Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kui 19. sajandi Šotimaal leitakse hai kõhust katkendlik pudelikiri, algab suurejooneline seiklus, mis viib vaataja ümbermaailmareisile kadunud kapteni jälgedes. Jälgi aitab ajada 9. augustil Tallinnas lennusadamas esietenduv Nukuteatri vabaõhulavastus “Kapten Granti lapsed”, kus teevad kaasa ka Rakvere noored Teele Kaljuvee-O’Brock, Ringo Ramul ja Karl Robert Saaremäe.

TEATER

Jäneda Pullitallis kell 19.30 “Imede aasta” (R.A.A.A.M.)

Albu vallas Vargamäel kell 19 “Vargamäe unistaja”

Tapa raudteejaamas kell 19.30 "Titanicu orkester"

TEATER

Jäneda Pullitallis kell 19.30 “Imede aasta” (R.A.A.A.M.)

Tapa raudteejaamas kell 19.30 "Titanicu orkester"

TEATER

Jäneda Pullitallis kell 19.30 “Imede aasta” (R.A.A.A.M.)

Trio Valendik astub kontserdisarja „Tumeromantika õhtud 2014“ raames üles pühapäeva õhtul kl 18 Rakveres pangamaja saalis. Bändi Väike-Maarja juurtega kitarrist Anti Lillak rääkis intervjuus Virumaa Teatajale, kuidas sünnivad nende lood ja mis on triole tähtis.

Tiivad on kadunud. “Kus on need tiivad, mis kunagi meeldisid mul?” küsis Jaan Sööt kontserdi teises loos, päris uhkes vene menubändi Nautilus Pompilius hittloo “Krõlja” eestinduses. No ei ole tiibu ja värk tundub kuidagi lootusetu.

Sel ajal kui folgirahvas Viljandi lossivaremetes tantsu vihub, käivad Käsmus kibedad korraldustööd, sest juba 8. augustil on kõik muusikasõbrad teretulnud kaptenite külas startivale Viru Folgile.

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saab veel 31. juulini tutvuda Lääne-Viru maakonna ja Plöni kreisi tänaseks 25 aastat kestnud sõprussuhteid kajastava näitusega. Näituse stendidel on infot ja hulgaliselt fotosid sõpruslinnade ja –valdade, sõpruskoolide, seltside ja sõprusühingute kohtumistest ja koostööst. Samuti on näitusesaalis presenteeritud aastate jooksul erinevatel asutustel kogunenud Plöni maakonna meened ja materjalid.

Kontserdisarjas “Tumeromantika õhtud” homme Muuga mõisas ja pühapäeval Rakveres üles astuv Suurbritannia neofolgi-neoklassika viiuldaja, multiinstrumentalist, helilooja, laulukirjutaja, laulja ja viiuliõpetaja Matt Howdeni annab esmaspäeval, 28. juulil kell 14 Rakvere kultuurikeskuses töötoa “Viiuli kasutusvõimaluste laiendamine folk- ja pärimusmuusikas elektrooniliste lisaseadmete ja uudsete mängutehnikate abil”.

Vargamäel Tammsaare muuseumi rehetare all esietendus Anton Hansen Tammsaare “Tõe ja õiguse” esimese osa põhjal Urmas Lennuki dramatiseering ja lavastus “Vargamäe unistaja”.

Kuidas suhtub lavastaja Vargamäe Andrese olemusse ja milliseid seoseid loob ta sellest tänapäeva.

Täna kell 19 jõuab Vargamäel lavalaudadele Urmas Lennuki lavastus “Vargamäe unistaja”. Urmas Lennukile on see Vargamäel kolmas lavastus.

Tallinnas Eesti kunstimuuseumi kolmes muuseumis ootab augusti teise pooleni kõiki kunstihuvilisi see erilise ja sügava puudutuse võimalus.

Reedel, 18. juuli õhtul kell 19 jõuab Vargamäel lavalaudadele Urmas Lennuki lavastus „Vargamäe unistaja“. Urmas Lennukile on see kolmas lavastus Vargamäel.

KINO

Rakvere teatrikinos kell 16 ja kell 18 animafilm "Rio 2", kell 20 mängufilm "Meisterkokk"

Peterburis toimuva maineka teatrifestivali Baltiiski Dom põhiprogrammis esindab tänavu Eestit Rakvere linnuses resideeruv projektiteatri Kell Kümme lavastus “Hamlet”.

