Logi sisse
Aktiveeri
digileht

(2)

Rakveres 6. – 13. septembrini toimuvad Pärdi Pidunädalad täidavad linna Arvo Pärdi loominguga, talle pühendatud teostega ning filmidega, kus kasutatud maestro muusikat.

Hall muru, relssidel liikuvad prožektorid, laulvad mehed laval, piparkoogimaja, viis meetrit pikk Chesterfieldi diivan, praamipiletid ja täissaalid Kuressaares.

Elas Kadrinas kord ... Suguvõsa hargnes, ununenud kalmul pures raudristi ajahammas, rooste sõi nimegi. Olnud inimeste ja aegade nukratest kuhtuvatest sümbolitest on saamas kunstiteos.

Rakvere teatri 76. hooaeg algab reedel, 11. septembril kell 19 sünnipäevameeleolus: kontsertetendusega “RAMMMMMMMMMM” tähistab kümnendat sünnipäeva Rakvere Teatri Meeskvintett.

“Simunast pärit Krista Ojasaare sel aastal ilmunud luulekogu “Õhuookean” algab tõdemusega “Õhk on minu pärisosa / mida kõrgemal seda parem”. Ja eks ta nii tõesti on, et õhuta me maailmas eksisteerida ei saa.

Vinni vallas elava kunstniku näitus oli kõigepealt Tartu külje all Kõrveküla raamatukogus. Sealt rändas see Rannu rahvamajja Võrtsjärve ääres. Edasi soovis sama väljapanekut saada Võru kultuurimaja Kannel, kus Sarapuu maalid täidavad veel praegugi terve esimese korruse.

Kadrina kirikus mängivad 20. augusti õhtul kell 19 trompet ja orel, märkimaks oma ülesastumisega niihästi Eesti taasiseseisvumispäeva kui ka suve suundumist sügise suunas. Musitseerivad Priit Rusalepp ja Külli Erikson.

Rakvere muusikakoolis homsest 23. augustini toimuv MTÜ In Corpore ansamblimängukursus noortele kammermuusikutele kutsub klassikalise muusika sõpru põnevatele kontsertidele.

Pisikesed ja suuremadki raamatuhuvilised saavad veel enne kooliaasta algust lugeda seiklusi õpinguid alustavast koprapoisist. See loomake on lennuka virulasest kirjadaami Urve Tinnuri kuueteist­kümnenda teose ja ühtlasi üheksanda lasteraamatu peategelane.

Rukkimaarjapäeva, 15. augusti õhtul kell 19 toimub Väike-Maarja kirikus orelikontsert “Maarjamaa 800”, kus musitseerib Ines Maidre.

Augustis saab Lääne-Virumaa keskraamatukogus taas näha köitekunsti.

Kas Rakvere Galerii tegeleb ajaloo võltsimisega? Sedapuhku küll. See on üks osa meeste mängudest. Mängijaks Tenno Pent Sooster näitusega “Ajaloo võltsimine ehk Meeste mängud”.

Kui ma Virumaa rahvaülikooli varemete juurde jõuan, on tunnid juba alanud.

Teisipäeva pärastlõunal oli Lääne-Virumaa keskraamatukogu teisel korrusel näha sagimas uudishimulike pilkudega inimesi. Raamatukogutöötajate õppepäev oli tegemisi täis ning ühtlasi avati selle raames filateelianäitus “Pillid markidel”, mille on oma margikogu põhjal koostanud Samuel Golomb.

Kui ma Virumaa rahvaülikooli varemete juurde jõuan, on tunnid juba alanud.

KONTSERT

Vihula mõis 19.00 Rein Rannap ja Maarja-Liis Ilus "Tuulekandle viis"

ÜRITUS

Kunda klubis üleriigiline saksofonistide XIV suvekool

Homme esietendub Kunda mõisas Ranna-Viru rahvateatri suur suveprojekt “Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu”.

Kui eestlased Eestis paar nädalat tagasi kehva suusailmaga hädas olid, nautisid kadrinlased ülikuuma ilma ning neil ei tulnud mõttessegi liigse palavuse pärast vinguda.

ÜRITUS

Käsmus kultuurifestival Viru Folk

Tapal 89. linnapäevad ja V vorstifestival

Kiltsi põhikoolis loomelaager, osalejad saavad maalida, viltida ja teha portselanimaali

 

 

 

KONTSERT

Vihula mõisas kell 19 ansambel Zorbas

Võsul kell 19 Moskva vanamuusika ansambel De Camera E Da Chiesa 

 

TEATER

Kunda mõisas kell 19 suvelavastus "Maili. Virumaa rahvaülikooli lugu"

Kunda linna klubis ja mõisas Eesti Harrastusteatrite Liidu suvelaager

 

ÜRITUS

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus kell 14.30 Samuel Golombi marginäituse "Pillid postmarkidel" avamine

Kiltsi põhikoolis loomelaager, osalejad saavad maalida, viltida ja teha portselanimaali

Kunda linna klubis ja mõisas Eesti Harrastusteatrite Liidu suvelaager, kus tehakse proove ja massistseene lavastusele "Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu"

 

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 18.30 "Unistuste horoskoop", kell 20.20 "Pulmakaos"

 

Ago-Livius Kerge raamatu “Tudulinna – siit ma tulen” esitlusele kogunes ligi sada kirjandushuvilist.

Eesti legendaarse sügavmaheda baritoni Georg Otsa auks toimus mõni aeg tagasi Võsu rannaklubis festival, järjekorras teine, mis koosnes kontserdist ja filmiõhtust.

