Logi sisse
Aktiveeri
digileht

ÜRITUS

Tapa Kultuurikojas tänavakunsti workshop noortele - teooria ja praktiline töö

KONSTERT

Rakvere Vallimäe laululaval Vallatud Vestid - Ott Lepland, Tanel Padar, Jalmar Vabarna koos Karl-Erik Taukariga konstertuuril “Vallatu Vestern”

SPORT

Rakvere Kunstmurustaadionil Eesti Meistrivõistlused jalgpallis C-klassi tüdrukutele: Rakvere JK Tarvas (T-01) - JK Tallinna Kalev (T-01)

Pühapäeval ja esmaspäeval oli tavapäraselt pallurite ja suplejatega täidetud Võsu rand muutunud džässiparadiisiks, mis pakkus ürituse külastajatele nii kodumaiseid kui ka veidi eksootilisema varjundiga muusikaelamusi.

Kuu aja pärast, 22. augustil on Rakvere lauluväljak punkivaid mehi ja naisi pungil. Punk on siiski punk, kuid peo ristiisa Üllar Saaremäe sõnul on kolmanda laulupeo vormis ja sisus mitmeid arenguid ja pöördeid. Laulupeo eel ja järel on peod, kus linnarahvas saab peaaegu olematu hinna eest nautida ägedaid pungiklassikuid.

KONTSERT

Vihula mõisas kell 19 Maria Listra ja Sandra Nurmsalu "Päikese poole"

Võsu rannaklubis kell 18 Kirill Ogorodnikovi kitarrikontsert

KONTSERT

EELK Rakvere Kolmainu kirikus kell 12 Orelisuvi 2015. Orelil Inna Badina

Salla Kuursaalis kell 22 sünnipäevapidu. Tantsuks ansambel "Hellad velled"

Võsul 7 Taevas kell 23 ansambel Rednex

 

 

16. juulil toimus Vihula mõisa aias Kukerpillide ja David O’Brocki plaadi “Connected Country 2” esitlus.

Täna esietendub Kukruse polaarmõisas Eili Neuhausi ja Urmas Lennuki näidend “Kui seda metsa ees ei oleks”. See on paruness Nadežda von Mecki ja noore Pjotr Tšaikovski armastuse lugu. Platoonilise kiindumuse lugu, kus suur helilooja on olemas vaid muusikas, kirjades ja naises.

Viru Folgil saab sel aastal kuulda taani muusikat. Kokku tuleb viis Taani kollektiivi, kes silitavad kuulaja kõrva pehmete rahvalike viisidega ja tõmbavad festivalikülalised halastamatult ürgsete sugemetega folkroki maailma. Virumaa Teataja annab ülevaate, milliseid Taani ansambleid tänavu folgil näha saab.

Eile alanud ja täna jätkuval festivalil Võsu Jazz  esineb kokku üle 20 artisti Eestist, Rootsist, USAst, Venemaalt ja Lätist.

Kontserdiagentuur Corelli Music korraldab kontserdisarja “Eesti mõisad”, mille käigus peetakse kontsert ka Moe mõisas. Sarja eesmärk on koguda toetust Rogosi mõisa kooli pillifondi toetuseks.

KONTSERT

Vihula Mõisa suvemuusika 2015 kell 19.00 Kõrsikud

KONTSERT

Moe mõisas kell 18 heategevuslik kontserdisari „Eesti Mõisad 2015“. Klavessiinil Imbi Tarum, ajalooline taust Jüri Kuuskemaa

Vergi sadamas kell 20 Toomas Anni

 

Pühapäeval ja esmaspäeval toimuva Võsu Jazz’i raames on avatud Rootsi kuningliku akadeemia õpitoad ja seminarid, mida korraldavad selle kõrgelt hinnatud kooli õpetajad ja festivalil esinevad artistid.

Kolmapäeva õhtul kell 22 astub Käsmu meremuuseumi õuel publiku ette tšellokvartett C-JAM päikeseloojangu kontserdiga “Crazy Cellos”.

Narva linnuse arhitektuurivõistluse võitsid arhitektuuribüroo JVR arhitektid Kalle Vellevoog, Tiiu Truus, Lidia Zarudnaja, Martin Proomik.

