Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Oma esimese isikunäituse avanud Soome-Eesti kunstnik ­Pirjo Parkoin näitab Rakveres Pätsi pitsakohvikus maale, mis iseenesest lõuendile saanud.

Mida tunneksite, kui hommikul seisaks keset linna- või külaväljakut ausammas teie enda kujuga? Uhkust? Segadust? Paanikat? Mida ütleksite uudishimus vaevlevatele naabritele?

Reede õhtul oli filmisõpradel taas põhjust kokku tulla, et elada kaasa Rakvere gümnaasiumi filmifestivali suurejoonelisele kulmi­natsioonile.

Kuus igati lugemist väärt ja Virumaa kirjandusauhinnale kandideerivat raamatut võetakse vabas mõttevahetuses vaatluse alla esmaspäeval, 15. veebruaril kell 15 Lääne-Virumaa keskraamatukogu kohvikus.

Tihti kurdetakse, et tänapäeva inimestel on lugemisharjumus kadunud. Kuid raamatukogudest ja raamatupoodidest öeldakse, et loetakse küll, ainult trendid muutuvad.

Tänavu suvel toimetab Vargamäel Kõrboja perenaine. Tema elu ja saatus on Anton Hansen Tammsaare, Urmas Lennuki ja Vallo Kirsi kätes.

Rakvere teatris esietendus laupäeval Vladimir Žerebtsovi komöödia "Ausammas" Filipp Losi lavastuses.

Eile tähistas Tapa Valla Lastekoor meeleoluka kontserdiga oma kümnendat sünnipäeva.

Moskvalane Filipp Los püstitab Rakveresse “Ausamba”. Otse teatrilavale. Kaks kuud lavastaja pidupäeva – proovitööd imeliste näitlejatega – nautinud mees õpib usinasti eesti keelt.

Moskvalane Filipp Los püstitab Rakveresse “Ausamba”. Otse teatrilavale. Kaks kuud lavastaja pidupäeva – proovitööd imeliste näitlejatega – nautinud mees õpib usinasti eesti keelt.

Virumaa kirjandusauhinnale on valitud kandideerima kuus teost: “Paul Keres: mälestusi, materjale, kirju” – koostaja Paavo Kivine, Tarmo Vahteri “Karuks istus vangitornis … 1980 – aasta, mis raputas Eestit”, Jelena Skulskaja “Marmorluik”, Olavi Ruitlase “Vee peal”, Peeter Sauteri “Lapsepõlvelõhn” ja Mari Saadi “Matused ja laulupeod”.

Laupäeval kogunes Lehtse kultuurimajja neli Eestis tegutsevat mandoliiniorkestrit. Päeval tehti proovi ning harjutati kokkumängu, õhtul aga anti rahvale ühiskontsert.

Kui rohelist värvi ausammas polnud Targa Maja juurde veel paika sätitud, ronis juba sinna otsa õige inimene. Rakvere teatri projektijuht Mari Rohtla katsetas memoriaaliidee kandvust ja jõudu. Just tema on üks inimestest, kes mõtte ja kätega on valmis teinud pisut crazy postamendi, kuhu nädala lõpuni saab veel pilti tegema minna.

Homme kell 18 algaval kontserdil Lehtse kultuurimajas mängivad kõik Eesti mandoliiniorkestrid : Eesti Mandoliinide Orkester Põlvast, Saku Mandoliinid, Uhtna Mandoliiniorkester ja Tapa Valla Mandoliiniorkester.

Laupäeval, 30. jaanuaril hakkab Kadrina valla raamatukogu teisel korrusel taas riime ja värsse lendama, nii et vähe ei ole, lubavad Kadrina räpparid-luuletajad. Kui eelmisel luuleüritusel esitles oma uut luulekogu 1SILM, siis sedapuhku on võimalik lähemalt tuttavaks saada PRTKRi loominguga, eeskätt tema värske kogumiku “Inventuur” tekstidega.

26. jaanuari õhtul avati Rakvere Galeriis Toomas Kaskmanni maalinäitus “Meremeel”. Kunstnik rääkis, et näitusel olevaid teoseid hakkas ta maalima juba 16 aastat tagasi. Ainesega kasvanud ta kokku juba lapsepõlves, kui käis kalamehest isaga iga ilmaga merel.

Rakvere lähistel sündinud Arvo Iho on tuntud kui filmirežissöör, -operaator ja fotograaf. Eelmisel nädalal kohtus kirglik filmimees Lääne-Virumaa keskraamatukogus lugejatega.

