Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eesti Rahvusringhääling koostöös Arvo Pärdi keskuse ja Raadio Laste Laulustuudioga annab välja Arvo Pärdi lastelaulude CD “Lapsepõlve lood”. Plaadile on kogutud valik Arvo Pärdi lastelaule, mis on kirjutatud vahemikul 1956–1970, enamasti näidenditele ja multifilmidele.

Rakvere teater annab vaatajatele tavatud volitused: neist ja ainult neist sõltub, missugune näidend Rakvere teatris lavale jõudnute hulgast teeb läbi uuestisünni.

Rakvere teater annab vaatajatele tavatud volitused: neist ja ainult neist sõltub, missugune näidend Rakvere teatris lavale jõudnute hulgast teeb läbi uuestisünni.

Saamaks Virumaa kultuuriloo õpetamiseks praktilisi õppematerjale, korraldab Viru instituut töölehtede konkursi. “Viru instituut on seadnud eesmärgiks enam propageerida ja tutvustada Virumaa kultuurilugu. Meie lasteaedades ja koolides õpetatakse päris hästi tundma oma kodukanti, kuid tervikuna jääb Virumaaga seonduv tagaplaanile, sest kui räägitakse, siis Eestist üldiselt,” selgitas konkursi eesmärki Viru instituudi projektijuht Marge Lepik.

Madis Kõiv: “Ma lugesin ikka Hegelit, ikka lugesin ja lugesin ja siis lõpuks kujunes niisugune pilt tema filosoofiast: seisab mees, käed selja taga, akna juures ja vahib aknast välja. Ja tal on kõik meeles.” (“Die Hammerklaviersonate. Kokkusaamine Madis Kõivuga” TMK 11/1998)

Tapa Linna Orkester andis eile pärastlõunal Tapa raudteejaamas vaksalihoone juures perroonikontserdi, ligi tunniajase esinemise ajal peatus jaamas neli reisirongi, sealhulgas Tallinna-Moskva rong.

Rakvere teatrikohvikus teeb teisipäeval, 6. oktoobril kell 20 muusikat “Eesti Etno 2015 ringreis”.

Täna jõuab Rakvere Teatri väikeses majas esmakordselt Eestis lavale rootsi kirjaniku Stig Claessoni looming. Romaani "Sina maga, mina pesen nõud" lavaversiooni autoriteks on Tarmo Tagamets ja Anne- Ly Sova, lavastaja Tarmo Tagamets.

Rakvere Teatrikohviku uus üritusesari “Muusikaviktoriin” tõi mõõtu võtma viis võistkonda. Ajud ragisesid lausa üle muusika. Võidukas meestrio kogus 15 punkti 20 võimalikust.

Mis on armastus? Miks kirjanik kirjutab? Mida kaks vanemat inimest suhtest otsivad? Tarmo Tagamets ja Rakvere teater vastavad küsimustele looga “Sina maga, mina pesen nõud”.

Täna peetakse rahvusvahelist muusikapäeva, mille puhul toimub hulk kontserte ja üritusi üle terve Eesti, sealhulgas Lääne-Virumaal.

“Oi-oi-oi-oi-oi!” Akord. “Jaa-jaa-jaa-jaa-jaa!” Lauluiil lendab läbi saali. Virumaa Poistekooris puhub uus tuul. Täpsemalt Edmar Tuul. Dirigent, keda mäletame punklaulupeolt.

Meeskoor Rakvere lükkab tasapisi käima uut hooaega ning ootab uusi laulumehi koosseisu suurendama ja noorendama.

Rakvere Teatrikohvikus alustab täna, 29. septembril kell 19 uus üritusesari “Muusikaviktoriin”. Kõigil, kes kuulavad raadiot, tasub kindlasti kohal olla.

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril täitub Virumaa muusikaga. Tasuta kontsertidel saab nautida nii rahvusooperi soprani Heli Veskuse kui ka noorte muusikute etteasteid.

Suumani näidendis “Linnapea” tõdeb August Maramaa: “Ja pole õigus Juhan Liival, et kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta! Õigem on nõnda, et kes minevikku ei mäleta, see elab minevikuta!”