Toomas Kall on kirjutanud intelligentse näidendi “Karistai ja Lorelei”,

peategelaseks kirjanik August Alle. Tegevus toimub septembris 1950 Karepal Kalame talus.

Samas paigas, Sagritsa muuseumi õuel, kohavaimuga suvelavastust mägitaksegi.

Tartu hansapäevade linnadevahelisel turniiril, kuhu Tartu linnapea Urmas Klaas oli osalema kutsunud Eesti keskaegsete linnade esindused, esines südilt Rakvere linnavalitsuse delegatsioon, kuhu kuulusid abilinnapea Kairit Pihlak, linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Vilja Messer, kultuuri- ja noorsootööspetsialist Marju Altmäe ja juhiabi Mirjam Lukme-Suomalainen.

Tänavuse kontserdisarja “Tumeromantika õhtud” peaesineja Sieben loob 25. juulil kell 19 Muuga mõisa saalis algaval sündmusel ja 27. juulil kell 18 Rakvere pangamaja saalis muusikamaagiat.

Mida teevad Rakvere teatripubliku lemmikud suvel? Mängivad! Lavastajal tiksub peas uus lugu. Tööd tehakse ikka vaatajate pärast, räägivad Ülle Lichtfeldt, Eili Neuhaus ja Tarvo Sõmer.

Kadrina kirik pakub taas elamusi klassikalise muusika austajaile. 12. juuli õhtul kell 19 astuvad kuulajate ette kolm noorema põlve organisti kavaga “Orel – pillide kuningas ja kuningate pill”.

(1)

Haljala rahvamaja korraldab koostöös Lääne-Virumaa harrastusteatritega kolmanda Vanamõisa teatripikniku. Piknik toimub 13. juulil algusega kell 12 Haljala vallas Vanamõisa mõisapargis.

"Kui tore see on, et saad ometi pühendada mingi aeg jäägitult tööle ja endale," kõneleb Vanemuise teatri näitleja Hannes Kaljujärv (57), miks ta tubli osa oma suvepuhkusest Rakvere teatriga veetma nõustus, mängides suvelavastuses "Üks pealuu Connemaras". "Mul ei ole Rakveres muid kohustusi peale selle ainukese töö ja ongi kõik. Saan tegelda endaga. Tartus mul ei ole enda jaoks aega."

Kui jalg ikka vastupandamatult tatsuma hakkas, ei jäänud muud üle kui sõpradega tantsupõrandale kolida. Käis nagu eestlastel ikka – algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama, ja nii jätkus ohjeldamatut tralli peaaegu tantsupeo vääriliselt.

Baltoscandal käis üle Rakvere nagu hillitsetud rajuhoog. Seekord aeti läbi väheste sõnadega, liiguti muusikat, varje, kõlasid ja kehasid pidi. Loodi maailma ja loitsiti ööhämaruses keset metsa.

Rakvere Galeriis avatakse 8. juulil kell 18 Birgit ja Heinz Vogleri graafika- ja tekstiilinäitus.

(2)

Võsul suviti pensionäripõlve pidav Eesti Meestelaulu Seltsi loomise ja tuletoomise mõtte algataja Heino Ross (85) leiab, et hoolimata kõigist muutustest, mis laulupidu ja selle traditsioonid on läbi teinud, on peol tulevikku.

Just niisugust pealkirja kannab Maarit Murka õlimaal aastast 2008. Tänapäeva kunstimaailm on kirju, vähemaks on jäänud klassikalisi maale ja skulptuure.

Haud võib küll olla tuulevarjuks, kuid kas see kaitseb inimest ka kuulujuttude eest? Vaevalt. Teravad keeled noolivad nii kõdunevaid kolpasid kui ka elusaid hingi. Connemaras miilab (puhastus)tuli.

Kuidas mahutada lühikese tunni sisse ühe väärika laeva sajandipikkune tee, milles peegeldub Eesti ajalugu?

Sadakond virulast on otsustanud astuda teatrilavale. Et öelda, kes häirib. Et rääkida, mis hingel. Et moodustada Baltoscandalil Virumaa mõtteline inimatlas.