Rakvere reaalgümnaasiumi ja Rakvere põhikooli külastasid täna Elamusaasta projekti raames kirjanik-tõlkija Anti Saar ja näitleja Jaanus Tepomees.

Sel suvel juba kolmandat korda toimunud meeste tantsupeol osales ka Rakvere sõpruslinna Lapua meeste tantsurühm, kellele siinne üritus nii sügava mulje jättis, et nüüd tahetakse ka Soome mehed tantsima panna.

Möödunud nädalal öeldi aitäh kõigile neile, kes on panustanud kultuuri ja spordi arendamisse maakonnas või talletanud siinset ajalugu.

Kolmapäeval, 27. jaanuaril astub Tamsalu kultuurimaja lavalaudadel üles Vana Baskini Teater komöödiaga “Petised”.

Tallinnas 29.–31. jaanuaril esimest korda toimuv Loomehäkk, mis võtab teiste seas ette “Sipsiku” ja ERMi targad piletid, hakkab oma Facebooki-lehel välja pakkuma ideid, milliseid digirakendusi kahepäevasel loomevaldkondade hackathon’il arendada.

Rakvere teatrisse saabub juba täna külla venekeelne nukulavastus “Lumehelbeke”, muusikasõpru ootavad džässiõhtu ja võimalus ragistada ajusid muusikaviktoriinil.

Rakvere teater liigub põneval lainel: proovisaalis kerkib “Ausammas” ja hakkab toimetama Marlene Dietrich. Suveks põrutab kogu trupp “Maailma otsa”.

Kunstirahvast oodatakse laupäeval kell 16 Rakvere Galeriisse, et treenida kätt portreede joonistamises.

Kilomeeter Skulptuuri (kms) kuulutas välja avatud konkursi 2016. aastal Rakveres toimuvaks näituseks.

Eesti loodusmuuseumi koostatud näitus tutvustab konkursi “Looduse aasta foto” 13 aasta parimaid töid aastatest 2000–2013.

Aasta 2015 sai minu elus Richard Uutmaa aastaks. Rakvere ametikoolis leiti unustuse tolmust kaks Uutmaa maastikumaali dateeringutega 1948 ja 1952. Need pildid otsustati korda teha.

Taevas ja meri Eesti rannamaastikult säratab Rakvere Galeriid kesk lumesadu ja pakast. Kaks virulase Richard Uutmaa ajast ja inimkätest räsitud maali sööstavad fööniksina kunstimaailma.

Teatrisõbrad on oodatud täna kell 14 osalema Eesti Teatri Agentuuri ja Eesti Etendusasutuste Liidu (EETEAL) jagatud mõtete sarja kohtumisel “teater | valik”.

Eelmisel aastal täienes muuseumi kogu eelkõige Eesti politsei ajalugu kajastavate materjalidega. Toimivad kontaktid politsei- ja piirivalveametiga, aga positiivne mõju oli ka möödunud aasta veebruaris korraldatud konverentsil “Eesti Politsei metsikutel 90ndatel”. Täname annetajaid: siseministeeriumi, politsei- ja piirivalveametit, Kristian Jaanit, Lembit Kolki, Stephan Massnickit, Priit Männikut, Peeter Paud, Veikko Saarit, Anni Soodlat, Aivar Toomperet.

Eesti mehel pole kerge rääkida hingeasjadest. Süda võib olla tundeist tulvil, aga sõnadel on pais ees. Iseasi, kui keegi on need teoseks vorminud. Romaaniks. Lauluks. Olgu või ise. Ikka julgem.

Kadri Kõusaare film “Ema”, kus peaosa mängib Rakvere teatri näitlejanna Tiina Mälberg, teenis esilinastusel Jõhvis saalitäielt publikult sooja aplausi.

Rakvere Galerii hõikab kunstnikke pliiatsite-pintslite juurde, et valmistuda traditsiooniliseks Eesti sünnipäeva tähistavaks portreenäituseks.

Rakvere Galerii hõikab kunstnikke pliiatsite-pintslite juurde, et valmistuda traditsiooniliseks Eesti sünnipäeva tähistavaks portreenäituseks.

Rakvere kunstnik Riina Rillo avas 5. jaanuaril Võru Linnagaleriis kunstinäituse “Eestimaa taevas”. Maalinäitusel on eksponeeritud paarkümmend teost valdavalt aastatest 2014 ja 2015.