Suumani näidendis “Linnapea” tõdeb August Maramaa: “Ja pole õigus Juhan Liival, et kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta! Õigem on nõnda, et kes minevikku ei mäleta, see elab minevikuta!”

Rakvere Galerii galerist Riho Hütt kutsub kunstnikke alanud sügise puhul taas akti joonistama.

“Oi-oi-oi-oi-oi!” Akord. “Jaa-jaa-jaa-jaa-jaa!” Lauluiil lendab läbi saali. Virumaa Poistekooris puhub uus tuul. Täpsemalt Edmar Tuul. Dirigent, keda mäletame punklaulupeolt.

“Oi-oi-oi-oi-oi!” Akord. “Jaa-jaa-jaa-jaa-jaa!” Lauluiil lendab läbi saali. Virumaa Poistekooris puhub uus tuul. Täpsemalt Edmar Tuul. Dirigent, keda mäletame punklaulupeolt.

Rakvere teatri Jazzukohvik alustab hooaega reedel, 25. septembril, kui kontserdiga astub üles Gourmet Duo.

See, et päevasel ajal teatrietendust vaadata saab, ei ole tavaline. Veel ebatavalisem on see, et pärast nähtut selle üle koos teiste vaatajate ning trupiliikmetega arutleda saab. Möödunud laupäeval käivitus Rakvere teatris ürituste sari “RT vestleb”, mis ettevõtmise eestvedaja, teatri välissuhete juhi Erni Kase hinnangul võiks kujuneda suhtluseks publiku ja teatri vahel.

Konverents “(Mitte)kohtumine tuttavaga: kultuuriloo kujutamine ja tõlgendamine etenduskunstides” vaatles nüüdisdramaturgiat ning heitis pilgu ka Toomas Suumani näidenditesse.

Kui väike poiss vanaisa haamriga toksib, algavad võlulised uneööd. Seiklema kutsub Urve Tinnuri kümnes, trükisoe ja senistest mahukam lasteraamat “Vanaisa võluhaamer”.

Kes korjab sügise hakul õunu, kes sikutab maast porgandeid-kaale, kes pistab näitusesalve lilli, linnavaateid ja maastikke, maale ja graafikat, pühendades näituse heliteose “Meie aed” loojale.

Rakvere Galerii pühendab oma uue, teisipäeval, 15. septembril kell 17 avatava näituse “Arvo Pärt ja meie aed” maestrole tema 80. sünnipäeva puhul.

Kel laul hinges heliseb, hakkab valmistuma järgmiseks laulupeoks niipea, kui on eelmisest kuu-paar hinge tõmmanud. Kas laul teeb muusikaõpetaja meele alati rõõmsaks? Nii ja naa.

Kus siis ikka tähistada ussimaarjapäeva, mis ka neitsi Maarja sündimise päeva pidavat tähendama, kui mitte tollelesamale neitsile pühendatud Maarja kabeli juures. Koht on ju lahe – jagub avarust ning salapäragi.

Rakvere Galerii pühendab oma uue, teisipäeval, 15. septembril kell 15 avatava näituse “Arvo Pärt ja meie aed” maestrole tema 80. sünnipäeva puhul.

Seda saab kuulda täna kell 16 ja homme kell 12.15 Rakvere Linnakodaniku muuseumis, kus tähistatakse helilooja juubelisünnipäeva klaverikontserdiga heliloojale kuulund klaveril.

Täna õhtul kell 19 avab Rakvere teater oma 76.hooaja, mida muusika-aastale kohaselt  tähistatakse Rakvere teatri meeskvinteti kontsertetendusega  „RAMMMMMMMMMM“. Traditsiooniliselt antakse üle Teatriordenid, millega tänatakse neid, kes on olnud teatrile eelmisel hooajal toeks ja abiks.

Rakvere Galerii alustab uut kunstiaastat aktijoonistusega.

Rakvere linnakodaniku majamuuseum tähistab Arvo Pärdi sünnipäeva kontserdiga, kus kõik soovi avaldanud pianistid saavad helilooja klaveril esitada meelepäraseid palu.