Lõppenud hooaega jäävad enim iseloomustama veebruaris peetud sünnipäevapidu, elav välissuhtlus, palju auhindu ja publikurohke suvi.

Meeste tantsupidu KOLME käisid Rakveres vaatamas peo idee autori ja pealavastaja Maie Orava Läti kolleegid, kes kutsusid ta vastukülaskäigule.

Rakverest pärit rahvusvaheliselt tuntud Põhjamaade ja Eesti pärimusmuusik, akordionist ja muusikapedagoog Tuulikki Bartosik esineb suvel Võsu Jazz Festivalil oma uue trioga.

Trio koosseisus astuvad juulis kõrvuti Tuulikkiga Võsul lavale soomlasest klaverivirtuoos Timo Alakotila ja Curly Stringsist tuntud Villu Talsi mandoliinil.

Kohtusin Lääne-Virumaa ja Võrumaa juurtega Eesti tänaseks ehk tuntuima pärimusmuusikat mängiva akordionistiga esimest korda käesoleval aastal Stockholmi kuningalossi vastas ühes linna kauneimas kontserdisaalis Eric Ericsonhallenis. Väikesel Skeppsholmeni saarel asuvas valgete kuplitega hoones esines Tuulikki sel mai päikselisel nädalavahetusel kõrvuti Võsu festivali peakorraldaja, bassimängija Rickard Malmsteni, väliseesti helilooja ja pianisti Toomas Tuulse, Stockholmi Eesti segakoori ja rahvatantsuansambliga Virvel.

Samal kuul astus Tuulikki üles Inglismaal BBC otseeetris, et tutvustada oma uut albumit “Chatterbox”, ja Lõuna-Eestis Rõuges Mari Kalkuni taluköögis, kus lauldi võrukeelseid lastelaule.

Folgi ja etno muusikatraditsiooni tihedalt nüüdisajaga põimiv kollektiiv Trad.Attack! annab esimese kauamängiva välja Saksamaa plaadifirma Nordic Notes alt. Eestis ilmub plaat pealkirjaga «AH!» juba 23. juulil, septembri lõpus aga Saksamaal, Madalmaades, Šveitsis ja Austrias. 

Neljapäeval esitles kirjanik Kaur Riismaa Viru Keskuse Rahva Raamatus oma esikromaani ​«Pimeda mehe aiad», mis on ühtlasi kirjastuse Tänapäev 2015. aasta romaanivõistluse võidutöö.

Eveli Varikut kuulates tundub, justkui oleks Pärnu kunstisuve kureerimine puhas lust – pildid hüppavad metsast seintele, saalid muutuvad pesadeks, tegevuskunstiakt kujuneb defileeks.

Ehedad on need lood, mille iseloomustamiseks ei vaja seitsmeaastane väikemees suuri sõnu. “Etendus oli tore ja jäätis maitses nii hästi,” tegi väike teatrikriitik kiire kokkuvõtte.

Arto Paasilinna romaanil põhinevat Jaanus Rohumaa lavastust “Maailma parim küla” etendas Rakvere teater Rakvere Rahvaaias 12 korda ja seda käis vaatamas 4764 inimest.

Suured selged silmad vaatavad otse südamesse. Mosambiigi mustade maasikate siirad naeratused, kelmikad ilmed ning sekka väike nutujorugi jutustavad Aafrika hingest.

Rakvere teater on rahutu loomuga. Maailmakülas käidud ja käed tubades tööseks tehtud, jagub mängimisi juulisse ja augustigi. Lavale astuvad Palmse marakratid ja kolp Connemaras.

Esmalt pole mingit kirikut. On vaid lahmakas metsast maad ja vanaisa tahe. On töö ja eluga pankrotti läinud mees, tema terve talupojamõistus ja vintske (soome) sisu.

Tapalt pärit Vanemuise ooperilauljale Reigo Tammele (26), kelle aariad võtavad juba praegu kuulajail pisara silma, võib ennustada suurt tulevikku, ehkki esialgu oli tema unistus esineda draamalaval.

Valgete kiviplaatidega tänaval on kitsuke riba autode jaoks ja palju ruumi jalakäijatele. Keset tänavat kasvavad puud ja kastides lilled, majadel on nende ajalugu tutvustavad sildid. Muuseumiks muudetud tänaval keeb elu.