“Seda armastust olen ma sinu isaga juba tundnud,” sähvab paruness Nadežda von Meck pojale, silmad põlemas valusast hingelisest kirest Tšaikovski (muusika) vastu.

Hinnad Rakvere turul 29. juulil (euro, kg)

Eesti notareid ühendav Notarite Koda tegi oma Facebooki-lehekülje, et anda värsket infot ja päevakohast nõu, tuletada meelde lihtsaid põhitõdesid ning kommenteerida ühiskonnas aktuaalseid juriidilise valdkonna küsimusi.

Homme on viimast päeva avatud ökopood Mahe Mees, mille omanik Katri Kaldaru otsustas pärast põhjalikku kaalumist kaupluse sulgeda.

Eelmisel reedel avas Rakveres uksed uus ilustuudio Mariell. Tegemist on küünetehnik Signe Paju ettevõtmisega, kel hobist on kasvanud töö ning töö käigus tekkinud unistus oma salongist on teoks saanud.

ÜRITUS

Tapa Kultuurikojas tänavakunsti workshop noortele - teooria ja praktiline töö

KONSTERT

Rakvere Vallimäe laululaval Vallatud Vestid - Ott Lepland, Tanel Padar, Jalmar Vabarna koos Karl-Erik Taukariga konstertuuril “Vallatu Vestern”

SPORT

Rakvere Kunstmurustaadionil Eesti Meistrivõistlused jalgpallis C-klassi tüdrukutele: Rakvere JK Tarvas (T-01) - JK Tallinna Kalev (T-01)

Pühapäeval ja esmaspäeval oli tavapäraselt pallurite ja suplejatega täidetud Võsu rand muutunud džässiparadiisiks, mis pakkus ürituse külastajatele nii kodumaiseid kui ka veidi eksootilisema varjundiga muusikaelamusi.

Kuu aja pärast, 22. augustil on Rakvere lauluväljak punkivaid mehi ja naisi pungil. Punk on siiski punk, kuid peo ristiisa Üllar Saaremäe sõnul on kolmanda laulupeo vormis ja sisus mitmeid arenguid ja pöördeid. Laulupeo eel ja järel on peod, kus linnarahvas saab peaaegu olematu hinna eest nautida ägedaid pungiklassikuid.

KONTSERT

Vihula mõisas kell 19 Maria Listra ja Sandra Nurmsalu "Päikese poole"

Võsu rannaklubis kell 18 Kirill Ogorodnikovi kitarrikontsert

KONTSERT

EELK Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 Orelisuvi 2015. Orelil Inna Badina

Salla Kuursaalis kell 22 sünnipäevapidu. Tantsuks ansambel "Hellad velled"

Võsul 7 Taevas kell 23 ansambel Rednex

 

 

16. juulil toimus Vihula mõisa aias Kukerpillide ja David O’Brocki plaadi “Connected Country 2” esitlus.

Täna esietendub Kukruse polaarmõisas Eili Neuhausi ja Urmas Lennuki näidend “Kui seda metsa ees ei oleks”. See on paruness Nadežda von Mecki ja noore Pjotr Tšaikovski armastuse lugu. Platoonilise kiindumuse lugu, kus suur helilooja on olemas vaid muusikas, kirjades ja naises.

Viru Folgil saab sel aastal kuulda taani muusikat. Kokku tuleb viis Taani kollektiivi, kes silitavad kuulaja kõrva pehmete rahvalike viisidega ja tõmbavad festivalikülalised halastamatult ürgsete sugemetega folkroki maailma. Virumaa Teataja annab ülevaate, milliseid Taani ansambleid tänavu folgil näha saab.

Eile alanud ja täna jätkuval festivalil Võsu Jazz  esineb kokku üle 20 artisti Eestist, Rootsist, USAst, Venemaalt ja Lätist.

Kontserdiagentuur Corelli Music korraldab kontserdisarja “Eesti mõisad”, mille käigus peetakse kontsert ka Moe mõisas. Sarja eesmärk on koguda toetust Rogosi mõisa kooli pillifondi toetuseks.

KONTSERT

Vihula Mõisa suvemuusika 2015 kell 19.00 Kõrsikud

KONTSERT

Moe mõisas kell 18 heategevuslik kontserdisari „Eesti Mõisad 2015“. Klavessiinil Imbi Tarum, ajalooline taust Jüri Kuuskemaa

Vergi sadamas kell 20 Toomas Anni

 

Pühapäeval ja esmaspäeval toimuva Võsu Jazz’i raames on avatud Rootsi kuningliku akadeemia õpitoad ja seminarid, mida korraldavad selle kõrgelt hinnatud kooli õpetajad ja festivalil esinevad artistid.

Kolmapäeva õhtul kell 22 astub Käsmu meremuuseumi õuel publiku ette tšellokvartett C-JAM päikeseloojangu kontserdiga “Crazy Cellos”.

Narva linnuse arhitektuurivõistluse võitsid arhitektuuribüroo JVR arhitektid Kalle Vellevoog, Tiiu Truus, Lidia Zarudnaja, Martin Proomik.

Lõppenud hooaega jäävad enim iseloomustama veebruaris peetud sünnipäevapidu, elav välissuhtlus, palju auhindu ja publikurohke suvi.

Meeste tantsupidu KOLME käisid Rakveres vaatamas peo idee autori ja pealavastaja Maie Orava Läti kolleegid, kes kutsusid ta vastukülaskäigule.

Küsitluses on osalenud  inimest