Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eileõhtune ülipõnev kossumäng Rakvere Tarva ja TÜ/Rocki vahel ei möödunud ka publikule kergelt. Väike punktivahe ja emotsionaalne mäng tõid inimeste nägudele kõiksugu emotsioone. Vaata pildigaleriid!

Eesti meistriliiga poolfinaalis on täna Rakveres vastamisi Rakvere Tarvas ja Tartu Rock. Poolajale mindi seisuga 39:36 Tarva kasuks.

Täna peeti Vinni-Pajusti gümnaasiumis ja selle ümbruses Vinni tehnikapäeva. Toimusid robootikavõistlus Espitsjoon, võrrivõistlus Vinni Punn ning RC-offroad mudelite võistlus.

Täna peale kella kolme pärastlõunal juhtus Rakveres Lilleoru poe juures ristmikul avarii, kus sai kokkupõrkes kannatada kolm sõiduautot.

 

Täna põrkasid Rakke vallas Kamariku ristmikul kokku furgoonauto ja väikeveok, liiklusõnnetuses sai vigastada väikeveoki juht ja ta viidi haiglasse tervisekontrolli.

Täna algasid Rakveres homseni kestvad Ameerika päevad.

Tapa kultuurikojas peeti pühapäeval meeleolukat, õigeusu kommete kohast vastlapidu, mida slaavipäraselt maslenitsaks nimetatakse.

Neljapäeva õhtul toimus Rakvere spordihallis multifunktsionaalse treeningvahendi – rulluisulindi Skill esitlus.

Eile õhtul toimus Rakvere Gümnaasiumi XV filmifestivali suurejooneline finaalsõu. Juubelit tähistav lühifilmide festival algas esmaspäeval ning eileõhtuse ligi 4 tundi kestva finaalšõuga pandi tänavusele festivalile punkt.

Hollandi lillefestival ja kevadine Amsterdam – seal võivad seaduskuulekad turistid muutuda ulakaks. Korraliku turistina Amsterdamis mõnd vaatamisväärsust otsides võib kergesti komistada kohvi-shop’ile, kus Hollandi seadusi rikkumata saab proovida kõikvõimalikke meelemürke, mis Eestis trellide taha viiksid.

Eile ja üleeile oli linnapäevade raames õhtuti Sushi Tigeri peotelk, kus rakverlastele ja nende külalistele pakuti mitmesugust lõbusat tegevust.
 

Virumaa Teataja fotokonkurss "Minu Eestimaa" sai lõpu.

 

Rakvere kooliõpilased ja ka mõned täiskasvanud  ehitasid eile Koidula tänava laste mänguväljakule lumelinna ja võistlesid ilusaima lumememme tiitlile.

Kui Revaalia juuksurisalongi omanik Kersti Suve lapsena nukul juuksetuka maha lõikas ja vanaemalt selle eest pragada sai, öelnud ta vastuseks: “Aga talle kasvavad need ju tagasi.”

Pühapäeval sõideti Lääne-Virumaal Estoloppeti maratonide sarja teine suusasõit, 16. Tamsalu-Neeruti maraton, mille 46 km pikkuse põhidistantsi võitis nii nagu Mõedakul sõidetud avaetapi Viru maratonigi Andres Kollo ajaga 1:57.53.

Möödunud laupäeval toimus Rakvere spordihoones üheksateistkümnes esteetika- ja tantsukooli talvepidu. Kooli juhataja Merje Poomi sõnul oli pealtvaatajaid sel aastal 1300 ringis ning tantsijaid astus üles kolmsada kuuskümmend.

Ida-Virumaal Mäetaguse vallas asuva Ojamaa kaevanduse peahoone kõige tähtsamas ruumis seisavad tuletõrjeauto, voolikurullid ja suitsumaskid. Kui maa all peaks tulekahju puhkema, pole loota kellelegi teisele peale päästjate, aga eile õhtul sõidutas väike punane päästeauto president Toomas Hendrik Ilvese maa alla. Kollane buss, millega kaevurid tavaliselt tööle lähevad, kõlbas ajakirjanike jaoks.

Esmaspäeva õhtul Aluvere viaduktil juhtunud üliraske liiklusõnnetuse tagajärjel purunes ka teepiire. Liiklejatel tuleb viadukti ületades olla ettevaatlik.

Robotite ehitamine on muutunud laste ja noorte hulgas nii populaarseks, et Eesti parimate väljaselgitamiseks läheb nüüd vaja koguni kolme võistlust.

Rakvere vanalinna koolis peeti täna jõululaata, kus lapsed, aga ka täiskasvanud said meisterdada ja ise kingitusi valmistada. Müüdi meeldejäävaid esemeid, ehteid ja kingitusteks sobilikku, samuti laste endi poolt tehtud käsitööd.
 

Eile keskpäeval juhtus Rakveres liiklusõnnetus, kui ülekäigurajale astunud eakas naine ei märganud lähevat autot ning viimane sõitis otsasõidu vältimiseks vastu Kungla poe seina, kuna juhil ei õnnestunud õigel ajal pidurdada.
 

Reedest pühapäevani toimub Pärnumaal Kaitseliidu suurõppus „Orkaan“, peamiselt Selja ja Sindi vahele jäävates külades osales laupäeval lahingutes ligemale 1000 võitlejat nii Eestist kui välismaalt.

Nagu tavaks, tähistab Tartu Ülikool 1. detsembril oma sünnipäeva. Tänavu täitus eestikeelse ülikooli 93. aastapäev.