Samal teemal: “Kuue aasta pärast jääb Lääne-Virumaale kaks gümnaasiumi?”, Virumaa Teataja, 20. juuni 2014

Hommik Ebavere spordikeskuse väljakul algab tuletoojatele reipa virgutusvõimlemisega, mida juhatab Egne tantsurühmast Tarapita. Siis koguneme taas ringi, et lugeda ühiselt tulevanne ning asuda teele.
 

Henri Hütt ja Evelyn Raudsepp lähenevad Rakvere Galeriis lavastatud näitusel “Nimetuse võimalikkusest: Kaardil” / “Unnamed nature project” näituse formaadile, performatiivne külg ees.

Jäneda pullitallis varjab end kolm Eesti diviisi võitlejat. On sügis 1944. Mis on saatusel nende jaoks varuks? Madis Kalmetil valmib lavastus rasketest valikutest.

Jahe hommik Rakvere teatri õuel ja kuskilt kuuldud ilmateade, et täna on oodata vihma, ei heiduta tuletoojate seltskonda. Tuli tuuakse öömajast välja, ette saab loetud igahommikune tulevanne ja väljakuulutatud ajal asume taas teele.

Lehm läks kasside suguvõsa kokkutulekule. Seal kohtas ta õnnelikke kassipoegi, kes kutsusid valge elevandi tsirkust vaatama.

Henri Hütt ja Evelyn Raudsepp avavad 25. juunil kell 17 Rakvere Galeriis lavastatud näituse “Nimetuse võimalikkusest: Kaardil” / “Unnamed nature project”. Baltoscandali kavva kuuluv näitus küsib, kus lõpeb teater ja algab kunst.

Mette Edvardseni projekti “Time has fallen asleep in the afternoon sunshine” (“Aeg on uinunud pärastlõunases päikeses”) raames saavad lugejad laenutada endale Lääne-Virumaa keskraamatukogust elavaid raamatuid.

Hiljuti oli mul võimalus sõita Rakvere Vähihaigete Liidu rahvaga ekskursioonile Emumäele. Kuigi olen seal päris mitmel korral käinud, ei suutnud ma lahkele kutsele vastu panna.

Mette Edvardseni projekti “Time has fallen asleep in the afternoon sunshine” (“Aeg on uinunud pärastlõunases päikeses”) raames saavad lugejad laenutada endale Lääne-Virumaa keskraamatukogust elavaid raamatuid.

Esimest korda toimuval vabaõhu skulptuurinäitusel “Kilomeeter skulptuuri” osalevate kunstnike nimekiri on kinnitatud.

Läsna rahvamajas alustatakse 21. juunil kell 20 suve omamoodi peoga – näitemängu, lugudega asjade laada, tulelõkke ja tantsuga.

Eesti on imedemaa: siin kootakse telgedel linasest linikuid, siin tehakse triibuseelikuid, siin on esivanemate pärand elus ja au sees! Õppisime siin viltima, on seitsme riigi käsitöömeistrid uhked.

Läsna rahvamajas alustatakse 21. juunil kell 20 suve omamoodi peoga – näitemängu, lugudega asjade laada, tulelõkke ja tantsuga.

Väike buss veereb kruusateel, esiistmel punapäine Mick Dowd ehk Hannes Kaljujärv. Heinamaad, põllud, metsatukk, varemed, talud. Mick sõidab oma naise hauda lahti kaevama.

Tähenduslikul reedel, 13. juunil esietendub Lääne-Virumaal Tooma talus iiri näitekirjaniku Martin McDonagh'i „Üks pealuu Connemaras“, mis on hinnatud Leenane'i triloogia teine osa.

“Võte, ühesõnaga,” lausus filmi ja seriaali “Väikelinna detektiivid” režissöör René Vilbre, kui olid kõlanud filmitegemise lahutamatud sõnad: “Kaader üks, duubel üks!” ja plaksatanud klapp.

Poolteist aastat tagasi sõitsin talvepuhkusele Marokosse. Kümne Eesti suurune maa üle 30 miljoni elanikuga. Sõbralik, kuum kõrberiik. Vastuolulise, aga seda põnevama ajalooga. Kirevate turgude ja kireva söögi maa. Rahuliku fassaadi taga kirglik elutunnetus.

Ranna-Viru rahvateater jõudis Leedus esietendada värsket lavatükki ühe päevaga kahel festivalil, ehkki kujunes nõnda, et “Seitsme näidendi” asemel kanti ette “Kuus näidendit”.

Küsitluses on osalenud  inimest