Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kolm naist tulid Rakvere linna. Kunstiga. Sõnumiga. “Aed”, “Voolab”, “Kaduma läinud talendid?”. Graafika, ehted, portreed. Kaija Kesa, Kadi Kübarsepp, Kristi Neider.

TEATER

Rakvere teatris kell 19 Rakvere teater esitleb: Sõltumatu Tantsu Ühendus. Premiere 2014
 

“... olen suhtes luulega, ta puudutab ...” Nõnda seisab Elna Kaasiku vaibaloomingu juures üks väike fraas. All(tekstiks) igatsus, kirg, armastus, surm, igavik. Ülal luuletajad.

Angeelika Pärna ja Teet Suure näitus “URBreaalsus” Rakvere Galeriis kuni 19. aprillini.

Rakvere teatris etendub 200. korda lugu väikesest Oscarist, kes suudab mahutada kogu tuleviku talle jäänud kümnesse päeva, ja tema suure südamega Roosamammast.

Vargamäel puhuvad sel suvel unistuste tuuled: Urmas Lennuk toob vaatajate ette loo Vargamäe Andrese unistaja-poolest, kõneleb mehest, kelle vaimusilmas sood ja rabad põldude ees taanduvad.

Martin Neithal “August Jakobson”. Lühimonograafia.

TÜ kirjastus. 2014, 214 lk.

Rakvere Galerii traditsiooniline kevadnäitus tuleb ebatraditsiooniliselt kunstiteemaline. Loojaid kutsutake kujutama teemat “Ars longa”.

Märts on Rakvere muusikakooli sünnipäevakuu. 19. märtsil sai muusikakool 69aastaseks. Nii et järgmisel aastal hakkame juubelit pidama. Aga märts on traditsiooniliselt ka konkursikuu.

(1)

Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna ja linnakunstnik Teet Suur kutsuvad URBreaalsusse.

Installatsiooninäitus vaatleb (karp)majade kodustamise võimalusi Rakvere linnaruumis.

Kus leiab paleontoloogi päevaraamatu pidaja end lingvistilises metsas? Virumaal! Kirjandusauhind tõi Kukrusele elukaevandaja Kristiina Ehini ja metsiku mõtleja Valdur Mikita.

Rakvere Teater kuulutab teatrikuu lõppedes taaskord välja oma publiku lemmikute hääletuse. 

Baltoscandaliga samal ajal Rakveres toimuvale omanäolisele rahvusvahelisele vabaõhunäitusele “Kilomeeter skulptuuri” laekus 33 ideekavandit.

Täna on paastumaarjapäev, võib ka öelda punamaarjapäev, kapsamaarjapäev, ning vanade kommete järgi on see pühendatud naistele.

Tom Stoppardi võrratu näidend “Rosencrantz ja Guildenstern on surnud” (1966) kuulub absurdikomöödia kullafondi. Shakespeare’i “Hamleti” kõrvaltegelaste asetamine mängu keskpunkti on uhke võimalus mõtestada väikese inimese saatust elu suurel näitelaval.

Kevad on käes ja kevadised linnatuuled puhuvad läbi Rakvere galerii. Teisipäeval, 25. märtsil kell 17 avatakse Teet Suure ja Angeelika Pärna installatsiooninäitus URBreaalsus.

Kadrina valla raamatukogu tähistab Lennart Meri 85. sünniaastapäeva filminädalaga, kus tutvustatakse Lennart Meri dokumentaalfilme soome-ugri rahvastest ja kultuurist.

Rakvere teatri rahvusvahelise koostööprojektina valminud lavastus “köök/keittiö” (lavastaja Andres Noormets) alustas oma mängutsüklit Lahtis.

Läinud nädalal toimus Sõmeru põhikoolis järjekorras kuues luulevõistluse finaal, kus võiduluuletused kandis ette Rakvere teatri näitleja Anneli Rahkema ja aktuse külaline oli väikese Eesti suures Euroopas tuntuks mänginud jalgpallur Mart Poom.

Teatrikunstnik Kristi Leppik avas neil päevil Rakvere teatri väikese saali fuajees näituse “Savis peegeldub”, kus eksponeeritav kunst on seotud moel või teisel teatriga kas mõne näitemängu teksti või konkreetse lavastuse kaudu.

ÜRITUS

Rakvere rahvamajas kell 14 Raudtee Kultuuriseltsi segakoor ja segakoor Viroonia „Kevadkontsert“

KINO

Rakvere teatrikinos kell 13 ja kell 15.30 animafilm "Lumekuninganna ja igavene talv"

Rakvere teatrikinos kell 18 mängufilm "Pruunkarude maa"

Rakvere teatrikinos kell 20 mängufilm "Suure kurjad hundid"

SPORT

Rakvere spordihallis kell 10 Lääne-Virumaa SVK võrkpalliturniir

Rakvere kunstmurustaadionil kell 13 Eesti meistrivõistlused jalgpallis, esiliiga: Rakvere JK Tarvas - Kiviõli FC Irbis

Rahu hallis kell 10-17.30 Eesti noorte PB-klassi meistrivõistlused korvpallis

ÜRITUS

Rakvere rahvamajas kell 13 Klubi Hämarik 45. juubel

Katariina keldris kell 21 laulab tantsuks Toomas Anni

TEATER

Rakvere teatri väikeses saalis kell 19 lavastus "Leping"

Rakvere teatri suures saalis kell 19 lavastus "Vend"

SPORT

Rakvere spordihallis kell 12-17.30 naiste korvpalli amatöörliiga vahegrupiturniiri mängud

 

ÜRITUS

Rakvere rahvamajas kell 18 parapsühholoogide ja hüpnotiseerijate liidu juhataja ALBERT STEPANJAN korraldab TERVISE PÄEVA.