Juulikuuga jõuab meie mõisatesse aasta kõige kiirem aeg. Nii on ka Sagadis, kus juba täna alustab traditsiooniline öömuuseumisari.

Juulikuus ootab Rakvere teater külla terrassile, Rahvaaeda ja Palmsesse, toimetama töötubadesse ja jälgima installatsiooni valmimist.

Kanadast jõudis sõnum, et lahkunud on kirjanik Arved Viirlaid (11. IV 1922 – 21. VI 2015) – Virumaa kirjandusauhinna kolmas laureaat aastast 1990 romaaniga “Ristideta hauad”.

“Oh, kui kaunis,” ütles väikesele poisile vanaema, kui üle vallimäe kaikus ingerisoomlaste rahvushümn “Nouse, Inkeri”. Laval jaksas vanapapi vaevu-vaevu seista, kuid laulis ikka. Istus ja laulis edasi ...

Juulikuus ootab Rakvere teater külla terrassile, Rahvaaeda ja Palmsesse, toimetama töötubadesse ja jälgima installatsiooni valmimist.

Vikerraadio sarjas “Luuleruum” esietendub homme kell 23 luulekava “Tuleta meelde armastust”, kus kõlab Kristiina Ehini luule Ines Aru esituses.

(1)

Vihula mõisas toimuvad sellel suvel kontserdid, kus Eesti armastatud artistid esitavad oma parimat loomingut.  

 

Loomaportreed ja lilled, kostüümid ja joonistused, sekka koopiamaale ja skulptuuri. Lõputöödega on astunud vaatajate hindava silma ette Rakvere eragümnaasiumi kunstinoored.

Kui naised tahavad meelt avaldada, panevad nad suu kinni ja lasevad sõrmedel käia. Kes vormib savi ja pillub värve, kes nakitseb viltimisnõelaga, kes ... teeb paberit. Sõnum saab selge.

Reede hilisõhtul algusega kell 23 toimub Emumäe matkarajal öine matk, kuhu oodatakse kõiki huvilisi.

Poprokki viljelev bänd Sewen avaldas video laulule "Libised käest".   

Läsna külateater jõuab taas esietenduseni. Reedel, 19. juunil kell 20 astub publiku ette vanu aegu ja tänapäeva põimiv “Nukitsamehe mäng”.

Rahvaaeda on kerkinud kirik. Kiriku ümber küla. Kui Arto Paasilinna romaanis on valmiva kiriku tugisambaks Eemeli Toropainen, siis Rakveres on loovaks jõuks Jaanus Rohumaa.

Rahvaaeda on kerkinud kirik. Kiriku ümber küla. Kui Arto Paasilinna romaanis on valmiva kiriku tugisambaks Eemeli Toropainen, siis Rakveres on loovaks jõuks Jaanus Rohumaa.

Juuniõhtutel Käsmus merekaldal peetud kaunite kontsertide sari on läinud nii menukalt, et korraldajad on pidanud kavva võtma isegi kaks lisakontserti.

Rakvere teatris avatakse esmaspäeval, 15. juunil kell 17.17 viis käsitöist näitust ühise pealkirjaga “Maailma parim näitus”.

Suvefestival “Mõisamängud” toob Lääne-Virumaa mõisatesse kolm kontserti.

Raamatukoi vannub iga uue aasta alguses, et ei osta enam ühtegi raamatut. Riiulid on niigi lookas. Täikal ununevad tõotused. No see raamat ikka veel mahub. Teine ... Kümnes ...

19. juunil esietendub Rakvere Rahvaaias Arto Paasilinna maailma saatusest ja tulevikust kõneleval samanimelisel romaanil põhinev komöödia “Maailma parim küla”. Esietenduse eel räägivad trupi liikmed sellest, milline on nende nägemus maailma parimast külast meie igapäevaelus.

Kes ütles, et grafiti peab olema just õues? Samahästi sobib see ka tubastele seintele. “Seinategu” värskendab pilku ning sirutab terekäe salapärastele maalinguinimestele.

Küsitluses on osalenud  inimest