ära kasutavad.

 

Tänavusel Rosaariumi kontserdil esinesid legendaarsed Eesti estraaditähed Heidy Tamme ja Voldemar Kuslap ja Tapa linnast pärit nooruke superstaari saate poolfinalist Siret Tuula, kes pidi aukarttustäratava suure publikuhulga ees kontserdi avama.

Viru folk lõppes täna Svjata Vatra kontserdiga, kus lõid külalisesinejatena kaasa ka Politsei- ja piirivalveameti orkester ja Lea Dali Leon.

Tapa linna sünnipäeva tähistamiseks toimus eile üritusi igale maitsele, mõned kodukohvikud avasid külastajatele uksed juba reedel.
 

Tapa linna sünnipäeva raames toimus linnasüdames eelkõige noortele mõeldud tänavakultuuri tutvustav üritus, kus tantsiti, kuulati muusikat, samuti oli avatud noortekohvik.

Viru folk ei ole ainult muusikanautimise festival. Erinevaid tegevusi jagub igale maitsele.

Tapa linna 89 sünnipäeva puhul astus ühena peaesinejatest üles Tanja Mihhailova koos ansambliga.

Tapa linna 89 sünnipäevale pühendatud linnapäevade raames toimus täna koertenäitus-võistlus  "Tapa linna ilusaim koer", kus selgitati välja nii kenamad kutsikad, krantsid kui tõukoerad.

Täna ja homme peetakse rahvusvaheline traielivõistlus Tapal, mis leiab aset peamiselt Männikumäel.

Eile õhtul andsid Rakvere laululaval meeleoluka kontserdi Karl-Erik Taukar ning Vallatud Vestid, kontserttuur kandis koondnime Vallatu Vestern.

Järvamaal Ambla vallas asuv Rebase talu tegeleb õuna- ja kartulikasvatusega, vähesel määral kasvatatakse müügiks ka köögivilja ja maitserohelist.

(1)

Avatud talude päeval osales teiste seas Järvamaal Sääskülakülas külas, üsna Lääne-Virumaa piiri äärde jääv asuv Võsu talu, kus sai tutvust teha kitsede, erinevat tõugu küülikute, partide ning kanade-kukkedega.

Täna peetakse Rakvere linnuses mõõga- ja mantlipäeva, kus pakutakse põnevat tegevust eelkõige ajalohuvilistele ja seiklushimulistele inimestele.

Porkunis peeti juba viieteistkümnendat korda Eesti esivõistlused tünnisõidus. Kui meeste hulgas oli võidukas põhjanaaber Kimmo Kolehmainen, siis naiste võit jäi Eestisse, esikoha sai Kersti Pärnamägi.

Kuigi õige jaaniõhtu on veel saabumata, on mitmel pool jaanipeod juba peetud.

Kammerkoor Voces Musicales esitas Kolmainu kirikus Arvo Pärdi teose “Kanon Pokajanen“, dirigent  Risto Joost.

 

Õhtul astusid Margeri hoovis üles ansamblid Tuli ja Svjata Vatra.

Laupäeval kell 15 algas meeste tantsupeo peaproov-etendus. Kuigi peaproovi piletid paisati müüki alles mai lõpus, on etendust vaatama tulnud hulgaliselt pealtvaatajaid.

Reede õhtul esinesid meeste tantsupeo peotelgis Elina Born ja Stig Rästa. Kontserdi lõppedes tänasid mõlemad publikut südamest. "Meil oli siin väga hea!" sõnas Elina. "Poleks uskunudki," lisas Stig.
 

Reede õhtul peale kella kümmet sumises Rahu halli ümbrus meestest. Kes jutustas niisama, kes aga sõi kaugel aianurgas kala.

Eile käis korvpalliklubi Rakvere Tarvas peatreeneril Andres Sõbral ja tema väikestel korvpallipoistel, Viru-Nigula Huntidel, külas Eesti meistrivõistlustes kuldmedali saavutanud TÜ/Rock meeskonna peatreener Gert Kullamäe koos oma poja Kristjaniga.