KINO

Rakvere teatrikinos kell 15 ja kell 17.30 animafilm "Lumekuninganna ja igavene talv"

Rakvere teatrikinos kell 20 mängufilm "Suure kurjad hundid"

TEATER

Rakvere teatris kell 19 "Uno Bossa ehk Uno Loobi seitse elu"

 

TEATER

Kell 19 Rakvere teatris "Lahuselu"

SPORT

Rakvere spordihallis, Kastani 12 kell 10 Ida Päästekeskuse võrkpalliturniir

Ma pole kunagi selles eas olnud, et oma elupäevi, “paarkümmend tuhat, mitte miljardit” (J. Viiding) – lasta täita intelligentselt lodeva sodiga.

Kui verisulis Indrek Saar 18 aasta eest pärast lavakooli lõpetamist koos viie kursusekaaslasega 17. lennust Rakverre tuli, oli kohe selge, et temas on liidriomadusi. Eks kõneles sellest ka tõik, et Indrek oli kursusevanem.

Mis seob Miina Härmat, hoidjakeelt ja Genkat? Ikka meie armas emakeel. Ainult kolmel moel. Lauluna lehvides, lapsega rääkides ja muusikuna räppides.

Laupäeval, 15. märtsil tulevad müügile rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal passid.

Selleaastase Baltoscandali üheks peaesinejaks on Portugali lavastajateduo Ana Borralho ja João Galante lavastus “Atlas“, kuhu festival otsib Lääne-Virumaa päritolu osalisi. 2011. aastal Lissabonis esietendunud “Atlast“ on taasloodud paljudes maailma riikides Šveitsist Brasiilia ja Soomeni. 100 erinevas vanuses ja eri elualade inimest loovad koos omalaadse atlase, mis kaardistab meie sotsiaalsete sidemete keerukaid läbipõimumisi.

Mis juhtub, kui mänguline tõlgendus maailma loomisest võtab järjest suuremaid pöördeid ning väljub kontrolli alt? Eesti päritolu Ameerika lavastaja Nils Riessi käe all avastab Rakvere teatri näitetrupp kõike seda, mida peab teadma seksist, sõjast ja surmast, kui asuda ise jumala rolli.

Rakvere teater tähistab teatrikuud esietenduse ning pöidlahoidmisega. Suvi tuleb koeruste, koduloomade ja pealuu seltsis, kaugemal näeb teatrijuht Velvo Väli kinosaali kerkimas.

Arhitekt Piret Kõo armastab maju. Kui tööajal valmivad ranged joonised ja plaanid, siis vabal ajal pääsevad valla vallatud värvid.

Rakvere teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe ristab Ugalas vaimumõõku Stoppardiga. Võidukalt. “Rosencrantz ja Guildenstern on surnud” ja tulevad Rakverre. Teist esietendust andma.

Naistepäeva eelõhtul Kulinal sumokuulsusele Barutole kuuluvas puhkemajas täissaalile esinenud Üllar Jörberg kiitis vaheldumisi nii naisi kui ka peopaika. 

Tarrvi Laamanni näitus “Elagu vabadus!” mängib. Joontega. Mokuhangaga. Kalevipojaga. Kleebistega. Värskeimal teosel pole värv jõudnud veel kuivadagi.

Rakvere kunstniku Aili Raudsepa ehted ja rõivad, milles vanakraam saanud värske ja vaimuka sära, on väljas Pärnus moodsa kunsti muuseumis rahvusvahelisel taaskasutus­teemalisel kunstinäitusel “Anna uus elu”.

 

 

Neljapäeval, 6. märtsil toimus Lääne-Virumaa Keskraamatukogu muinasjututoas Rakvere autori Urve Tinnuri neljanda lasteraamatu „Draakon Tõnn ja vares Vilma” esitlus. Lasteosakonna töötajad Marion Talli, Liina Kompus ja Reet Tomband põimisid nukkude abiga toreda värssloo jutumänguks ja lustisid koos Kungla lasteaia Päikesejänkude rühma lastega. 

Kunstirahvas, ahoi! See on fakt, et tuleb AKT: noor mees, prillid ees(?), ootab Rakvere Gleriis 8. märtsil kell 11.

2. - 5. juulini Rakveres toimuv rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal kuulutab välja vabatahtlike näitlejate otsingu Portugali lavastajateduo Ana Borralho ja João Galante lavastusse „Atlas“, mida mängitakse festivali kahel esimesel päeval.

Küsitluses on osalenud  inimest