Virulane armastab vankumatult “Rehepappi”, neelab Kersnat ja krimkasid. Ta õpib, uitab lingvistilises metsas, naudib imelist ajalugu ja näputööd. Seda tunnistab trükisõna hititabel.

Uute filmide aastat alustab Virumaal Kadri Kõusaare “Ema” esilinastus 7. jaanuaril Jõhvi kontserdimajas. Filmis mängib peaosa Rakvere teatri näitlejanna Tiina Mälberg.

Eile toimunud Tallinna ülikooli (TLÜ) sümfooniaorkestri uusaastakontsert Rakvere rahvamajas läks publikule nii hinge, et tormilise aplausiga nõuti lisalugu ning kontserdi lõpuks seisis saalitäis rahvast püsti.

Vahel on mõnda arvustust lugedes tunne, et ma pole vaadanud üldse sama lavastust kui kirjutaja. See hämming tabas mind taas, lugedes Veiko Märka vastu­kaja lavastusele “Must prints”.

Virumaa pealinna orkester kutsus jõulu teisel pühal tänulikke muusikasõpru oma kontserdile, jätkates nii kaunist tava. Meisterlikult esitatud tundlik muusika kanti sel imelisel ajal ette Targas Majas.

Kadrina kirikus tuleb 29. detsembril kell 18 jõuluaja jätkuks ettekandele mitmekülgne maarjamuusika kava. Neitsi Maarja auks loodud või temast inspireeritud teoseid nii ammumöödunud aegadest kui ka tänapäeva heliloojate sulest esitavad jahedat kirikuruumi trotsides kaks tuntud ja võluvat muusikut – organist Ines Maidre ja sopran Arete Teemets.

Mõni läheb üle tänava – ja enam teda ei ole. Rullnokk roolib ja ... Siis ütlevad inimesed, et ju see oli tema saatus. Vanasõna ütleb, et kes peab uppuma, see ei põle. Või oli see vastupidi. Igal juhul mõte on selge. Et kes ...

Kadrina kirikus tuleb 29. detsembril kell 18 jõuluaja jätkuks ettekandele mitmekülgne Maarjamuusika kava. Neitsi Maarja auks loodud või temast inspireeritud teoseid nii ammumöödunud aegadest kui ka tänapäeva heliloojate sulest esitavad jahedat kirikuruumi trotsides kaks tuntud ja võluvat muusikut – sopran Arete Teemets ja organist Ines Maidre.

Missuguseid tähendusi kannavad jõulud? Millistel kommetel on iidsete rituaalide hõngu? Miks muutuvad tavad aegade voolus? Sulatamisoskus aitab rahvusel püsima jääda, ütleb folklorist Mall Hiiemäe.

Kadri Voorand (29) on särav andekas lauljatar, kelle nimi ei vaja lehelugejaile ilmselt tutvustamist. 2015. aasta on olnud talle edukas: näiteks aprillis pälvis ta Eesti Jazziauhinna, ta on Eesti Kooriühingu aastapreemia nominent aasta koori/orkestrihelilooja kategoorias.

Rakvere reaalgümnaasiumi lastekoor ja segakoor ning nende dirigent Elo Üleoja, naasnud Praha rahvusvaheliselt advendi- ja jõulumuusika festivalilt hahe hõbediplomiga, andsid kontserdi kodulinnas.

Rakvere Teatrikohvikus avatakse 22. detsembril kell 17.17 Kalli Kalde näitus “Lend soojale maale”, mis koosneb kolmest eriilmelisest maalide seeriast. Rakvere teatri väikeses majas on eksponeeritud maalide seeria “Veepeegeldused”. Suure maja fuajees on Kalde sõnul väljas tema unistuste pildid lopsakast lõunamaast ja paradiislikest vihmametsadest. Teatrikohvikus eksponeeritud akvarellid on valminud illustratsioonidena 2009. aastal ilmunud Jaan Kaplinski raamatule “Lahkujad”.

Kui laulja meel on rõõmus ja hing hõiskab, hakkab hääl kõlama lausa hõbedaselt. Seda kogesid Prahas Rakvere reaalgümnaasiumi lastekoori ja segakoori liikmed.

Rakvere teater on üks 13 teatrist ja muuseumist, kes saavad toetust muukeelse info esitamisvõimekuse suurendamiseks. 2016. aastal hakkab teater juurutama tehnikat, mis võimaldab muukeelsel publikul lugeda etenduste tõlget läbi tahvelarvutite.

Küsitluses on osalenud  inimest