USAs elav jaapani löökpillivirtuoos Kuniko Katō annab pühapäeval, 13. septembril kell 18 Pärdi pidunädala raames kontserdi Rakvere Kolmainu kirikus.

Arvo Pärdi 80. sünnipäeva pidustused avas pühapäeval Virumaa Kammerorkestri kontsert.

Maret Olveti ja Lev Vassiljevi kolm näitust Rakvere teatri koridorides-kohvikutes annavad jalutajatele-nautlejatele võimaluse katsetada, kas elus koos kulgevad, kuid kunstnikena erinevad isiksused mängivad kokku või lahku.

Väike-Maarja lähedal Ärina külas hakkab keset päeva tuul kiskuma tormiks. Hendrik Toompere jr (50) keerab auto esiotsa keskuse poole, et minna trimmerit tooma. “Nii, kiriku torn on alles,” ütleb ta.

Rakvere teatris avavad täna kell 17.17 ühisnäituse eesti graafika grand old lady Maret Olvet ja vana kooli kujundus- ja vabakunstnik Lev Vassiljev.

Salli naabrit ja mõista rästikut, on vabakutselise etenduskunstniku Kaja Kannu sõnum Viru-Nigula tantsu- ja tulefestivalil “Ära ussi ära tapa”. Lavastus räägib suurest armastusest ja hirmu hirmsatest tagajärgedest.

(1)

Rakvere Galerii kuulutab välja sügisnäituse teema, milleks on seekord eriti päevakajaline “Pagulased”. Kunstnikel on aega kaks kuud – näitus avatakse 3. novembril.

Rakvere teatris avavad homme, 4. septembril kell 17.17 ühisnäituse Eesti graafika grand old lady Maret Olvet ja vana kooli kujundus- ja vabakunstnik Lev Vassiljev.

(2)

Rakveres 6. – 13. septembrini toimuvad Pärdi Pidunädalad täidavad linna Arvo Pärdi loominguga, talle pühendatud teostega ning filmidega, kus kasutatud maestro muusikat.

Hall muru, relssidel liikuvad prožektorid, laulvad mehed laval, piparkoogimaja, viis meetrit pikk Chesterfieldi diivan, praamipiletid ja täissaalid Kuressaares.

Elas Kadrinas kord ... Suguvõsa hargnes, ununenud kalmul pures raudristi ajahammas, rooste sõi nimegi. Olnud inimeste ja aegade nukratest kuhtuvatest sümbolitest on saamas kunstiteos.

Rakvere teatri 76. hooaeg algab reedel, 11. septembril kell 19 sünnipäevameeleolus: kontsertetendusega “RAMMMMMMMMMM” tähistab kümnendat sünnipäeva Rakvere Teatri Meeskvintett.

“Simunast pärit Krista Ojasaare sel aastal ilmunud luulekogu “Õhuookean” algab tõdemusega “Õhk on minu pärisosa / mida kõrgemal seda parem”. Ja eks ta nii tõesti on, et õhuta me maailmas eksisteerida ei saa.

Vinni vallas elava kunstniku näitus oli kõigepealt Tartu külje all Kõrveküla raamatukogus. Sealt rändas see Rannu rahvamajja Võrtsjärve ääres. Edasi soovis sama väljapanekut saada Võru kultuurimaja Kannel, kus Sarapuu maalid täidavad veel praegugi terve esimese korruse.

Kadrina kirikus mängivad 20. augusti õhtul kell 19 trompet ja orel, märkimaks oma ülesastumisega niihästi Eesti taasiseseisvumispäeva kui ka suve suundumist sügise suunas. Musitseerivad Priit Rusalepp ja Külli Erikson.

Rakvere muusikakoolis homsest 23. augustini toimuv MTÜ In Corpore ansamblimängukursus noortele kammermuusikutele kutsub klassikalise muusika sõpru põnevatele kontsertidele.

Pisikesed ja suuremadki raamatuhuvilised saavad veel enne kooliaasta algust lugeda seiklusi õpinguid alustavast koprapoisist. See loomake on lennuka virulasest kirjadaami Urve Tinnuri kuueteist­kümnenda teose ja ühtlasi üheksanda lasteraamatu peategelane.

Küsitluses on osalenud  inimest