Festivali peaesineja ansambel Curly Strings liikmed Eeva ja Villu Talsi arvasid, et festival oli korraldatud nende mitte lammaste auks.

Eileõhtune ülipõnev kossumäng Rakvere Tarva ja TÜ/Rocki vahel ei möödunud ka publikule kergelt. Väike punktivahe ja emotsionaalne mäng tõid inimeste nägudele kõiksugu emotsioone. Vaata pildigaleriid!

Eesti meistriliiga poolfinaalis on täna Rakveres vastamisi Rakvere Tarvas ja Tartu Rock. Poolajale mindi seisuga 39:36 Tarva kasuks.

Täna peeti Vinni-Pajusti gümnaasiumis ja selle ümbruses Vinni tehnikapäeva. Toimusid robootikavõistlus Espitsjoon, võrrivõistlus Vinni Punn ning RC-offroad mudelite võistlus.

Täna peale kella kolme pärastlõunal juhtus Rakveres Lilleoru poe juures ristmikul avarii, kus sai kokkupõrkes kannatada kolm sõiduautot.

 

Täna põrkasid Rakke vallas Kamariku ristmikul kokku furgoonauto ja väikeveok, liiklusõnnetuses sai vigastada väikeveoki juht ja ta viidi haiglasse tervisekontrolli.

Täna algasid Rakveres homseni kestvad Ameerika päevad.

Tapa kultuurikojas peeti pühapäeval meeleolukat, õigeusu kommete kohast vastlapidu, mida slaavipäraselt maslenitsaks nimetatakse.

Neljapäeva õhtul toimus Rakvere spordihallis multifunktsionaalse treeningvahendi – rulluisulindi Skill esitlus.

Eile õhtul toimus Rakvere Gümnaasiumi XV filmifestivali suurejooneline finaalsõu. Juubelit tähistav lühifilmide festival algas esmaspäeval ning eileõhtuse ligi 4 tundi kestva finaalšõuga pandi tänavusele festivalile punkt.

Hollandi lillefestival ja kevadine Amsterdam – seal võivad seaduskuulekad turistid muutuda ulakaks. Korraliku turistina Amsterdamis mõnd vaatamisväärsust otsides võib kergesti komistada kohvi-shop’ile, kus Hollandi seadusi rikkumata saab proovida kõikvõimalikke meelemürke, mis Eestis trellide taha viiksid.

Eile ja üleeile oli linnapäevade raames õhtuti Sushi Tigeri peotelk, kus rakverlastele ja nende külalistele pakuti mitmesugust lõbusat tegevust.
 

Virumaa Teataja fotokonkurss "Minu Eestimaa" sai lõpu.

 

Rakvere kooliõpilased ja ka mõned täiskasvanud  ehitasid eile Koidula tänava laste mänguväljakule lumelinna ja võistlesid ilusaima lumememme tiitlile.

Kui Revaalia juuksurisalongi omanik Kersti Suve lapsena nukul juuksetuka maha lõikas ja vanaemalt selle eest pragada sai, öelnud ta vastuseks: “Aga talle kasvavad need ju tagasi.”

Pühapäeval sõideti Lääne-Virumaal Estoloppeti maratonide sarja teine suusasõit, 16. Tamsalu-Neeruti maraton, mille 46 km pikkuse põhidistantsi võitis nii nagu Mõedakul sõidetud avaetapi Viru maratonigi Andres Kollo ajaga 1:57.53.

Möödunud laupäeval toimus Rakvere spordihoones üheksateistkümnes esteetika- ja tantsukooli talvepidu. Kooli juhataja Merje Poomi sõnul oli pealtvaatajaid sel aastal 1300 ringis ning tantsijaid astus üles kolmsada kuuskümmend.

Küsitluses on osalenud  inimest