Virumaa Teataja fotograaf Meelis Meilbaum sõitis ringi Lääne-Virumaal ning jäädvustas hetki, mis tänasel tuisusel ja suure lumega päeval silma jäi.

Kuigi sild Kadrina paisjärvele on hetkel veel muinasjutt, tegeldi reedel Kadrina uhiuues huvikeskuses võistu arvutijoonestamisega – toimus CADrina 2012.

Üleeile peeti Rakvere Põhjakeskuse ees ja sees suurt isadepäeva, kus jõuametid näitasid asju, mis võiks isadega ostukeskusesse saabunud põngerjatele huvi pakkuda, olgu selleks siis politseikoerad, tulirelvad või rahvatants.

Aianduskeskuse Hansaplant aednik Eve Urva rõhutab, et linnu toidulaud peab olema talv läbi kaetud, vastasel korral jääb lind nälga.

Kas te teate, mitu avariid eile Lääne-Virumaal esimese lumega oli? Politsei andmetel kõigest kaks. Ja seda ajal, mil esimene lumi korra­ldas Eesti mitmes paigas suisa romuralli.

Virumaa Teataja nunnufotode konkursile laekunud tööde seast valis toimetus välja võidutöö, milleks osutus Marko Nugise käpikukujuline maasikas.

Autähist olid saabunud avama nii evangeelse luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum, MTÜ Eesti Õpetaja Autähis liige ja Haljala gümnaasiumi kunagine direktor Kaido Kreintaal, Haljala vallavolikogu esimees Margus Punane kui ka paljud teised haridustöötajate esindajad, huvilised, toetajad ja lihtsalt kaasaelajad.
 

Reedel avati Tamsalu lubjapargi õpperada, üritusel tutvustati endisest töökojast ümber ehitatud vabaõhuauditooriumi ja siseruume ning õpperaja stende.

Pühapäeval osalesid sajad jooksusõbrad sügiseselt rõsket ilma trotsides Rakvere 29. rahvajooksul, iga distantsi võitjad said auhinnaks nägusa karika, selgusid ka Lääne-Viru meistrid 10 km maanteejooksus.

Ilmselt koolilapsed on teinud Rakveres Tuleviku ja Võidu tänava ristmikule täiendava ülekäiguraja, et ohutult kooli ja koju saada.

Virumaa Teataja avaldab valiku toimetusele saadetud põnevatest aiasaadustest.

Konkurss on lõppenud!

Tudulinna valla Lemmaku küla saab peagi paar aastat tagasi kevadvete ära viidud vana silla asemele uue. Eile õhtupoolikul tõstis kraana Rannapungerja jõe kohale paika puitsõrestiksilla, millest saab teadaolevalt ainus katusega sild Eestis.

Täna toimus Rakvere Triinu lasteaia hoone ja õueala rekonstrueerimistööde lõpetamise puhul  tänupidu, kus lasteaed tänas  ehitajaid, toetajaid ja koostööpartnereid, kes võimaldasid lasteaiarühmadel töötada remondi ajal rendipindadel.

Virumaa Teataja toimetus kutsub inimesi üles saatma fotosid oma metsa- ja aiasaadustest, mis on kuidagi erilised.

Liialt suur kõrvits, kummaline kaalikas või kõverik kartulimugul - kõik on oodatud ja tervitatud!
 

Muuga tuuliku taasavamise pidustused kulmineerusid eile õhtul folkmetalbändi Metsatöll kontserdiga, mis meelitas kohale ligikaudu tuhat inimest.

Lääne-Virumaa väikesadamad on väga erinevas seisus, meenutades omamoodi kevadet – osa taimi on mulla alt välja tunginud ja juba õitsele löönud, teised on maapimedusest välja rabelenud ning õied punguvad, kolmandatel on päikesevalguseni veel pikk tee.

Fotokonkursile, mille raames kutsusime üles pildistama loomi suvises Eestis, saabus ligi 130 pilti. Jäädvustatud on nii imetajaid, linde kui ka putukaid, roomajaid ja kahepaikseid.

Nädalavahetusel väisas RMK korraldatud puupäevi Sagadi mõisas tuhatkond inimest, mis on veidi rohkem kui eelmistel aastatel.

Läinud nädalavahetusel õnnestus Arteril sokutada end Baltimaade ainsa liikuva kaubarongi auruveduri Kaspar kabiini, et omal nahal vanaisadeaegset sõitu kogeda.
 

Täna öösel põles Vihula vallas Toolse linnuse varemete kõrvale maismaale ehitatud laevamakett, teatas Ida päästekeskus.

Karl Raidma saatis fotokonkursile pildi, mille jäädvustas möödunud suvel, kui üks metsseapõrsas perele kostiliseks kippus.

Kui punk 1976. aastal Inglismaal tekkis, olid sealsed olud üsna rasked. Noorte seas valitses tööpuudus ja nad asusid otsima teid, et oma probleemidest teada anda. Ühe võimaluse protestida mammonaahne ühiskonna ja ebaõigluse vastu andis punk – sõnumiga muusika ja punkarite ekstravagantne väljanägemine.

Suvisele fotokonkursile on lisaks piltidele imetajatest ja lindudest saadetud ka hulk toredaid fotosid loomariigi väiksematest esindajatest: jäädvustatud on nii sisalikke, kahepaikseid, madusid kui putukaid.

Küsitluses on osalenud  inimest